hesabın var mı? giriş yap

 • rezil olaydır.
  şimdi kendi açımdan özet geçivereyim;
  1- 99'da dsp'ye 2002'den beri chp'ye oy veriyorum.
  2- son seçimlerde hdp'ye güvenmiyordum. düşünsem bile oyumu vermedim. seçimden sonra cayacaklarını ve koalisyona gireceklerini
  düşünüyordum. yanıldım.
  3-hdp'nin barajı geçmesi bir süreliğine de olsa oldukça pozitif bir hava yarattı. akp tek başına iktidar değildi ve muhalefet tek başına iktidar olabiliyordu.
  4-bahçeli negatif ve hayırcı tavır takınırken, selo aynıydı.
  5-bu esnada malum şahıs oyun planını çizdi ve suruç olayıyla (ki bu pkk saldırısı değildi) fitil ateşlendi. sonra 2-3 yıldır suskun pkk da devreye girdi. ve bu bir oyun planına uygun şekilde çılgınca, vahşice saldırmaya başladı.
  6-koalisyon seçeneği olmasına rağmen malum şahıs tarafından sonlandırıldı. erken seçim tarihi alındı.
  7-ak troller ve ak medya tarafından hdp sürekli ateş altında.
  8-selo'nun pkk'yı kınadığı ve barış istediği demeçleri havuz medyası tarafından bastırıldı.
  9-chp çok mantıklı bir karar ile sınır ötesi operasyona evet oyu verdi. zira akp-mhp oyu yetiyordu. hayır demesi ak medya tarafından ağza sakız olmak demekti. (burada chp'yi kutluyorum.)
  sonuç; sürecin kesin kazananı kemal ve kesinlikle oyu hak ediyor. öte yandan ağır saldırı altında olan, barajı geçerse ampulleri gene 276'ya ulaştırmayacak bir parti var hdp. o yüzden 1 kasım 2015'te oyum onların. emanetin kralını veriyorum. hadi bakalım.

 • ön edit: bu kampanya akp'li yazarlara karşı değildir. akp'yi savunan bir insan, istediği fikri istediği gibi yazmakta özgürdür. samimi insanların başlıklarının altına dilediğimizce yazalım çizelim, tartışalım. bunu söylemek zorunda kalmam dahi abes aslında ama guardianofnight2015 isimli yazarın haklı tavsiyesiyle yine de söylemem gerektiğini düşündüm. benimse bu yöntemi uyguladığım ve tarihin karanlık çöplerine gömülen ilk başlık "pontusçu rumcu fetöcü pkk'lı yalancı ibb adayı" gibi bir şeydi. bu, ifade özgürlüğü değildir. bu, parayla ya da başka türlü menfaatlerle bu işi yapan itibar suikastçisi kötü insanların eseridir. ve şu anda bu başlık yok. saygılar.

  bir kampanya.

  olay şu şekilde işliyor: sol frame'de misal iftira ve yalan odaklı bir bir aktroll başlığının filizlendiğini görüyoruz. ya da istediğiniz herhangi bir başka troll başlığı da olabilir. onun altına entry girme hatasına düşmüş muhalif yazarlara, girdikleri entry üzerinden şu mesajı atıyoruz:

  "entry'nizi silin lütfen. aktroll başlıklara entry girmeyin. entry girerek başlığın gündem olmasını sağlıyor ve aktroll'ün amacına hizmet ediyorsunuz.
  lütfen siz de aktroll başlıklara entry girenlere mesaj atıyoruz kampanyamıza katılarak, gördüğünüz aktroll başlıklarına entry girmiş arkadaşlara aynı mesajı atınız."

  ben denedim oldu:

  henüz 11-12 entry almış iğrenç bir aktroll başlığını (link vermeyeceğim) attığım 10 mesaj ile büyümeden yok ettik. delillerin bir ikisi aşağıdadır:

  1

  2

  3

  10 kişiye mesaj attım, 10'u da sağolsunlar entry'lerini sildiler. başlık yok oldu gitti.

  edit: başlığı "aktroll başlıklarına entry girenlere mesaj atıyoruz kampanyası" diye açacaktım ama malum karakter sınırı.

 • bu durum bir süre sonra adamı iyice bezgin bekir yapar. her şey cep telefonunu açmaya üşenmekle başlar.

  - cep telefonun çalıyo açmıycak mısın?
  - annemdir, kalkınca bi ara ararım.

  - mesaj geldi sana galiba...
  - bankadandır boşver.

  - *telefon çalıyo, bakayım mı?
  - uğraşma yanlış numaradır.

  - kalk kalk, evde ayak sesleri var
  - sittiret kedidir

  - kapıyı yumrukluyolar duymuyo musun?
  - amaan kapıcıdır

  - baltalı bi adam var kapıda!!
  - boşver ev sahibidir...