hesabın var mı? giriş yap

 • üst edit: sevgili arkadaşlar, dün geceden itibaren yüzlerce mesaj aldım. iş teklifi yapan, iş öneren, dua eden, yardım etmek için çabalayan insanlar gördüm. herkese dün geceden itibaren ayıp olmasın diye tek tek cevap yazmaya çalıştığım için bu saate kadar uyuyamadım. arada atladığım olduysa kusura bakmasın lütfen. daha önce belirttiğim gibi arkadaşlar, maddi olarak yardım etmek isteyen çok yazardan mesaj geldi. herkesin iyi niyet ve samimi olarak yazdığına hiç şüphem yok. ancak bu yardım isteğine kesinlikle tavrım.net, iş amacı dışına çıkmasın. sözlükte daha önce bir çok kez bu tarz kampanyaların amacı dışına çıkıp, suistimal edildiğine hepimiz şahit olduk. iş para, pul borç gibi konulara geldiğinde, başlık altında yazılabilecek şeyleri tahmin edebiliyorum. şakacı sözlük yazarlarının " vay anasını adam iş bulmak istedi, holding kuracak zuhahaasfad" tarzı şeyler görmek mümkün. şaka bir tarafa, burada benim adım önyargı ile olumsuz değerlendirilip en ufak maddi açıdan kirlenirse, su an ki yaşadığım durumdan daha acı olur benim için. destek olan herkese çok teşekkür ederim tekrar. iyi ki varsınız.

  sevgili arkadaşlar, öncelikle adıma açılan başlıktan an itibari ile haberim oldu. arka arkaya gelen mesajlardan kuşkulanıp, yaptığım araştırmalardan sonra başlığa ulaştım. başlığı açan arkadaşa öncelikle teşekkür ederim. çok sayıda gelen destek mesajları ve iş teklifleri oldu. inanın şu an çok mutluyum. evinde kaldığım arkadaşa gereksiz bir özgüvenle "kalk lan çay demle" dedim.

  böyle bir başlık açmak istemiştim ancak korkularım sebebi ile açamadım. mağduriyetten fırsat çıkarmaya calisan biri olarak görünmek istemedim. açıkça buraya yazmak istiyorum. ben sadece iş istiyorum arkadaşlar. iyi niyet ve samimiyetle maddi olarak destek olmak isteyenlere olumlu cevap vermedim ve vermeyeceğim. iş bulmak benim için yeterli ve düştüğüm yerden kalkmam için yeterli. hafta içi bir yazar arkadasın daveti oldu ve iş görüşmesine gideceğim. hepinize destekleriniz için teşekkür ederim. uzun zamandır kendimi tutuyordum duygu patlaması yaşamamak için ama yavaş yavaş ağlama noktasına getirdiniz. canınız sağolsun.

 • melih gökçek'e çatacam derken kırdığı potları sayamadım.

  - melih gökçek'in işlediği suçları eskiden beri biliyoruz ve buna rağmen başbakanı yanlış bilgilendirdik.
  - zira biz çıkarlarımız çatışmadıkça hırısıza da yolsuza da eyvallah deriz.
  - parti içinde illegal işlere bulaşan daha ne adamlar var da seçimde halkı kandırmamız gerekeceği için şimdilik söyleyemiyorum.

  ama içi çok rahatmış da emekliliğinde başı dik yürüyecekmiş.

  (bkz: şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler)

 • ulan şu galatasaray'a bak be.

  real madrid'ten sonra hayatta en nefret ettiğim ikinci takım.

  gel gör ki başkanları sırf iki kişi eleştirdi diye kongreye gitti. geçen gün konuşmaları dinledim. iki taraf da çıktı konuştu. dursun başkan da mustafa başkan da öyle nazik öyle beyefendiler, zannedersin gs'nin kuruluş yıldönümünde konuşuyor. bizim aziz var ya; seçimde es kaza karşısına rakip çıkarsa, kürsüye çıktığı zaman rakibinin anasına avradına sövmediği kalıyor!!!

  az önce seçim bitti, mustafa başkan kazandı. adam öyle beyefendi, vizyonlu, herkesi kucakladı, herkese teşekkür etti. dursun başkan'ı gitmiş olmasına rağmen övdü. kıskandım lan amk. tv ye sigara fırlattım. kaderime isyan ettim.

  bu nasıl demokratik bir ortam. çıktı konuşmaya herkese teşekkür ettiği yetmedi, çalışma arkadaşlarını kürsüye çıkardı. ağlıcam lan şimdi. bizim aziz tek başına girdiği seçimi kazanınca boş sandalyelere: "noldu lan yarraaam" konuşması yapıyor.

  allah'ım nolur bize de böyle ortam nasib eyle. ali koç olur başkası olur yeter lan yeter. aha.. adam "mayısta kesin kongreye gidicem" dedi. insan değil lan bunlar. daha dur yeni geldin abi. adam demokratiklikle insanları eziyor resmen.

  beyler.., ben gs nin kongreye olay çıkarmaya gidiyorum, yeter bu kadar güzellik. alışkın değilim.

  edit: imla

 • yo yo gol atan futbolcu gibi değildir bu adamın hissettikleri, yaşadıkları. 25 metreden sert ve falsolu vurduğu şut direkte patlamış, seyirciyi gaza getirmiş, rakip defansı korkutmuştur artık bu oyuncu. vuruştan sonra şannsızlara, ezilmişlere sıcak bakan bütün insanlar bu topçuyu destekler. izleyen herkes "ah koçum bi dahaki sefere, zaten bu da harikaydı, arkandayız, seninleyiz" mesajını verirken, top direkten döndükten sonra bir saç düzeltme, bir dudak bükme, kafayı hafif yana çevirme, talihe küsme hareketleri görülür ki bu oyuncuyu daha da yüceltir.

  o şuttan sonra kafasını yavaşça öne eğip defansa doğru yavaşça hareketlenirken herkese yeni ümitler doğurur, koşmaya başladıkça siyah beyazlaşan ekranda kalan tek renk o futbolcudur. sımış olduğu yumrukları, geniş omuzları ve kendinden emin koşuşuyla görev yerine dönerken kendisine çarpan omuzları hissetmez.. kader ona vurmuştur ama yıkamamıştır... artık daha kararlı daha isteklidir. parmak uçlarında koşacak bir aslandır adeta.. o emindir herkesin kendisine baktığından ve inandığından... o sırada kendisine seslenen takım arkadaşına kulak verir:

  -pas versene ororspuuuuu çocuğuuuuuuuuuuuu

 • otopsinin "vücudu kurcalamak" olduğunu sananları göstermiştir.
  yiğidim aslanım, otopsi sadece neden ölmüşü değil, nasıl ölmüşü ve daha bir çok "şey"in incelemesidir, mermi çekirdeğinin giriş açısından tut, maktul'ün ölüm saatine kadar herşey gizlenmeye/saklanmaya çalışılan "şey"leri ortaya çıkarır.

  senin anlamadığın o kadar "şey" var ki, köpekli, katilli cümle kurabildiğin için biz seni şanslı kabul ediyor, yanağından bir makas alıyoruz.

  not: buralarda "vurularak öldürüldüğü kesin, neyin otopsisi anlamadığım olay, zehirlediler mi ona mı bakacaklar, katil köpekler bırı dımtıs" yazan bir şeyler var idi.imdu yürek yırtulur.

 • lan aklıma aziz yıldırım geldi gece gece.

  'göreceksiniz uefa çatırdayacak' diyordu.

  aziz başkan sana zamanında az sövmedim ama çok değişik bir adamdın he :)