hesabın var mı? giriş yap

 • muaviye'nin 1300 yıl önce halkın rızkından ve emeğinden çalarak yaptırdığı mekandır.

  muaviye şam’da romalıları taklit ederek osman’dan daha seçkin bir yaşam sürüyordu.
  ayrımcılık, kirlilik, zulüm, islam sisteminin yok edilmesi, burada daha net ve daha küstahçaydı.
  o dönemde muaviye romalı ve iranlı mimarların yardımıyla "qasru'l beyza" diye adlandırdığı görkemli bir saray yaptırıyordu.
  bu, saltanatın ilk sarayıydı.
  muaviye bu sarayın inşasını o kadar önemsiyordu ki, çoğunlukla işçilerin ve mimarların başında bekliyordu. ebuzer de her gün oraya gelip haykırıyordu:

  “ey muaviye, eğer bu sarayı kendi paranla yapıyorsan, israftır ve eğer halkın parasıyla yapıyorsan ihanettir, hırsızlıktır!”

  ve devamında tövbe suresini okur.
  'ey iman edenler! hahamların ve rahiplerin birçoğu, insanların mallarını hem haksızlıkla yer, hem de allah yolundan alıkoyarlar. altını ve gümüşü biriktirip de allah yolunda harcamayanları acı bir azabın beklediğini haber ver. o gün biriktirip yığdıkları ateşte kızartılacak ve alınları, böğürleri ve sırtları onlarla dağlanacak. 'işte bu bencilce biriktirip yığdıklarınız; haydi tadın bakalım' denecek.'(tövbe; 9/34).

  ak-it'ler için peşin edit: bu bahsettiğim muaviye, 1.muaviye'dir ve 680 yılında ölmüştür.

 • başlıkta her entryde farklı şehirden bahsedilmesinden de anlaşılabileceği gibi memleketin geneli sığır.

 • e hırsızlık yasak ama millet hala çalıyor ?

  bu arada primi öderken sigara içenlere indirim yapıyormusun ? yapmıyorsun. prim alırken çatır çatır kes bişey olduğu zaman ödemiyorum demek nekadar kolay dimi mniskiym yaa.. insafınıza socar saygılarımı sunarım.

  edit : arkadaşlardan bitanesi bugüne kadar fazladan paramı ödedin diye mesaj şeetmiş.. güzel kafasını sevdiğim, sigorta beklenmeyen veya başa gelmiş olan tıbbi harcamaların karşılanması için yapılmıyormu zaten? tedavinin türevi ne farkeder ? ha kanser, ha grip, ha ms ? sigortanın amacı hastalığı tedavi için ücret alınmaması değilmi ? maaştan kesilen primleri duble yol olsun diyemi ödüyoruz ? kışın şapka takmayana sinüzit tedaviside yapılmasın ozaman?

  sigortasız çalışırsan kol gibi ceza ödüyorsun, sigortalı çalışıyorsun ama mecbur kaldığın tedaviyi olamıyorsun. güzel kafa lan, valla güzel kafa...

  büdüt : hani arabanı sigorta ve kasko yaptırıyorsunya, hah işte o trafik sigortasının birinin arabasına çarptığında ödeme yapmadığını düşün veya hani hastaneye gittiğinde takla atsanda, arabanı pert etsende sana ve aracına birileri bakıyor.aracın bedeli ödeniyor sende tedavini oluyorsun.

  hah simdi o pirimleri ödemene rağmen hiçbir sağlık masrafının karşılanmadığını ve aracının bedavadan hurdaya çıktığını düşün, nasıl süper dimi ? işte kafa bu kafa.. hala anlamadınsa nöronlarına ve kendine iyi bak diyorum sayın yazar kardesim.

 • (bkz: sen de bizim sinirimizi bozuyorsun)

  kazandim diye ekrana cikip aciklama yapiyorsun, yetmiyor istanbul'un her kösesine """tesekkürler, gönül belediyeciligi kazandi""" diye afis astiriyorsun.

  sen kazandigini neye dayanarak ilan ediyorsun?

  hepsini gectim, koskoca ülkeye senelerdir yöneten partisiniz. secimlerin güvenligi sizde, genel baskan yardimcisi türkiye'nin en saibeli secimi oldu diyor.
  daha önce de kandirilan siz, secimlerde güvenlik saglamasi gereken ve zafiyeti var diyen de siz. bu ne perhiz bu ne lahana tursusu?

  asil sizler türk miletinin sinirlerini bozuyorsunuz.

 • daha geçen hafta imamoğlu, fenerbahçe kadın basketbol takımının fiba euroleague final maçını tribünlerden izledi. emin değilim ama ali koç bile salonda değildi muhtemelen.

  uğur dündar daha neyin jestini bekliyormuş.

 • satış yasağına karşı yapılması gerekli olan eylem. sonuçta satış yasak amk, veresiye yasak değil ki. ahah.

  gidecez kanka bakkalımıza, aga sen bunu ver, yarın öderim saat 6.01 de diyeceğiz. bitti gitti işte.

  yaşasın semt bakkalına dönüş.

 • atam

  bir kürt çocuğuyum. annem babam ailem hiçbiri sana düşman değildi. ama hiç biri de senin değerini çok iyi bilmezdi. kendim okudum kendim araştırdım. seni ne annemin ne babamın ne de arkadaşlarım yüzünden sevdim.

  seni yaptıkların, vizyonun ve yapmak isteyip de yapamadıkların yüzünden sevdim. seni okudum sevdim. seni izledim sevdim. seni araştırdım sevdim. atatürkçü olmayan bir ailenin atatürkçü çocuğu oldum.

  dilerim bir gün herkes seni anlamaya çalışır.

  huzur içinde uyu...

  debedit: debeye girmişim nemıssızlar biriniz de demiyosunuz yanlışlıkla denk geldim *