hesabın var mı? giriş yap

 • gerçekten silahla yapamayacakları şeyi gözümüzün önünde ümmet ayağına uyutup yaptılar. işgal, tahmin edemeyeceğimiz şekilde gerçekleşti.

  ülkesine ziyarete gidip dönen sığınmacı olmaz, bunlar başka bir şey.

  ekleme: bakınız gerçekten savaş mağduru dörtyüz bin, beşyüz bin kişi artık neyse kucak açar insani olarak görevinizi yaparsınız buna da mecbursunuz ama bayramda kaçtığı ülkeye ziyarete gidip dönebilen milyonlarca kişiye ülkenizde bakamazsınız. tüm dengeleri bozan bu politikada ısrar ediyor ve halkınızın refahını düşünmüyorsanız niyetiniz sorgulanmaya başlanır. çünkü dünyada örneği olan bir durum değil bu. gariplik var bu işte.

  çözüm olarak da yaka paça kimseyi atın diyen yok. öncelikle sınırı bir koruyun sonra nasıl bu hale getirdiyseniz aynı şekilde güvenli şekilde gitmeleri için yol bulun. 3 yıl 5 yıl ne kadar sürerse sürsün. bu sığınmacılar türkiye'yi sevmiyor nefret ediyorlar. yaşadıklarından sorumlu olarak bizi görüp her türlü imkandan faydalanmayı burada kalmayı hak görüyorlar. yani gerçekten kaçmak zorunda kalan bulgaristan türkleri gibi değiller.

 • üzerinde minder gibi bi malzeme olan sandıkları dizerek üzerinden takla atarak geçmek.

  kızların -ay hocam biz nasıl atlıycaz yaa öff.. diye sitem ettikleri de aklımda kalmış.

 • sizin ben adaletinizi si.eyim!

  allah belanızı versin...

  lan geçtim artık malum kişiyi... milyar dolarlık israflarını; dünkü belediye başkanı bile artık hangi tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediyse 500 araçlık konvoylarla görüntü veriyor, golf sahalarından tarım kurtarıyor. sokaklar ultra lüks alman arabaları ile dolu, ki hepimiz en çok da o şerefsizler biliyor ki biz bu kadar zengin bir ülke değiliz, artık hırsızlık organize hale gelmiş tabana yayılmış, lan resmen hırsızlıkta sosyalist davranılmaya başlanmış... herkes bir yerden adilik peşinde ama bu adamı böyle yakalıyorsunuz...

  bu ülkenin yasalarını çıkaran milletvekilleri, bu ülkenin adalet sisteminin kilometre taşları hakimleri, savcıları, yüksek veya alçak! yargı organları... güvenlik güçleri kolluk kuvvetleri... lan bu adamı böyle kıskıvrak sakatlarcasına yakalayan bu düzene çanak tutan bu ülkenin sözde vatandaşları... sizin ben adaletinizi cibiliyetinizi sileyim! allah topunuzun yedi bin türlü belanızı versin!

  e mi?

 • yaşayan en büyük ikinci sanat eleştirmeni ertuğrul özkök'ün - en büyüğü için (bkz: hıncal uluç) - hürriyet'in pazar eki'nde yer alan söyleşisinde yaptığı açıklama. rec by saatchi'den çıkan "arta kalan zamanda" albümünde sevdiği 15 aryayı derleyen özkök'ün kendisiyle bu vesileyle yapılan söyleşideki açıklaması gerçekten düşündürücü:

  "ikinci yeni şiiri gırtlağına kadar arabesktir. alın ikinci yeni ’den bir şiir, doğuş ’un şarkı sözlerinin yanına koyun, fark görebilecek misiniz bakalım. sezen aksu’nun şarkı sözlerinde de aynı tat vardır."

  bu açıklamadan sonra hafif bir içim geçmiş, uyumuşum. rüyamda sezai karakoç, ece ayhan ve cemal süreya'yı gördüm. aralarında doğuş ve hilal cebeci ayrılığı hakkında tartışıyorlardı. daha sonra turgut uyar geldi ve "size genç şair doğuş'un şiirlerini getirdim, haydi birlikte okuyalım" dedi. okumaya başladılar:

  eserin adı: uyan (doğuş adlı albümünden)

  zordu bu anı beni yordu
  yokluğun beni vurdu
  zordu bu anı beni yordu
  ayrılık beni vurdu

  düşünmeden uğra bana
  kapım açık hala sana
  ayrılığın vurdu aya
  yansıdı odamın duvarına

  uyan uyan uyan
  gönlüm uyan
  dayan dayan dayan
  ruhum dayan

  seni de bir gün severler
  sevda yüklü trenler
  boş raylarda ilerler
  sevenleri üzenler
  hep o yolda giderler

  eserin son bölümünde sezai karakoç ağlamaya başlamıştı. "ben neden böyle yazamadım hiç?" dedi. turgut uyar, diğer esere geçti:

  eserinin adı: bebişim (hadi hızlandır albümünden)

  dayanir mı bedenim bu acıya
  alısır mı ruhum sensizlige
  yüreğimde gözlerimde nefesimde
  kaderimsin duam yeminimsin
  kalbim kalbini görmediği zaman
  atar mı sence bir daha

  bebişim bebişim teninin kokusunu özlemişim
  bebişim bebişim bebişim
  canımdan bile sevdigim herşeyimsin...

  "bebişim" kısmında ece ayhan sigarasından derin bir nefes aldı... "hiçbir zaman doğuş gibi yazamayacağız, hiçbir zaman..." dedi. turgut uyar devam ediyordu okumaya:

  eserinin adı: uh uh (denge albümünden)

  şimdi sana söylüyorum
  içimdeki aşkı çıkar onu
  çıkar onu çıkar onu bebeğim

  vazgeçilmez terkedilmez
  içimdeki tutku
  al al al al al al
  uva uva oh oh

  kaldır üstündeki kara bulutları
  serbest bırak alev alsın

  özellikle "al al al al uva uva oh oh" bölümünden sonra, şairler "olmaz böyle şey" nidalarıyla "doğuş şiirlerindeki imgelem zenginliği" hakkında hararetli bir tartışmaya giriştiler. hatta sezai karakoç ile ece ayhan neredeyse birbirine girecekti. o sırada ertuğrul özkök geldi ve "ikinci yeni şiiri gırtlağına kadar arabesktir. alın ikinci yeni ’den bir şiir, doğuş ’un şarkı sözlerinin yanına koyun, fark görebilecek misiniz bakalım. sezen aksu’nun şarkı sözlerinde de aynı tat vardır." dedi. sezai karakoç "ne demek fark görebilecek misiniz? doğuş bizden milyon kat iyi...dalga mı geçiyorsun bre?" dedikten sonra koşup irice bir budaklı meşe odunu kaptı. .. tam o anda uyandım. bilgisayarımı açıp, doğuş’un resmi sitesinden fan clup bölümüne girdim ve hemen üye oldum. çok mutluydum. üstelik nickim de uvercinka ‘ydı.

  http://www.hurriyet.com.tr/…791.asp?gid=59&sz=15434

 • sanırım 1 kg. falan kaju alıcam. pahalı meret kafamıza göre alamıyoruz.5 liralık ver, 10 liralık ver demekten sıkıldım. giricem bi kuruyemişçiye, bana 1 kg kaju ver diyeceğim.

 • kimileri tarafından allah'ın tüm vasıflarını üzerinde bulunduran kişi'nin beyanı.

  bu sefer hedef new york times

  hadi be uzun adam. biraz daha bastırırsan abd medyası çökecek. hüloğğğğ çekeceğimiz günler yakın.

  son kısım ironi içerir.

 • başlık: beyler bugün 86 model murat 131 le

  entry: 0 dan 100 e kaç saniyede çıkcak diye bi deneme yapayım dedim. izmirden afyona vardım hala 100 e çıkamadım amk.

 • 13.yüzyılın başlarında çaka bey'in kardeşi tonyukuk kaptan komutasında 3 kadırga dolusu türkmen cebelitarık'ı geçerek irlanda denizi'nde korunaklı yapısını beğendikleri man adası'na çıkarlar ve bir koloni kurarlar. ardından gelen moğol istilası, anadolu selçuklu devleti'ni yıktığından zaman içinde bu koloni ile irtibat kesilir. bu küçük türkmen kolonisi yüzyıllarca kah irlandalıların kah ingilizlerin baskısı altında inim inim inler ancak türkmenliklerinden ödün vermez. nihayet adam gibi bir lider yüzyıllar sonra bu bir avuç türkmene yardım elini uzatır ve aile efradı ile beraber maaşlarından arttırdıkları 3-5 kuruşu göndererek adadaki türkmen varlığının devam etmesini sağlar.

 • ilayda sırbaş, 15

  ezgi tezer, 15

  sabah sabah ülke ile ilgili umutlarımı hafiften kıpraştıran kızlarımızdır. ikisini de gözlerinden öpüyorum.

  "güçlendirilmiş beton binaların patlama ve darbeye karşı direncini artıracak yeni ve doğa dostu bir yöntem" projesiyle katılmışlar.

  "harici duvarların içine enerji emme özellikleri nedeniyle alüminyum içecek kutuları yerleştirerek binaların dirençlerini artırıyoruz." demişler.

  güzel ve ilginç bir proje, daha detaylı okumak isteyenler projenin dökümanına bakabilir: tık

  google science fair sayfası: tık

  ek-1: community impact award almışlardır. bu ödül çevre, sağlık veya kaynaklarla ilgili bir sorunu ele alarak içinde bulunduğu toplum açısından önemli bir fark yaratan beş projeye verilir.

 • esasında;
  evlenecek insanların birbirinden para istemesi bizim kültürümüzde yoktur,

  çok eşlilik bizim kültürümüzde yoktur,

  evlenirken kadının rızasının sorulmaması bizim kültürümüzde yoktur,

  kadınlarımızı eve kapatıp işlevsizleştirmek bizim kültürümüzde yoktur,

  başka dine inanan türkleri katletmek bizim kültürümüzde hiç ama hiç yoktur,

  kadınlarımızın mirasından çalmak bizim kültürümüzde yoktur.

  müzik ve eğlence bizim kültürümüzde vardır ve yasak değildir.

  içki içmek bizim kültürümüzde vardır ve yasak değildir.

  somut bulgularla bilinen 10.000 yıllık türk tarihinin sadece son 1000 senesinin sadece belli hanedanlara sıkışmış olanlarını "bizim kültürümüz" diye itelemeye kalkanları iteleriz.

  türk kültürü, selçuk hanedanı veya osman hanedanı kadar daracık bir kültür değildir.