hesabın var mı? giriş yap

 • az önce müge anlı'nın söylediği sözdür. "eşine hediye almazsan komşunun kocası alır." dedi adama.

  bu sözden sonra fark ettim ki kadının aldatması anlamlandırılmaya çalışılıyor. bunu televizyonda kadınların çok izlediği bir programda söylüyor. kadınlara kadınlardan daha fazla zarar veren kimse yok.

  edit: bugün yükledikleri videoda o kısım yok. tam bölüm yüklendiğinde video linki eklenecektir.

  link eklendi

  debe editi: kadınların genelinin pragmatik sevdiğine örnektir. bu görüşü destekleyen kadınlardan sonra, bu fikri daha da kabul ettim.

 • son 10 yıl içinde askeri mahkemelerin kaldırılmasıyla, askeri yargının sivil yargının görev alanına dahil olmasıyla, erata şiddetin idari ve adli cezaya tabii olmasıyla, terör bölgelerinde profesyonel askerliğe geçilmesiyle, orduevlerinde hizmetin profesyonel çalışanlarla yürütülmeye başlanmasıyla askerin gereksiz egosu kırılmıştır.

  son 10 yıl icinde zibil gibi tıp fakültesi hemşirelik yüksekokulu ve sağlık ihtisas üniversiteleri açılmasıyla, sağlık bakanlıgı şikayet hakkının aktif bir şekilde devreye girmesiyle, görevi ihmal eden sağlık çalışanina etkili disiplin cezaları verilmesiyle, ve sağlık çalışanına şiddete basvuran hasta yakınlarına caydırıcı yaptırım uygulanmamasıyla doktor egosu da kırılmıştır.

  ancak hakim ve savcı egosu denetim olmamasından mütevellit hala devam etmektedir. zira hsk adeta bir hakim-savcı meslektaş dayanışma meslek örgütü olarak çalışmaktadır.

  zamanında vazifeye gelmeyen hakimlere, duruşma zaptında alenen resmi belgede sahtecilik yapan hakimlere, verfiği kararların yarısı üst mahkemeden bozulan hakimlere, dava konusuyla hiç bir ilgisi olmamasına rağmen kalemden mezura getirtip etek boyu ölçtürten hakimlere, beylik silahıyla aşkına karşılık vermeyen bayan katibini rehin alan hakimlere, üniversite öğrencisi kızla gönül ilişkisi kurup, kız telefonuna cevap vermediğinde emrindeki polislerle kız yurdunu basan cumhuriyet savcılarına, küçük ilçede öğretmenlerle maç yaptığında çikan anlaşmazlik üzerine emrindeki polislere öğretmenleri göz altına aldıran savcılara herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

  (bkz: adliye tuvaletlerindeki kast sistemi)

 • merak ettim nereli diye , trabzon ofluymuş , bunu diyen adam doğu veya güneydoğulu olsaydı , şuan ne pkk'lığı kalmıştı ne teröristliği , ne "k*rt" lüğü .

  ama lazlar (cümle içi edit , laz değil karadenizli ) bu ülkeyi soyup soğana çevirirken sorun yok .
  bütün kurumların başında karadenizliler olunca sorun yok.
  ulan pkk kürtlere ne kadar büyük kötülük yaptın , kürtlerin başta bunu görmesi lazım.

  şimdi bu adamın bu dediğim düşünce özgürlüğünde sayılacak ama çıkıp biri ben tayyip erdoğanı sevmiyorum dese anında tutuklanacak.

  buna sessiz kalan halkında kendim dahil , muhalefetinde .............................................................................................................................

  eveet linç editleri gelsin 1 : arkadaşlar genelde lazlar çok alınmış , lazlar trabzon da yokmuş rizedeymiş bilmem ne , tamam hocam kusura bakmayın özür dilerim de , size de bi empati olmuş oldu nasılki her kürt terörist değil , her pkklı kürt değilse buda böyle araya kaynayan bir gaf olsun lakin benim demek istediğim burada "laz" halkı değil , iki farklı toplumdan örnek vermekti , yani bunu kürt yapsa böyle olur ama laz veya bakın veya var yukarda da var karadenizli olunca sorun olmuyor , dedim. hala da diyorum.

  linç editi 2 : arkadaşlar tamam anladım trabzonda laz yok :d ben laz derken direkt bu lazdır anlamında demedim ama diyelimki dedim tamam sorry aldım sözümü geri , demek istediğim şey şu "laz ,çerkez , alevi , sunni " kim olursa olsun karadenizli biri bunu derse sorun yapmıyorlar nokta.

  linç edit 3 : cümle içi.

 • başvurularıma dönmeyen bir ton firma varken başvurmadığım halde teklif aldığım firmayla bugün yaşadığım :

  - neden bizimle çalışmak istiyorsunuz ?
  - açıkçası siz beni davet ettiniz.
  - peki neden kabul ettiniz ?
  - neden benimle çalışmak istediğinizi merak ediyorum.

  ciddiydim aslında ben.

 • genellikle tarzı sorular ile insanı çileden çıkartan yarışma. şirket telefonlarında genellikle hangi rakam ile çıkış yapılır veya şirketlerde genellikle hangi tarihlerde ödeme yapılır sırasıyla 9 ve cuma günüymüş.

  bizde 0 ve salı günleri doğru cevap, ne olacak şimdi? böyle saçma soru tarzı mı olur lan?

 • odaklanma sorunudur. her ne kadar günlük aktivitelerini yerine getirmeye çalışsalar da beyin kafasına göre hareket ettiği için yaptıkları şeye genellikle odaklanamazlar.

  genelde kafaları karışıktır. çağrışımlarla daha çok karışabilir; bir ses, bir koku, bir mekan vs. konuşmaları dağınıktır bu nedenle yer yer anlaşılmama problemi çektikleri görülür.

  düşündükleri her şeyin nedenini sonucunu anlamaya çalışırlar. temellendirme, somutlama ve çözümleme ihtiyacı duyarlar. yine bu durum da fazla düşünmelerine ve ayrıntılarda boğulmalarına sebep olur.

  uykusuzluktan bayılana kadar yatağa girmek istemezler çünkü yatak onların korkulu rüyalarıdır, gün içinde düşündüklerinin 10 katı (ölçmedim tabii sallama) fazla düşünürler. gece uyuyamama ya da uyumak için çaba göstermeme eğilimleri bundan kaynaklanır.

  düşüncelerindeki düzensizlik ise ruh durumlarına yansır. bir anda inanılmaz üzgünken, akla gelen başka bir şey aniden keyiflerini yerine getirebilir. böyle anlarda da ben ruh hastası mıyım acaba diye düşünmeye başlarlar.

  kısacası kafalarının içi sorularla dolu bir çöplük gibidir.

  kişisel not: böyle ortak özelliklermiş gibi kendimdekileri yazdım ama başlığın fıtratı bunu gerektiriyordu.

 • benim için ilkokul yıllarında yapılmış olan harekettir.
  bir sürü kitabım vardı, hocalar ciltlememizi istedi, nasıl yapıcam edicem diye düşünürken babama da anlatmıştım durumu. sabah kalktığımda bir de ne göreyim babam hepsini ciltlemiş, tek tek defterleri bile. çocuk aklımla çiftçi babamın ciltleme işinden anlamayacağını düşünmüştüm. nerden bilsin diye düşündüm. o kadar temiz ve nizami ciltlemişti ki şok olmuştum. çok düzenli, tertipli, her şeyi not alan ama okuyamamış bir adam babam. o kadar eğitim aldık halen onun düzenine tertibine yetişemedim, bazı şeyler eğitimle olmuyor. kendi okuyamadı belki ama küçücük evinden iki öğretmen bir avukat çıktı. canım babam.

 • tam hali şu şekilde:

  biz osmanlı torunu değiliz, osmanlı'nın sömürdüğü yoksul köylülerin torunuyuz.

  altına imzamı atarım.

  bu milletteki saray sevdası anlaşılan genetik bir hastalık.