hesabın var mı? giriş yap

 • arkadaş:
  "yaşıyor musun nerelerdesin? hakanlar size geldi mi? x'e gidecek misiniz? sınavlar açıklanmış haberin var mı? ben geçmiş miyim? haftaya gelecek misiniz okula?"

  fragile:
  "evet,evet,hayır,evet,hayır,hayır"

 • allman brothers band den, bob dylan a birçok ünlü grup ve müzisyeni etkilemiş olan blues sanatçısıdır.

  müzisyen bir ailenin çocuğu olarak, georgia'da bir gözü doğuştan kör olarak doğmuş ve çocukluğunda diğer gözünü de kaybetmiştir. müziğe erken yaşlarda başlamış, annesinin ölümünden sonra genç yaşlarda evi terketmiş ve gezgin şarkıcı olarak ülkeyi dolaşmaya başlamıştır. bu süre içinde çeşitli mekanlarda çalmış, ayrıca farklı isimlerle birçok kayıt yapmıştır. 1956 yılında ünlü plak firması atlantic records tarafından, doğaçlama çaldığı bir eseri kayıt edilmiş ama ticari açıdan başarı sağlayamamıştır. bu kayıttan üç sene sonra, 1959 yılında alkolizm ve şeker hastalığı nedeniyle vefat etmiştir.

  blues başta olmak üzere ragtime, dini müzik gibi tarzları icra etmiştir. genelde 12 telli gitar kullanmış, gitarı fingerstyle tarzı ile çalmış, o dönemde ragtime tarzı blues icra eden diğer müzisyenlerden farklı olarak, slide gitar tekniğini de başarıyla icra etmiştir. yumuşak vokal tarzı ile, dönemin diğer delta blues şarkıcılarından farkını ortaya koymuştur.

  ticari olarak başarı sağlayamamısına rağmen, yaşadığı dönem içerisinde sokak müzisyeni olarak en çok kaydı bulunan sanatçılardan birisidir. allman brothers band, bob dylan, white stripes, taj mahal gibi birçok sanatçı ve grubu etkilemiştir. eserlerinden biri olan statesboro blues allman brothers band tarafından yeniden seslendirilmiş ve grubun en sevilen şarkılarından birisi olmuştur. ayrıca birçok eseri allman brothers band'in konserlerinde seslendirilmiştir. bob dylan, kendisine olan hayranlığını ve saygısını blind willie mctell şarkısıyla göstermiş ve bu şarkı sanatçının en beğenilen eserlerinden birisi olmuştur. doğduğu yer olan georgia'da, her sene kendisinin adıyla bir blues festivali düzenlenmektedir.

  blind willie mctell, yaşadığı dönemde ticari başarı sağlayamaması ve sokak müzisyeni olarak hayatını sürdürmesine rağmen, günümüze ulaşan kayıtlarıyla, blues müziğinin en önemli isimlerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

 • evlenme hazırlığı içinde olan bir çift trafik kazasında ölüp cennete gider. damat adayı durumu görevli meleğe anlatarak evlenip evlenemeyeceklerini sorar.

  bir bakayım der görevli melek. aradan 3 ay geçtikten sonra mağdur çifte:

  -her şey ayarlandı. sizi evlendirebiliriz, diye müjdeli haberi verir.

  damat adayı;

  -peki, biz düşündük de, acaba evliliğimiz yürümezse bizi boşayabilir misiniz ?"

  görevli melek en gür sesiyle son derece kızgın bir şekilde:

  -siz manyak mısınız? cennette bir imam bulabilmek için 3 ayımı verdim. avukat ne gezer cennette.

  ///
  şahsımın yazıp ekşi sözlük'te tamamını paylaştığım kitabı okumak isteyen olursa buyursun.

  (bkz: ölüler aptallar ve diğer adam)

 • 6 yaşındaki kızımdan gelsin yorum:
  - bence hilmi * kazanacak çünkü herkes onu seviyor, acun bey* bile "hilmicim" diyor ona. şu dövmeliyi* de sevmiyor kimse ona bozuk diyorlar. ağzı bozuk diye mi öle diyorlar anne? keşke doğukan* kazansa çünkü babası çok akıllı. "
  arkadaşım eşek onu en etkileyen şarkı olduğu için barış manço fanatizm i var evet.

 • bahse konu görüntü yaklaşık 55 milyon yıl öncesine aittir.

  yani bir başka deyişle tarihin en eski fotoğraflarından biri çekilmiştir.

 • mete ( yaş beş).
  markette kasadan geçerken kasiyer kız mete ile konuşmaya çalışıyor.
  - adın ne senin?
  +.....
  - okula gidiyor musun?
  +.....
  - konuşmayı bilmiyor musun?
  +öğretmenim yabancılarla konuşma dedi. sen yabancısın.
  kız bir şaşırdı ama konuşmaya devam etmedi.işimiz bitti. kasiyer aldiklarimizi posetlememize yardim etti. teşekkür ettim ve mete araya girdi. bağırarak:
  + yardımların için teşekkürler yabancı. seni unutmayacağız..
  market iptal..

 • insanoğlu bununla ciddi ciddi sınanıyor demek ki. derler ya hani, ya arkadaşını kaybedersin ya paranı. bazen ikisini de kaybediyorsun da hangisine üzüleceğini bilemiyorsun. ben borç isteyenlere: "valla bozuk yok abi üstümde." diyorum da, babam bu konuda hayır diyemiyor. kendisi kefalet konusunda da bir numara olup hali hazırda bir arkadaşının kredi borcunu da üstlenmiş aşmış bir şahsiyettir. efendim, benim bu babam yine bi gün bir arkadaşına borç verdi. yıllar geçti, adam ödemedi. geçen gün "yea bi mustafa amca vardı, ne oldu ona?" diye sorunca ben, babam sitem etti, arayıp sormuyor, telefonlara çıkmıyor, düğünümüze bile gelmedi, artık sevmeyeceğim, dedi. üzüldüm. çok iyilerdi.

  neden sonra bikaç gün önce, bi telefon gelmiş, mustafa amca babamı aramış. ankara'daymış. kalbinden ameliyat olacakmış. acaba helallik mi istiyor, dedim, şomağızlı dediler, her ameliyat olan ölüyor mu? bilmem. ölmüyor mu? babama sen nasılsın demiş, benden bir isteğin var mı demiş. babam da, canının sağlığı demiş. konseptten ayrılmamış. dur demiş hatta, hastaneye geleyim, göreyim seni bir. ayy canım ya son kez bi görmek istedi demek arkadaşını dedim, şomağızlı dediler, niye son olsun? bilmem. neden olmasın? annem, hastaneye gitmek üzere hazırlanan babamı, işte sen böylesin, çok iyisin, herkesin her şeyine koşuyorsun, saf mısın nesin diye inceden inceye doldururken; benim yüce gönüllü babam, hasta yatağındaki bunca yıllık arkadaşını müdafaa için şunları söylemiş: "gideyim ya, belki parayı verir."

 • yanlış bir önermedir.
  alkolün çok önemli bir kısmı yağ olarak depolanmaz (%90-95 kadarı) doğrudur.
  ancak alkol vucudun yağ yakımını nerdeyse 3/4 oranında düşürür.
  ikincisi birada ebesinin şeyi kadar karbonhidrat vardır. saf alkol mu lan bu? zaten yanında hiç bir şey yemesen bile o karbonhidratlar yağa dönüşecektir. yine o karbonhidratlar sayesinde diüretik etki de yalan olur. 10 defa işesen de su tutup şişkinlik yapar (bira içince çok işeyen biri değilim, hatta çoğu zaman kalkıp tuvalete gitmem bile, gelmez pek yani; o yüzden bu konuda çok emin değilim)
  bira göbek yapar. kendinizi avutmayın. kıps.

 • sabah kalkilir dolaba bakilir..

  -aaa kinder bidi bidi sutlu balli, bu ne bu ne?
  +onlar benim dokunursan kafani kirarim..
  -ama ama, 2 tane var burda, biri benim degil mi? bohu
  +hayir! bir tanesini denemek icin aldim, oburunu de deneyince begenirsem diye aldim..
  -hm...