hesabın var mı? giriş yap

 • gizli bölümler, hmmm.
  bu okulların bir projesi yok mu? var.
  bu projeyi onaylamakla yükümlü mimarlar, belediyeler var mı? var.
  peki bu projelerdeki okulların inşaası esnasında imar planına ve projesine göre yapılıp yapılmadığını denetlemekle yükümlü belediyeler değil mi? evet.
  okulların inşaası bittikten sonra geçici kabul ve kesin kabul için heyetler buraları gezmiyor mu? gezmek zorunda.

  o zaman soru şu?
  nasıl oluyor da kimler bu gizli bölümlerin yapılmasına göz yumuyor? bunların hepsi tek tek ortaya çıkarılmalı.

 • arabasi hayvan gibi bise olsun ve 15litre yakiyor diyelim 100 km de.

  benzini de 5.5 tl desek asagi yukari 80 lira eder.

  2500 tl yakmasi icin 3100 km yapmasi lazim. ki hanim abla 2500 tl yetmez diyor. demekki 4000 km yol yapiyor ayda.

  cok buyuk ihtimalle korsan taksi kendisi. arkadaşi alalim lutfen.

 • yeşil çay kafkas usulü demleyerek içilmelidir. sağlık açısından çok önemli bitkidir ve eğer düzgün demlenip içilirse faydası çoktur, kafkaslarda insanların 120 yıl üzeri yaşamalarının nedenlerinden birinin bu olduğu düşünülür

  kısaca bahsedersek; öncelikle demlik mutlaka porselen olmalı ve çaydanlığın altındaki su haznesinde eğer kireç tabakası varsa kazınmamalı
  demleyeceğiniz su akşamdan kaynayıp dinlenmiş olmalı
  bu dinlenmiş soğumuş suyla yeşil çayı demliyorsunuz
  bu porselen demliği daha önceden ocağa koyulmuş, kaynamakta olan suyun üstüne yerleştirip 15-20 dakika bekletiyorsunuz böylece çay yavaş yavaş demleniyor, çayın olduğu demlik 40-50 dereceyi bulmalı. yeni kaynamış 100 derecedeki suyu dökmek doğru değil
  daha sonra hava almayacak şekilde bir havluya sarıp 5-10 dakika dinlendiriyorsunuz ve
  çayınız içmeye hazır

  son olarak bardağa önce sıcak suyu sonra demi koyuyorsunuz.

  sağlıkla ilgili başka öneriler için (bkz: #65157981)

 • öğrenciyken pahalı gelirdi almazdım. zaten aldığımız harçlık belli. pringles lüks kaçıyordu. şimdi çalışıyorum. iyi de para kazanıyorum. öyle aşırı bir harcamam da yok yani. ama hala pahalı geliyor lan. artık zamanında kafamda nasıl bir yere koyduysam bunu, bugün bile hala elim gitmiyor almaya. tam mayışı çekiyorum, geçici bir bill gates hissi geliyor, geliyorum markete, tam alacağım; ''lan buna vereceğim parayla 2 lays alırım daha iyi'' diyerek 2 paket laysle çıkıyorum marketten. her defasında hem de.

  şu, 2 lays daha iyidir pskilojisinden bir türlü kurtulamadım. sanırım bunu almak için sayısal loto falan tutturmam lazım. o zaman belki gözümü kırpmadan alırım. bilmiyorum ya. belki o zaman bile almam. 2 lays daha mantıklı lan.

 • gerçekten inanılmaz zeki bir hayvan. bu arkadaşlardan biri her sabah benim balkona gelir uyanmamı bekler. alarm çalar. kalkarım. içeriden biraz peynir getirir balkona bırakırım. bu aralar tatilde olduğum için haliyle alarm kapalı ve geç uyanıyorum. tabi bizim arkadaş yine geliyor her sabah ve bekliyor. bugun çok acıkmış olacakki baktım benim alarmın tonlamasıyla ötüyor. bildiğin alarmı taklit ediyor kadkskksksks önceki hayatında kayserili tüccar mıydın olm bu nasıl adam kandırma yöntemi lan ajdjjdjdkdks

  edit: şu durumun aynısı ahahahha gerçekten efsane hayvanlar bunlar https://www.instagram.com/p/czrler5liqp/

 • temkinli yaklaşmıştım ama olmuş bu film. hatta çok iyi olmuş. şayet tıpkı bruce wayne'de olduğu gibi cyborg'un de gördüğü post apokaliptik görüntü referans alınırsa çok daha etkili bir devam filmi gelebilir.

  --- spoiler ---

  artılar
  - bir defa ilk filmde sevmediğim ne kadar şey varsa zack snyder hepsini çıkarmış. superman'in el kamerasıyla çekilmiş shrek çeneli görüntüleri yerine epik bir başlangıçla başlıyor film.
  -superman siyah kostümüyle arz-ı endam ediyor ve diriliş sahnesi çok daha anlamlı olmuş. hem onun sahneleri hem de ekibin geri kalanının aksiyon sahneleri daha heyecanlı ve anlamlı.
  -filmde cyborg'ün önemi artınca senaryo daha çok derinlik kazanmış. bu sevindirici.
  -maskesinin arkasından sırıtan, espiri yapan batman bu filmde yok.
  -rengarenk efektler yok. özellikle finaldeki savaş sahnesi flash sayesinde çok daha dramatik ve kanlı bir şekilde sonlanıyor. bayıldım!

  eksiler
  -snyder'ın hiçbir zaman sevemeyeceğim klip tadındaki müzikli sahneleri filmde bir kaç kez yer alıyor. ilk başta sevimli görünse de sonrasında ne gerek vardı diyorsunuz. özellikle doksanlı yıllarda müzikle sinema sanatını güzel bir şekilde kullanan onlarca film varken...
  -bol klipli görüntüler demişken, tabi boşluklar böyle dolunca, az diyalog bol ağır çekim görüntüler kaldığı yerden devam ediyor. daha fazla derinlik snyder!
  -steppenwolf hala bildiğimiz kötü adam. filmin zayıf halkası olmaya devam etse de, darkseid'ın bir kaç kez görünmesi hikayeyi toparlamış diyebilirim. steppenwolf'a hem görsel anlamda çizgi romanlardaki görüntüsüne sadık kalınarak daha az cgi kullanılsa, hem de karaktere daha derinlikli diyaloglar yazılsa bu film epic bir film olabilirdi.
  -müzikler genel olarak güzel olsa da, wonder woman ve amazon tema müziği kendini tekrar ediyor.
  -anladık mercedes filme sponsor olmuş da, markanın logosunu arka arkaya üç kez göstermek pek de hoş olmamış.

  --- spoiler ---

  eksiler fazla gibi görülebilir ancak ilk filmle genel olarak alakası olmayan, hem batman v superman'den hem de justice league'den çok daha güzel bir film var karşımızda.

  7.9/10

  edit:düzeltme

 • açılmasının ardından pendik sakinleri için, ankara eylemlerine katılmak, taksim eylemlerine katılmaktan daha mantıklı hale gelecektir.