hesabın var mı? giriş yap

  • sayin cem yılmaz'dan telifi filan geçtim, en azından bir gala daveti beklediğim filmdir. saygılarımla,

    geç kalmış edit: valla ilk günden iletişim kuruldu, cicili bicili zarfta davetiyem ulaştı elime. biz davete icabet edemedik ani bir iş sebebiyle ankara'dan, ama yine de teşekkürü borç bilirim.

  • x'i okuyorum, berbat, sakın x yazma diyenleri boşverin.

    misal ben x okuyorum, sıçtım batırdım. ama sizin kişisel özellikleriniz uygunsa x'in altından girer üstünden çıkarsınız. kendi kararınızı verin, korkak olmayın. hayalci olmaktan korkup aptalca kararlar vermeyin.

  • ulan gerekiyorsa sabah 5'te yola çık, git okul bahçesinde iki üç saat bekle. bi bitmedi şu son dakikada içeri alınamayıp ağlayan zırlayan tayfa. otursun bir sene daha çalışsın. bu sorumsuzlukla zaten böyle adamlar üniversite ve sonrasında da çalışma hayatına girmesin bir zahmet.

    ben hayatım boyunca ösym'nin onlarca sınavına girdim. bir tanesine bile en saçma sapan semtte olanına denk gelsem dahi geç kalmadım. hatta bir ales'e girdiğimde fena halde hastaydım. o halde bile sınava zamanında girdim. eğer bir şeyi hayatının merkezine koyuyorsan, onu her şeyden fazla önemser, ona göre planını programını yapar, gerekiyorsa da alternatif çözümlerini kurgularsın. yolda başına ciddi bir şey gelmediği sürece bu tarz sınavlara hiçbir geç kalış bahane değildir. haydi çocuğun aklı beş karış havada daha toy, ya ailesi? geç kardeşim, oyna devam.