hesabın var mı? giriş yap

 • eskişehir osmangazi üniversitesi yazılı olmayan mottosu : "ama bizim mühendisliğimiz anadolu üniversitesinden daha iyi"

 • zil çalmış, hoca sınıfa girmiştir, arkadaş geç de olsa sınıfa dalar...
  -nerdesin olm sen?
  -şeyy hocam tuvaletteydim
  -zili duymadın mı be!
  -duydum hocam
  -eee nie gelmiyosun kaç saat oldu bıdıbıdı
  -e hocam yarım mı bıraksaydım!
  -!?**?!*

 • bu durum avrupa birliği adına bir utançtır. aynı parayı kullanıp vizesiz dolaşmakla birlik olunmuyor. böyle zamanlarda işbirliği, kaynak paylaşımı, personel ve teknik destek olmayacaksa ne zaman olacak.

 • çocukluğumdan kalan iç burkan bir detay. sabah kahvaltı yaparken görüldüğünde dün akşam yemeğinde pilav yediğimizi hatırlatır.

  bazen hayatı sofra bezinde kuruyup kalan pirinç tanesi modunda yaşarız. sevdiklerimiz gitmiş, hayattan beklentilerimiz azalmış, hoşlandığımız kıza mesaj yazmışız, görmüş ama cevap vermemiş.

  atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun.

 • yapılıp yapılamayacağını merak ettiğim hadise. misal atıyorum bulgaristan sınırına yollayalım insanımızı. her gün birer metre ileri gitsinler yavaştan. eğer birader hayırdır filan derlerse hemen "ne hayırdır ya biz zaten burdaydık olm" filan deriz. ölüm yok savaş yok. tsk beni general yapar mısın pls teşekkür ederim. taktikçiyiz.

 • az önce hatunla;

  -nasıl yani yüzüklerin efendisi'nden daha önceki dönem?
  -baya işte, bu üçlemeden önceki dönemi kapsıyor.
  - bırak allasen ya, bak gandalf ne kadar yaşlanmış, bilip bilmeden konuşuyorsun.
  beyler:/

 • vakti zamanında okyanus ötesine selamlar yollayan, teşekkür eden erdoğan'ın, seçim öncesi menzil şeyhi gavs'a selamlarını muhabbetlerini yollamasıdır.

  "bu mübarek topraklarda yaşayan gönül dünyamızın adeta kandillerini selamlıyorum..."

  buyrun izleyin.

  menzil tarikatı da, fethullahçı piçler gibi "terör örgütü" ilan edildiğinde, erdoğan size çıkıp "kandırıldık" diyecektir.
  işte o zaman bu videoyu koyarsınız...

 • henüz adı net olarak konulmamıştır. dünya sağlık örgütü tarafından nu veya omega varyantı ismi verilmesi bekleniyor. spike proteini kısmında 32 adet daha önce karşılaşılmamış mutasyonlar içeriyor. virüsün hücreye bağlanan kısmında ise 10 adet mutasyon içeriyor. şu an için veri az ancak ilk verilere göre hem bulaşıcılığı yüksek hem de bağışıklığı çok iyi atlatabilme yeteneğine sahip. güney afrika'da ortaya çıkan bu varyant deltaya karşı baskınlık kazanmaya başlamış ve tıpkı 2020 yılındaki gibi vaka ve ölüm sayıları tırmanışa geçmiş. yine bu bölgede test ve temaslı takibi kısıtlı olduğundan ötürü tüm bölgeye yayıldığı düşünülüyor. (ayrıca hong kong'da da 25'den fazla kişide görülmüş ve hemen karantinaya alınmışlar.) guardian'ın haberine göre de ingiltere hükümeti, bu varyantın mevcut aşılara karşı büyük bir tehdit oluşturduğunu açıklamış. bazı uzmanlar bu varyantı sars3 salgını geliyor şeklinde yorumluyor çünkü wuhan'da çıkan ilk alpha varyantı ile akrabalığı oldukça az.