hesabın var mı? giriş yap

 • çölüne dön !

  böyleleri bulundukları yeri ortadoğu bataklığına çevirmek isterler ama sefa sürüp insan gibi yaşamak istediklerinde ilk adresleri batı olur!

 • tam bir iki yüzlülük örneği olan, başörtülü bacıdır.

  kendi cenahı, içten içe bu saydığı yerlerde yaşamaya özenir, ama topluluk içinde bu yerlerde oturanların hayat tarzını yerden yere vurur.

  akpartisine oy verip, haftasonunda koşa koşa chp'li belediyelerin olduğu ilçelere gezmeye gelen böyle çok kişi var malesef.

 • lise yılları, bir gün otobüse bindim bakırköy'den avcılar' a gidicem. bir baktım şoför bizim komşulardan biri. selam verdim, cüzdanı çıkarıp pasoyu gösterecektim.

  (yüzünde kıyak yapıyor ifadesiyle, bir de göz kırpıyor)

  - sok onu cebine sok sok.

 • şile'deyiz 5 arkadaş... öğrencilik yılları. kış vakti, açık mekan yok... olanlar da bizi sarmıyor. eski alışkanlık, arabada içelim diyoruz. kimse bilmiyor şile'yi. özellikle kızlar, bulduğumuz yerleri "buranın manzarası yok ki" diyerek beğenmiyor. ortalıkta, "abi bu civarda nerede içilir arabada" diye sorabileceğimiz kimse de yok. polis karakolunun önünden geçerken sağa çekiyorum arabayı... sıkılmışım ring atmaktan. nöbetçi polis ve yanında bir başka polis sohbet etmekteler. camı açıp selam veriyorum polislere.

  - memur bey iyi akşamlar.
  - iyi akşamlar.
  - ya biz yabancıyız da, bu civarda arabayı çekip içebileceğimiz bi yer var mı?
  - tabii tabii, hemen şu yokuşu çıkın. solda bir alan var. deniz manzaralı içersiniz.
  - çok teşekkürler.

  söz konusu yokuşu çıkarken arabadakiler...

  - olm manyak mısın, polise içilecek yer mi sorulur?
  - bir saattir araba kullanıyorum. ne var işte, mis gibi yardım etti adamlar.

  neyse, mekana çekilir araba... müziktir, yıldızlardır falan. geyik yapılır, biralar içilir... biraz zaman sonra ekip arabası gelir. yanımıza gelen, nöbetçi polisin yanındaki diğer polis ve arkadaşlarıdır.

  - iyi akşamlar gençler.
  - iyi akşamlar memur bey.
  - burada içmek yasak.
  - abi sen yolladın ya bizi buraya...
  - olsun, yasak.

  türk polisi eliyle koymuş gibi yakalar diye bir laf var ya... doğrudur o laf.

 • galatasaraylıyım.
  parçalı bizim canımız.
  beşiktaş'ı ya da başka bir rakibimizi elbette sevmem.
  ancak kazanılan büyük başarıları da delikanlı gibi takdir etmesini bilirim.
  uzun lafın kısası her takımın içinde bulunabilen istisnaları ayıklarsak büyük galatasaray camiasının bir üyesi olarak tebrikler beşiktaş. yolunuz açık olsun.

  not: tineri bırakıp uçak benzini içmeye başladınız. yeter olm. bu nasıl beşiktaş... tekrar tebrikler dostlar.

 • homedeus isimli kitapta geçtikten sonra internette araştırdığım ve bir devrin kapanmasına sebep olan olayların başlamasına sebebiyet vermiş büyük mitingdir. temeşvar kentinde muhalif bir papazın tayin edilmek istenmesi sonrası oranın halkı adamın evinin önünde nöbet tutar ve sonrasında da polisler aşırı kuvvet uygulayarak kişiyi evinden alır ve tutuklarlar.

  sonrasında bu çavuşesku'yu biraz tedirgin eder. ama biraz. bu sebeple halka hala çok sevildiğini göstermek üzere 21 aralık 1989 tarihinde meydanda bir miting düzenleyerek hitap etme kararı alır. bir çoğu istemeye istemeye gelen bir kalabalık vardır. emirlerle coşkulu sloganlar atmaktadırlar. sonra yaklaşık 8 dakikalık inanılmaz sıkıcı bir konuşma yapar çavuşesku. bu konuşmasının ardında da uzun bir teşekkür konuşması yapacakken bir anda önlerden bir adam yuhlamaya başlar.

  sarayın balkonundan o adama o kadar şaşkınlıkla bakar ki çavuşesku, derken bu yuhalamalara bir 10 kişi daha katılır ve bir anda meydanda yuhalamayan ıslıklamayan kalmamıştır. insanlar bir anda saraya girmeye çalışırlar. polis müdahele edemeyeceğini anlar. kameralar yukarı doğru döner. sanki deprem olmuş gibi bir tutum sergiler. tüm ülke bir devrimin başlangıcını televizyonları başından izlemeye başlarlar. o sırada alo alo diye haykırmaktadır çavuşesku ve konuşmasını hızlıca bitirip büyüyen olayları televizyonundan izler ve 4 gün içinde kurşuna dizilerek öldürülür.

  https://www.youtube.com/watch?v=tcrwiz1phku

 • uğur sende yok kalibirasyon
  yazmışsın şiir yine atmasyon
  inanmıyor artık size bu populasyon
  utandırma şehitleri yapma ajitasyon.