hesabın var mı? giriş yap

 • cumartesi sabahı erken bir saate "hadi moonstruck'a gidek" diye gittiğimiz, moonstruck'ın kapanıp yerine buranın açıldığını görünce üzülüp "e kahve içek bari" diye oturduğumuz yer..

  sabah erken bir saat olduğu için bizden başka kimse yoktu. siparişimi verdim "iki latte, bi kek, bi çiizkeyk.." adımı sordu. ukala ekşici bir piç olduğum için "bi kişi var zaten" dedim. neyin peşindesin mına koyim?

  siparişimi alıp masaya oturunca kasadaki çocuğun içime sokup çevirdiğini anladım:

  http://i.imgur.com/u7czz.jpg

  herif incici piç çıktı.

  inşallah bir gün bütün starbucks senin olur. ışığın hiç sönmezin, yıldızın parlasın.

 • insan hakları ve özgürlükler konusunda birbiriyle yarışan ülkeler.

  islamofobik olduğumun ortaya çıkmasından çok korktuğum için, aşağıdaki muhteşem listeye girmeye hak kazanan ülkelerin tamamının islam ülkesi olduğunu vurgulayamıyorum ne yazık ki.

  liste şu şekilde:

  --- alıntı ---

  1-suudi arabistan
  2-yemen
  3-iran
  4-afganistan
  5-pakistan
  6-katar
  7-birleşik arap emirlikleri
  8-maldivler
  9-malezya
  10-sudan
  11-moritanya
  12-somali
  13-nijerya.

  evet, bu 13 ülkede ateist olmak idam sebebidir.

  bu 13 ülkenin ortak bir yönü vardır, hepsi müslüman ülkelerdir.

  --- alıntı ---

  edit:

  mesajlardan gelen bilgileri ekliyorum

  fas'ta da 5 ay hapis cezası var. gambiya'da aynı şekilde idam söz konusu. nijerya'nın islam ülkesi olduğu konusunda mutabakat yok.

  edit:

  bu da bonus:

  (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler/@anarsist devlet memuru)

  edit

  biraz daha ayrıntı için

  (bkz: #49012386)

  edit

  nijerya ile ilgili mesaj yağmuru devam ediyor. aktarıyorum bazılarını; ülkede eyalet sistemi mevcut, bazı eyaletlerde şer'i yönetim var.

 • gurbetçi tiplemesi çok başarılı olan film. almanya’ya işçi olarak giden şaban, memleketinde kendisiyle aynı soy ismi taşıyan ve baba adı tutan çocukların belgeleri ile alman makamlarından çocuk parası alıyor. apaçık şekilde almanları dolandıran kendisi olduğu halde almanların ne kadar kötü insanlar olduklarını anlatmaya çalışıyor. kaçak gittiği ülkede sanki onu zorla tutan var gibi hem almanya'yı yerden yere vuruyor hem de almanya'nın etinden sütünden faydalanıyor. filmdeki şaban karakteri, günümüzdeki "türkiye çoh eyi, almanya türkiye'yi gıskanıyor" deyip "niye türkiye'ye gelmiyorsun madem" sorusuna uyduruktan bahaneler bulan gurbetçilerin atasıdır. yani gurbetçi gibi gurbetçidir filmdeki şaban.

 • açıktan teşekküre gerek yoktu be abicim.

  edit:

  türk kaynaklarından yapılan açıklamaya göre boğazların kapatılması haberi doğru değilmiş. https://twitter.com/…glu/status/1497570960811175938

  zelenskinin tweetini biz türkler yanlış anlamadık, ana dili ingilizce olan the guardian zelenskinin tweetini "russia-ukraine latest news: turkey will block russian warship access to black sea, says zelenskiy, in blow to putin" diyerek yorumlamış. https://twitter.com/…ian/status/1497570442944651271

  yani zelenski açık bir şekilde boğazların kapatılacağını iddia etti.

  kişisel yorum: bir milletin egemenliğine bir başka ülke tarafından darbe yapılması atatürkçü türk gençliğinin kabul edebileceği bir durum değil elbette ancak özellikle son 10 yıldır her açıdan yapayalnız bırakılmış türk halkının sonunu göremediği bir yola girmesi de mümkün değil.

  ayrıca iki yüzlü batıdan daha net bir şekilde ukraynaya destek olan türk devleti ve türk milleti dünya arenasında duruşunu gösterdi. pkk güzellemeleri yapmaya devam eden, hiçbir işi yokmuşcasına ermeni tehcirinı soykırım gibi göstermekle uğraşan batılı devletlere yüzüncü yaşına girmeye hazırlanan türkiye cumhuriyeti'nin bir şey kanıtlamaya ihtiyacı yok. biz halihazırda bedellerini ödemiş bir milletiz.

  ayrıca dünyanın doğrucu davutu biz miyiz kardeşim? ben artık sıradan bir vatandaş olarak adaletin kılıcı olmak istemiyorum. natonun sergilediği tavırdan fazlasını gerçekleştirmek bize zarar verecektir.

 • üst edit: "yalancıyı sikmiyorlar ki" dedirten anlamsız ve ahlaksız bir iddia. zira kaybolsa ne olacak?

  haber
  görsel

  benim dışımda kimse yazmasın. ahlaksızlar pirim görmesin.

  ekleme: bizim insanımızın sorunu bu arkadaş işte. bir tane kansız burada trollük yapıyor, muhalifmiş gibi görünün alçaklar başlığa girdide bulunuyor, muhalifler de gelip sövüyor. sorarım, böylesi bir günde böyle bir başlığı açacak kadar aşağılık, vicdan yoksunu, alçak ve düşük zekalı birinin sözlerine argümanlarla cevap vermek kime ne fayda sağlar? bu gibi kansızların amacı zaten cevap almak değil, kansızlık yapmak. illa zor yoldan mı öğreneceksiniz yani?

  ikinci girdide yazmışım işte, neyini uzatıp ite köpeğe prim verme derdindesiniz ki? iki fav kasmak için iki beğeni almak için bir tarafınızı yırtmanıza değer mi?

  ekleme2: başlık gündeme girmiş... allah sizi ıslah etsin.*

 • bugün bir tanesiyle karşılaştım. çok duygulandım yemin ediyorum. kendisi 30'lu yaşlarda bi delikanlı, yayalara kırmızı yanmasına rağmen yolda bi tane bile araba neyin yok, hiç niyetlenmiyor bile geçmeye. ben de yanındayım. o gitmeyince lan ayıp olmasın diye ben de onla bekledim. yol hala boş, boş yola bakıyorum öyle uzaklara dalmalı sanat filmi gibi, yeşili bekliyoruz ısrarla. yüzümde avrupai bir tebessüm var delikanlı kardeşimize doğru. neyse yeşil yandı ben geçeyim artık dedim, adam hala oradaydı. dolmuş bekliyormuş meğersem mınıskim kendimi salak gibi hissettim lan.

  zaten ''mal mı lan bu zürriyetini sktiğimin'' tarzında bakıyordu adam bana, oradan anlamalıydım, hayır arkadaş yaya geçitinde insan karşıya geçecekmiş gibi dolmuş mu bekler ya.

 • prof. dr. ahmet taşağıl'a göre türk yılbaşısı olmayan zaman kavramı.

  "nardugan (kaynakta nargudan şeklinde yazılmış), türk yılbaşısı değildir. türk yılbaşı geleneği 20 şubat'ta kutlanan beyaz bayram'dır. kışın bitişini simgeleyen beyaz bayram, tuva ve moğollar arasında kutlanmaya devam ediyor. kadim türkler göktanrı, budizm ve tabiat inancı olmak üzere üç farklı inanışa sahipti. çam ağacı türk coğrafyasında bulunmuyordu. çam fikri ve nardugan tezi, friglerden türeme. türklerin kutladığı "beyaz bayram"da et yenir, kımız içilirdi."

  ("bilge tonyukuk kazıları", türk yurdu, sayı:356, s.59, nisan 2017)

  https://www.turkyurdu.com.tr/…azar-yazi.php?id=2894

 • sokağa indiğinizde sik gibi kalmaktır. lan milletin bir boktan haberi yok amk kemal kılıçdaroğlu gibi elimde belgeler var modunda dolaşıyorum.

  napcaz bee kamil?

 • edit: avcılar belediyesi sağ olsun güzel bir post atmış, inanmazsınız görüntüler çok net :))

  arayış sergisi tanıtım

  şimdi bu başlık okunduğunda alacağım tepkileri şimdiden kestirebiliyorum ama bir sakin olun, tarih atmayınca başlıklar ilgi görmüyor bunu hepimiz biliyoruz.

  şimdi benim ilkokul öğretmeni emeklisi bir annem var. zamanında çok başarılı olduğu halde rahmetli dedem tarafından resim öğretmeni olmasına izin verilmemiş, potansiyelinin kullanılmasına izin verilmemiş bir kadın.

  ama o yine de evde sessiz sedasız resim yapmaya devam etti ve bunca yıl sonra bütün cesaretini toplayıp bir sergi açtı. sergi öncesi heyecanını görmeliydiniz, geceden insanlara çerezler, ikramlıklar falan hazırlamış. insanları yedirip içirme derdine düşmüş.

  sergi haftasından önce de facebook'tan kendince bir yerlere ulaşmaya çalışmış, mesajlaşmış, konuşmuş. konuştuğu kişiler “tabii gelir serginizi haber olarak paylaşırız” demişler ama hiçbiri gelmemişler, söz verdiği halde gelmeyen başka kişiler de olmuş falan. normalde halkımız da resim falan umursamayınca anlayacağınız serginin ilk günü çok sönük geçmiş. öyle ki gelenlerle babam doğru dürüst fotoğraf çekmeyi bile becerememiş * çok üzülmüş ama yine de mutlu bir yandan da.
  (ben yurtdışındayım bu arada o yüzden ilk günü yoktum bilet bulamadım :(( )

  onun hevesinin böyle karşılıksız kalmasına gönlüm razı olmadı ve linç yemek pahasına bu başlığı açtım. çünkü insan sevdikleri için her şeyi yapar.

  sergisi istanbul avcılar'da , barış manço kültür merkezinde. eğer yakınlarda oturuyorsanız, bu pazar günü yapacak daha iyi bir işiniz yoksa ve hayallerini geç de olsa gerçekleştirmiş bir anneyi mutlu etmek isterseniz hepinizi bekleriz. gelemezseniz sergi önümüzdeki cuma gününe kadar açık olacak bilginize :) not: sergi ücretsizdir

  davet

  avcılar barış manço kültür merkezi ulaşım

  resimlerinin neye benzediğini görmek isterseniz

  https://www.facebook.com/…alerisi-1573084016121565/

  ıstırancaların kızı su

  umarım çok yaralayıcı şeyler yazmazsınız :/ okuyup zaman ayıran herkese şimdiden çok teşekkürler :)

 • "...bu ülkenin en az paraya en sevilen karakterini oynamış oyunculardanım..."

  samanyolu tv dizilerinde oynayan kimsenin tanımadığı biri iken, kendisine dizide rol verip tanınmasını sağlamış gülse birsel'e büyük terbiyesizlik yapmış.

  ki eylem rolüyle aldığı aylık ücret de bugünün parasıyla 60 bin tl'ye denk geliyor.

  sonra vasfiye teyze tutunca aldığı ücret iki katına çıkarılıyor. vasfiye teyze olarak oynadığı mediamarkt reklamından 600 bin dolar kazanıp 2014 yılında istanbul boğazındaki bebek'ten 1.5 milyon tl'ye daire alıyor.

  dizide oynadığı zamanlarda da çok mutlu olduğunu söyleyen de yine kendisi.

  sorarlarsa baget ekmeği bölüp pul biberle yutuyordum dersin, kim bilecek.

  nankör ki ne nankör.

  (bkz: yalan dünya)

  ~

  ek: haberde pürüz çıktı dense de vasfiye teyze'li reklam, izleyenlerin de hatırlayacağı gibi tv'lerde yayınlanmıştı.

 • - dur bakalım bir de şöyle bir atak deneyelim bakalım gol oluyor mu... şöyle vursam... aa evet oluyormuş.