hesabın var mı? giriş yap

 • turizm bakanı tarafından açıklanmış.

  artık göbeklitepe'ye göbeklitepe değil, aynı hat üzerinde bulunan diğer 11 tepeyi de dahil ederek "12 tepe" denilecekmiş.

  böyle saçma bir karar olamaz.

  bütün dünyanın ortak miras kabul ettiği, tarihin başladığı yer.
  akp diye bir oluşum çıkıyor, bu dünyaca ünlü yerin bilinir adını değiştireceğini açıklıyor.

  gerekirse o diğer 11 tepe de göbeklitepe ile birlikte göbeklitepe arkeoloji bölgesi olarak adlandırılır. zira bütün dünya göbeklitepe ismini biliyor.
  isim değiştirmek, yeni bir isim vermek neden?

  şaka gibi günler yaşıyoruz gerçekten.

  oldu olacak 15 temmuz demokrasi ve milli irade tepesi deyin de tam olsun.

 • mağarada mı yaşıyorsun, taş ocağında mı çalışıyorsun yahu? nedir bu yokluk, bunlara da yürümezsin yani. çık bir gez dolaş sahillerde bunlara taş çıkartacak ne adamlar var.

  iki herif görünce mültecilerin ülkenin anasını ağlatmasını, ağzından akan suyu silerken unutabilecek bir yurdum kezbanı.

  ayrıca sokakta kadınları izinsiz videoya alan mülteci abazalardan hiçbir farkın yok. tek farkın kadın olman ve muhtemelen bu ülkenin vatandaşı olman. onun dışında kafa aynı kafa.

 • yıllar sonra okuduğunda ne diyor bu diyecekler için: ypg bu saldırıya uluslararası angajman kuralları içinde karşılık vereceğini açıklamış.

  açıklamanın devamında molotof kokteylleri ve fistanlar ile beraber türk tanklarını vurmaya başlayacaklarını ifade etmişler.

  dikkatli olmak gerek.

  0.

 • 24 yaşında anladığım olay.

  bağlanma korkum falan yok. köpek gibi bağlanırım gel gelelim karşımdaki insan hiç bir zaman bağlılığımı kabul edemiyor. yapı itibariyle mobil iletişim çok umurumda değil. arayıp sormak benim fıtratımda yok ama bu demek değildir ki karşımdaki insanı önemsemiyorum. "hasta oldum ben" denildiğinde "geçmiş olsun"dur benim cevabım. "ay kıyamam sanaaa" geyikleri yapamıyorum. "karnım ağrıyor" diyen sevgilime "soda iç" derim ben. mantıklısı budur çünkü. beklenen ise "hiiiiii şimdi yanında olsam, ben bakarım sana". nereye yanında oluyorsun ? değilsin işte. var mı gerek, gereksiz lafa ? hatun kişi bunu istemiyor yazık ki.

  çok istiyorum bir kızım olsun. belki kız kardeşim olmamasından ya da kız kuzenlerimin hepsinin bana göre gerizekalı olmasından kaynaklanıyor bu durum.

  yalnız ölmek en büyük korkularından olan bir adamın çaresizliğidir bu.

 • erkek katil: gahrolsun erkekler, eril şiddet, hepsi ölsün, bunların hepsi böyle

  kadın katil: cinsiyetçi söylemlerde bulunmayalım, kadınlar kadar başınıza taş düşsün, ne önemi var cinsiyetinin

  iki yüzlü ruh hastaları ve amsalak meriçler...

 • değildir. 30 yaşımda her şeyimi kaybettim. psikolojim bozuldu. barınacak bir evim de yoktu, geçim kaynağım da. kariyerimi hiçe saydım ve sorumluluk almamak için garsonluk yaptım 1 yıldan fazla süre. sonrasında yavaş yavaş toparlandım. olumsuz şeyler herkesin başına gelebilir. 30 dan sonra yeniden doğdum. değiştim, geliştim. meğer 30 yaşıma kadar boş yaşamışım. kendimi yeniden buldum. şuan özel bir şirkette birim müdürü olarak görev yapıyorum ve o buhranlı günleri geride bıraktım. yani güzel arkadaşım 30 yaş hiçbir şey için geç değildir.
  edit: birim müdürü olarak 5 yıldır çalışıyorum ve şuan 37 yaşımdayım. 34 de evlendim ve 6 aylık da kızım var.

 • arkadaşımla denedik, her yönüyle müthişti. 4 katlı bir mekan, 2 katı doluydu. ücretsiz otoparkı, garsonların ilgisi, servis hızı, lezzetli döneri, şık iç dekorasyonu ve pırıl pırıl tuvaletleriyle bizi her yönden mest etti. e5 kenarında bir dönerci, 4 katlı binayı tıklım tıklım doldurabiliyorsa, burada incelenecek bir başarı vardır zaten. bir de bu mekan kadıköy'ün, beyoğlu'nun merkezinde olsa, ne olurdu siz düşünün...