hesabın var mı? giriş yap

 • bugün insan kaynaklarından aşağıdaki mail geldi ve bu başlığı gördüm.

  --- spoiler ---
  sevgili martin,

  2020 yılının şubat ayından beri tatil yapmadığını (yıllık izne çıkmadığını) gördük, her şey yolunda mı? izne çıkmaman iş yoğunluğu ile ilgili bir durumsa bunu konuşabiliriz.

  iyi günler dileriz,
  ik müdürün agnieszka
  --- spoiler ---

  5 yıl önce türkiye'de yaşarken cuma gününe denk gelen 1 mayısı birleştirip, üzerine 1 hafta tatil yapmak istediğimde (5 iş günü), yarı-kurumsal bir firmada mobbing gördüğüm müdürüm tatilin biraz uzun olmayacak mı, en azından bilgisayarını yanına al, bir gün çalış demişti (tatil için yurtdışına gideceğimi biliyordu).

 • kardes banyodan cikmak bilmez, anne cinnet gecirir ve hemen akabinde ;

  - buda pipisini kesfetti kesfedeli banyodan cikmaz oldu.

  seklinde posr the family'i yarar.

 • ilk nesilde dakika olmayacaktır. sadece saati gösterir.
  fanboylar aslında dakikanın ne kadar gereksiz olduğunu söyleyecektir.
  ikinci nesilde dakika gelecek ve devrim olacaktır. ne dahice be. haha.

  şimdiden hayal edebiliyorum.

 • beden dili her şeyi anlatıyor. özgüveni ele veriyor toplumsal duyarlılığa bakışını. güçlüyüm diyor, siz güçsüzsünüz diyor. sinek vızıltısı diyor. iki üç konuşursunuz ve alışırsınız diyor. paramız var bağlantımız var diyor.

  hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarım da diyor.

  not: harf hatasına gösterilen duyarlılığı, insana, çevreye ve hayvanlara göstermek umuduyla.

 • kimin ateşinin bol kimin rahmetinin bol olacağını yalnızca yüce allah bilir;

  ölümünün üzerinden uzunca bir süre geçmesine rağmen ölmüş gitmiş adamın arkasından yavşak yavşak konuşan bazı daltarrakların dötünde hala ağrı bırakan rahmetli ilahiyat profesörüdür.

 • cildindeki en ufak bir pürüzde dermatologa gidebilen, sağlıklı beslenebilen, diş beyazlatmaya, rutin diş bakımına para ayırabilen, ölü hücrelerinden profesyonel ellerde arınan, tüylerini sir ağdayla almadığı için alerji pötürtü batık olmayan, lazer epilasyonlu, saçlarına bilmemkaç yüz liralık keratin bakımı yaptıran, kaliteli saç bakım ürünleri kullanan, dermokozmetik kremler kullanan-beğenmedi mi atıp başka marka alan, spor salonuna gidebilen, hiç bir zaman yıkanmaktan tüylenmiş, ağzı yüzü kaymış, rengi atmış kıyafetler giymeyen, saç şekli hakkında, makyaj tonu hakkında profesyonel yardım alan, elleri bulaşığa, cife deymemiş, manikür pedikür yaptırabilen kızın güzel olmasıdır.

 • ünlüye tapma sendromu (cws).
  ünlü birinin kişisel, profesyonel hayatının detayları ile aşırı obsesif bir bağımlılık kurmayı içeren bozukluk. özellikle instagram, twitter gibi sosyal medya araçları ile ünlülerin kişisel hayatına ister istemez dahil olunuyor, ve aşırıya kaçılırsa takıntı derecesine kadar ilerleyebiliyor bu minik stalklar. psikolojide adı yeni konulmuş denilebilir, ve aşağıdaki gibi kategorilere bile ayrılmış.

  simple obsessional
  love obsessional
  erotomanic
  entertainment-social
  ıntense-personal
  borderline-pathologica

  tabi her şey ünlülerle ilgili değil bu bozukluğu sahip kişiler düşük özgüven, toplumdan kendini ayrıştırma, hayal kurmaya yatkınlıkla, hatta daha ileri versiyonları şizofreni ile ilişkilendirilmiş.
  bu sendromu, yunan tanrılarının yerine konulacak boşluğun, önce politik liderlerle sonra ünlülerle dolduğundan dolayı oluştuğu ile ilgili görüşler de var, özellikle medyanın katkılarıyla oluşan "karizmatik lider"lerin biz garibanlarda yarattığı etki de benzer bir durum. aynı şekilde kendi jenerasyonum için 90'lar ünlülerinin bu derece bir hayranlık duygusu oluşturulacak şekilde pazarlandığı görüşündeyim. şu an z jenerasyonu kimlere hayran olmakla meşgul bilmiyorum, bts ve benzeri koreli gruplar olabilir, kime hayransanız hemen o hayranlığı yere indirin ve bir an önce özgüveninizi geliştirmeye bakın derim.

 • müş. adınız neydi sizin
  ben: ozan efendim
  müş. okan
  ben. hayır ozan
  müş. ohan?
  ben.( oha) ozan
  müş. ogan
  ben . bakın efendim zonguldakın z si ozzan
  müş. peki zogan bey
  ben. ordu zonguldak adana niğdeee
  müş. benim problemim sizin adınızdan daha önemli zogan bey
  ben. peki efendim neydi problem?

 • *çok tatlı çıkmışsın fıstığım, bikinin de süpermiş.
  -sağol cnm, romadan getirdi onu babam :))
  *foto da güzel, ibiza mı orası?
  -mykonos
  +ben çektim.
  -ay saçmalama sedat nasıl sen çektin, biz o zamanlar tanışmıyorduk bile.
  +yok ben şimdi çektim, ossbir yani, sedat kaçar:/