hesabın var mı? giriş yap

 • kimi zaman insanin imanini onaran hadiselerdir. soyle ki; dun cuma olmasindan dolayi bir arkadasla aksam barda takildik. saat 1 gibi bar kapanirken ciktik evin yolunu tuttuk.

  ev yuruyerek 5dk sadece. kendi semtimizdeyiz. genel anlamda nezih bir semt ve göcmen mahallesi degil ama uyusturucu kullanani issizi kriminali de yok degil.

  neyse biz arkadasla öyle yuruyoruz bu tutturdu bardaki bakistigi hatunu goturecek. o hatun da kriminal bir serserinin eski kaktirmasi. tanimiyorum ancak cok da tekin degil. zaten dövmeli hatunlardan oldum olasi tirsmisimdir ya neyse. bu tuttu gidecem konusacam, mani olamadim ve gitti. zaten abaza adamin önunde durulmaz diye bir söz vardir. nemelazim..

  velhasil bu gitmis bozuk lisani ile kariyi eve cagirmis kalacak yerin yoksa bize gidelim demis falan demis ama kadinin verdigi yaniti tam anlayamamis ve kadin dönmus sirtini buna yürümüs. ben de kilise var cadde üstünde onun duvarina oturmus bunun sikinin keyfini bekliyorum.

  baktim bu cikmis geliyor yalvara yalvara "abi benim isvecce iyi degil kariyi eve cagirdim kalacak yerin yoksa bana gel diye, o da neden deyince cümle kuramadim yardim et"

  hem icimde bir huzursuzluk, hem de cocugunu bahane ederek kendine oyuncak alan ebeveyn modunda isin icinde kadin oldugundan mi bilmem seytana uyduk bizimkinin, "kadin su tarafa yurudu" dedigi sokaga dogru yuruduk.

  birden sokagin diger ucundan karsimiza 50'li yaslarda alkollü bir kadin cikti. az biraz yurudu kafa üstü kapaklandi yere. dudagi v.s kaniyor bir yandan da yerde agliyordu. ben hemen ona kostum koluna girdim. arkadas herne kadar birak sunu bizim kiz gidiyor dediyse de o insani o halde birakamazdim. koluma nolur gitme benzeri seyler soyleyerek sarildi birakmadi.

  ambulansi aradim 1 saatte ancak geldi. benimde elim falan hep kan ama iyi birsey (yanimdaki isyankar abazaya ragmen) yapmanin huzuruna sahiptim.

  2 saat önce geldim eve. dus aldim kahve yaptim uzandim. telefonumda aftonbladet aboneligi var. yani bulundugum lokasyona göre son dakika haberleri gelir sürekli.

  benim arkadasin beni pesinden arka sokaga sürükledigi hatunun resmini koymuslar. yaklasik 1 saat önce bizim bulundugumuz sokagin 2 blok arkasinda ölü bulunmus. polis cevreyi arastiriyormus v.s

  hala elim ayagim titriyor uyuyamadim. o sarhos kadinin yerde kanli elleriyle koluma sarilip gitme demesi geliyor aklima. bir de anemin her namazdan sonra benim icin ettigi dualar. bugün giderayak ya bir hesaplasmanin ortasinda kalacaktik ya da islemedigimiz bir suc yuzunden problem yasayacaktik. bu nasil bir hayat ya..

 • genelkurmay, mit, mgk ya da milli savunma bakanlığı toplantısında değil muhtarlar toplantısında edilmiştir.

 • ikinci videodan çıkan sonuç gerçekten vahim.

  ancak ben şakayı yapan arkadaşların iletişiminde de bir sorun olduğunu düşünüyorum.

  orjinalinde, "arkanızdan gelen kızların ne kadar güzel olduğunu farkettiniz mi?", "arkanızdaki çift sizce de çok uyumlu değil mi?" gibi iltifatlar hoş ve naif bir ses tonuyla söylenirken, türk versiyonunda söylenen "dünyanın en güzel/ dünyanın en karizmatik..." gibi ifadeler dalga geçiyormuş izlenimi uyandırıyor.
  ilkinde güzelliğinizin farkına varın gibi bir sosyal mesaj veriyorken, ikincisi fazla abartılı bir yaklaşımla "hadi lan oradan" cevabını hak ediyor.

  aynı deneye maruz kalsam, ilk yaklaşıma gülümseyip teşekkür edecekken, ikincisine, "bu mu lan dünyanın en karizmatik adamı" cevabını yapıştırırdım.

  dönüp bakmaya tenezzül bile etmeyenlere ise diyecek bir sözüm yok.