hesabın var mı? giriş yap

 • yaptığım stajlarda dinlediğim binlerce asker anısından bir tanesi:

  komutan: kimlerin ehliyeti var?
  acemi askerlerden ehliyeti olanlar "komutana şoförlük yapacağım" düşüncesiyle karşılık verirler.
  komutan: ehliyeti olanlar, şuradaki el arabasıyla kumları taşısınlar.

 • dışarda yemek yeme kültürü çok yaygın. market reyonlarında mikro dalgada ısıtıp yiyeyebileceğiniz bir sürü yiyecek var. bizim gibi evde yemek pişirmelerine gerek yok. evleride o kadar küçük değil. ben 1 ay kaldım tokyo'da. gözlemlerim bunlar ama elbette evlerinde büyük bulaşık makinesi kullanan çok insan vardır. herhangi bir japon'un evine gitmediğim için bilmiyorum. çok ama çok başka yaşıyorlar. adamlarla aramızda büyük fark var. tercih sunsalar bana asla onların düzeni içinde yaşamam. duygusuzlar.

 • hoşlandığınız çocuğu okulda görmek. evet bu kadar basit. 26 yıllık ömrümde bu kadar heyecandığım an sayılıdır.

  üniversitedeyim o zamanlar.

  yıllar evvel baya* hoşlandığım çocuğa uzun bir stalking sürecinden sonra bulup facebooktan mesaj atmıştım. o zamanlar facebookta ekli olmadığın kişilerin mesajları diğer kutusuna düşüyordu ve okuyup okumadığını bilemiyordun, tik işareti ya da okundu bilgisi yoktu. neyse. ben buna biraz komik biraz romantik bir şeyler yazmıştım kendimce. üzerinden bir gün geçti tık yok.

  mesajı gönderdiğimin ikinci günü okul çıkışında gördüm ben bunu uzaktan ama mesajını almadan onu görmeye hazır değilim ve hiç olmadığı kadar heyecanlıyım. nabız 120-130 kesin. kalbimin sesinden başka ses duyamıyorum. ondan başka kimseyi de seçemiyorum, önüme koca bir duvar koysalar duvara tek başıma girerim o derece. ayaklarımın bağı çözüldü titriyor resmen, topuklu da giymişim zar zor yürüyorum. bayılıp kalacam ondan korkuyorum, kaldı ki ben soğukkanlı diye geçinirim ama inme geldi o an. neyse ki farketmedi bu beni arkadaşlarıyla geçip gitti yanımdan.

  ama şimdi evliyiz ve çok mutluyuz. iyi ki atmışım o mesajı.. demek isterdim ama diyemiyorum amk. acayip g.t oldum, bir insan ne kadar g.t olabilirse ben daha büyük g.t oldum. yıllar geçti üstünden hala gelen giden mesaj yok. mal. mal diyorum çünkü o mesaja ancak bir mal kayıtsız kalabilirdi.

  debe editi: ay yine bi heyecanlandım. sayesinde ilk debem. bi işe yaradı sonunda :)

 • ne kadar da semazen bir erkek.

  öncelikle hahahaahahahaah.
  reis bari bir gün bekleseydin. bu nasıl bir dönüş?
  birkaç saat evvel, pompeo ve pence için onlar benim dengim değil diyordu.
  benim dengim trump, trump'tan başkasıyla görüşmem diyordu.
  şimdi ise pence ve pompeo haricinde kimseyle görüşmem söz konusu değil diyor.
  anlaşılan o ki birileri aramış, o açıklamayı çek geri demiş.
  yüz ifadesine çok dikkat edin konuşurken. utana sıkıla söylüyor gözleri kaçıra kaçıra.
  kekeleye kekeleye. büyük adamsın vesselam.

  ey ümmet. reisiniz sinyal verdi ve u çekiyor.
  sağ baştan silmeye başlayın entryleri.
  u dönüşünden önceki açıklaması
  bu da u dönüşü yaptığı video linki
  youtube linki

  (bkz: akp'lilerin uğramadığı başlıklar)

  edit: hahahaa seri şekilde eksiliyor aktroller. hahahaahaahahaa

 • son birkaç gündür programı izlemeye başlayan annemin yarışmalarda varlığıyla yokluğu bir olan taner'i ilk defa bugün fark etmesiyle "bu çocuk kim adanın yerlilerinden mi?" diye sorarak bombayı patlattığı yarışma.

 • driftinde falan değilim de daha dün boğaziçi olan köprünün adının hunharca kullanılması canımı sıkıyor. yarın ülkenin adı türkiye değil, 15 temmuz şehitleri islam cumhuriyeti deseler ona da ayak uyduracaksınız. benim için hala boğaziçi köprüsü, hatta;

  (bkz: ayır bizi boğaziçi)

 • şu an canlı yayında ekşi sözlük'e saydırıyor. kimsiniz ulan sıfatınız ne, korkaksınız vs..

  keşke biraz cesaretli olup, şu 1 ayda getirilen zamlardan bahsedebilse. varsa yoksa goy goy. her şeyi her konuyu yorumlayabiliyor, çıksın mesela 800'den fazla ürüne ek ilave gümrük vergisi neden getirilmiş konuşsun, mesela medikal bir ürün olan kontak lensin yerli üretimi var da biz mi almadık? yerli üretim böyle mi korunuyor desin.

  bunları konuşsan goy goy yapmasan halkın yanında olsan merak etme seni burada bir allahın kulu eleştirmez hakan ural. eleştireni de sustururlar.

  edit: toplamda 4 ayrı kararname ile 5 bine yakın ürüne ilave vergi getirilmiş.

 • "ayrılık esnasında kaskı ver dediğimde" al be al senin 100 liralık kaskınamı kaldım" dediği için 110 tl ye veriyorum" kısmı ile yaran ilandır.

 • - “düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı”

  çok doğru hepsini sikip attılar. :)

  nihat hoca'ya da cevabım: herkes ölecek hocam, ne sandınız siz yaşayacak biz ölecek miyiz :)