hesabın var mı? giriş yap

 • hala göçmen hayali kuranlar var. o hayalini kurduğunuz göçmenler avrupa ve amerika'ya giderken size alkolik, ota boka kavga çıkaran göçmenler kalır rahat olun. savaş olmasın herkes kendi ülkesinde uslu uslu yaşasın.

 • beni ağlatan adamın sözleridir. keşke senin suratın kadar çizmelerin kadar temiz olsa herkesin yüreği..

 • diger ismi ile nitröz oksit(n2o), solunum yoluyla uygulanan bilinçli sedasyon ajanlarının en çok kullanılanı olup renksiz, hoş kokulu, yanma ve alev alma özelliği olmayan inorganik bir ilaçtır. bu ilacın kullanımına ilk olarak iskandinav ülkelerinde (özellikle danimarka’da) 1930’lu yıllarda başlanmıştır. kan akımına etkisi tamamen fiziksel olduğu için vücuttaki dokularla kimyasal bir bağlantı yapmadığı bilinmektedir. oksijenle birlikte kullanıldığında en önemli etkisinin, santral geri dönüşümlü sinir sistemi baskılaması olduğu ileri sürülmektedir. uygulandığında gazın büyük bir bölümü hemen kana karışarak akciğerlere gönderilir. plazmada çözünmesi düşük seviyede olduğu için etki dozuna çabuk ulaşmakta ve kesildiği anda kandaki dozu hızla azalmaktadır. yan etkileri azdır ve yeterli oksijen ile birlikte kullanıldığında toksik etkisi olmayan bir gazdır. yüksek konsantrasyonlarda nitröz oksit kullanımının mide bulantısına neden olduğu ve doğru ayarlanamayan doz verildiğinde ise hastada endişe ve heyecanın artmasına neden olabilmektedir.

 • ben 5 yaşındayken, ingilizceden hiç anlamayan ve habire ingilizce dersinden çakan benden epey büyük komşu çocuğunu, eni vici vokke tadında uydurmasyon şarkılar söyleyerek delirtmem..

  bütün dünya ingilizce konuşuyoruz da bi o konuşamıyo sanıyodu mal..

 • böyle tarihi fotoğraflar/videolar ne zaman görsem hüzünlenirim. o videoda görünen hiç kimse çocuğundan bebeğine kadar şu an yaşamıyor, uzun bir süre önce öldü. o kadar hayat sona erdi. şu an yaşayan en yaşlı insan bile 1903 doğumlu. sonumuz hepimizin aynı.

  videolar ise gerçekten çok güzel renklendirilmiş. o dönemde parisi ziyaret etmek isterdim doğrusu. çok güzel bir dönem olduğu şu kısacık videolardan bile anlaşılabiliyor.

  edit: video'da erkeklerin giydiği kıyafet takım elbise değil. tailcoat ile tuxedo deniyor ve o dönem çok yaygın kıyafetler.

  edit 2: myphilosophy adlı yazar uyardı. giydikleri kıyafet tailcoat değilmiş. frock coat'mış.

 • kendisini kullanmadığım halde, dünün en beğenilenlerine giren entry'si ile bana türkiye'de erkek olmanın zorluklarını tekrar hatırlatmış olan uygulama. ya tamam, kadın olmak daha zordur elbet de, biz napalım lan? bizi de anlayın.

  ilgili entry için (bkz: #45520864)

  olm hatun bir erkeğin fotoğraf çekilebileceği her ortama bi kulp bulmuş ya la.

  uçakta foto: pff anladık pilotsun.
  araba: off anladık araban var..
  gemide foto: ya tmm zenginsin uff.
  arkadaşlarla foto, sigarayla foto, barda foto, cafede foto... lan oha, nerde çekilelim bu fotoğrafı amk?

  ablanın bu entry'sindeki parametrelere göre filtreyi daralttım, şu an itibariyle vesikalık fotoğrafımla tinder'a katılmış bulunmaktayım. laykları bekliyorum kızlar.

  edit: ya uff, vesikalık biyometrikmiş. böylece "pasaportum var ve yurt dışına gidiyorum" demek istemiş bulunmuşum. of ya yine olmadı :(

 • işte o heykeli yapılan adamın savunduğu değerler
  sayesinde seni rencide eden adam yalandan da olsa yaptırımlara maruz kaldı. umarım anlamışsındır kenan kardeş.