hesabın var mı? giriş yap

 • deneme yanılma yöntemiyle ülke idare etmeye çalışan çapsızların son icraati.

  nasıl olsa deneyip de patlattıkları işlerden asla sorumlu tutulmuyorlar.

 • neredeyse on yıllık bir arkadaşlığımız var kendisiyle. babası şizofren bir öğretmendi, 2 kişiyi öldürmüş, annesi ve arkadaşıma da kalan 5 kardeşe çalışıp bakmak düşmüş. ben tanıdığımda markette çalışan son derece zeki bir bayandı. sonra, kardeşleri üniversiteyi bitirince bende okumalıyım yeter deyip 27 yaşında üniversiteye girdi, 31 yaşında üniversiteyi bitirdi. eşinin maddi durumu iyi olmadığından 800 liraya ücretli öğretmenlik yapıyor çünkü kpss kurslarına verecek parası yoktu. hala atanamadı çünkü devlet öğretmenleri performansına göre değil saçma sapır bir ezber sistemine göre alıyor bizim ülkemizde.

  diğer arkadaş ise babası öğretmen, rahat rahat üniversite okudu, 2 yıl kursuna gitti, rahat rahat atandı kılını kıpırdatmadan.

  ikisinin de dersine girdim. atanamayan arkadaşım, kendini yerlere atarcasına, parçalarcasına ders anlatıp, çocukları sıraya soktuğunda bile ders anlatmaya çalışıyordu, 1 öğrencisi tam puan yaptı sbs de. diğeri ise birini tahtaya kaldırdı, bir yazı yazdırdı, diğerlerine de bunu defterinize yazın dedi, bir iki konuşana gerizekalı dedi, ders bitti.

  800 lira alan arkadaşım, ben para bile almasam bu unutulmuş çocuklara rekabet şansı tanımak öğretmenlik yapma nedenim dedi, 2000 küsür maaş alan arkadış, memurluk böyle işte, salla başını al maaşını dedi.

  bende dünyanın adil olmadığını hakedenin değil, parası veya çevresi olanın çoğunlukla bir yere geldiğini anlayıp sigaramı içtim.

 • dun bi usta grubu calisirken onlarin yaninda muhabbetlerine kulak veriyordum.

  adamlar ekonominin iyice kotuledigini ve ayrica suriyelilerin sektore cok girdigini, işlerini ellerinden almaya basladigini konusuyordu.

  yerli ustanin hakkinin yendigininden, sektorun yabancilastirildigindan flan bahsettiler. bu suriyelilerin ulkeye gelmesini buyuk problem olarak konustular. birbirlerine sakin iş vermeyin, 10 liraya bile calissa is vermeyin bunlara diye ogutlediler.

  en son dedi ki biri; bunlar hep ecnebinin turkiye ustunde oyunu işte. turkiyede yerli uretimi, yerli ustayi, calisani bitirmek icin yapiyorlar dedi.

  karsinizdaki zihniyet cok acayip bi zihniyet gencler. dunyada yaşam varoldu varolali gecen surecteki cahiliye devrinin doruk noktasindayiz suan bu topraklarda.

  o yuzden bu kriz bile bir sey anlatmayacak onlara. bunu sakin beklemeyin.

  bu krizi bile ruslarin bi oyunu olarak gorecekler. belki almanlarin belki kübanin.

 • (bkz: basliklarini engelle)

  öncelikle ekşi’de cübbeli ahmet hoca’yı temiz bir din adamı olarak ciddiye alan çok insan bulunduğunu sanmıyorum. ayrıca 31 mart seçimindeki şaibe ve skandallar silsilelerini lütfen açıkla trol yavrusu, ysk gerekçesinde bunlara pek değinmemiş de!

 • bizzat ülkeyi yönetenler tarafından gerçekleştirilebilecek, belirli bir plan dahilinde amaca uygun olarak yürütülen eylemler silsilesidir.

  - ülkenin devlet desteği ile kurulmuş uzun yılların sonucunda para basan dev kamu iktisadi teşekkülleri özelleştirme adı altında yok pahasına bedellerle peşkeş çekilir.

  - ülkenin ürettiği her ne varsa üretilmesinin önüne set çekilir, ağır vergilerle engellenir, bu üretim kalemlerinin dışarıdan ithalatı kolaylaştırılır.

  - tarım ve hayvancılık bitirilir.

  - ülkede köprüler, hastaneler, otoyollar gibi inşaat kalemleri astronomik garanti ücretlerle yıllarca ipotek altına alınır belirli zümrelere peşkeş çekilir.

  - halka çok çok ağır vergiler dayatılır, ekonomik buhrana zemin hazırlanır.

  - herşeye rağmen ülkeye gelen paralar üretimdense inşaat sektörüne kaydırılır.

  - eğitim tamamen bitirilir, 20 sene içerisinde son derece bilinçsiz, idealsiz ve cahil birkaç nesil yaratılabilir, böylece ileriye dair umutlar da bitirilir.

  - ülke; dünya çapındaki tüm güç odakları ve büyük devletlerin tamamı ile birden sorunlu politikalar yürütülerek dış politikada tam bir açmaz içinde bırakılır.

  - başka ülkelerin iç işlerine karışılır, muhtelif bölgelerde devamlı savaş içerisinde bulunulur.

  - bununla birlikte ordu da bitirilir, kalifiye subayların ipi çekilir.

  - milliyetçi ve mezhepçi söylemlerle vatandaşlar arasındaki kutuplaşma zirveye çıkarılır, ülke içeride birbirini bir kaşık suda boğacak milyonlarca düşmandan teşekkül hale getirilir.

  daha da çok var...

  böylesi bir durum artık basiretsizlikle, şanssızlıkla, kötü yönetimle açıklanamaz. bu isteyerek, planlı, belirli bir amaca yönelik eylemler bütünüdür.

  silivri diyecekler için... silivrinin de a.q sizin de!

 • hala göçmen hayali kuranlar var. o hayalini kurduğunuz göçmenler avrupa ve amerika'ya giderken size alkolik, ota boka kavga çıkaran göçmenler kalır rahat olun. savaş olmasın herkes kendi ülkesinde uslu uslu yaşasın.

 • kesinlikle en etkili yöntem haber sitelerindeki yorumları okumaktır.

  yorum başına 5 ila 10 iq kaybetme garantisi verebilirim.

  dini öğeler içeren bir haberse yorum başına 10 iq
  ak partiyi ilgilendiren haberse 7 iq
  başrolünde bir kadının olduğu herhangi bir haberse 5 iq düşüşü garanti.

 • genelde padişahlar o dönemde pazar gezmelerine falan hünkar sıfatıyla çıkmazlardı, halk gibi giyinip kamufle olurlardı güvenlik gerekçeleriyle. yani bugünkü padişahla o zamankiler aynı değildi.

  evet amk muhteşem yüzyılda gördüm. kanuni kapkara bir kapşonlu giyip öyle çıkıyordu çarşıya pazara.

 • olay, 3 hafta once mersin'de yaşanmıştır, yayla evlerine giden 2 teyzem akşam üstü alışverişe çıktıklarında, köy yolunda yururlerken araç arkadan gelip vurmuştur. her ikisi de oracıkta ölmüşler. albay efendi ise otostop çekerken önüme atladılar diyerek ceza almadan serbest bırakılmıştır. vicdanlara sesleniyorum 60-65 yaşlarında iki köylü kadını otostop ceker mi ?
  buradan sana da sesleniyorum emekli albay zekeriya suna, herşeyi anladım da geceleri nasıl uyuyabiliyorsun be adam ?

  linki aşağıdadır

  https://www.instagram.com/…hl/?utm_medium=copy_link