hesabın var mı? giriş yap

 • kadir şeker de katildir, sapla samanı karıştırmayın. bütün katillerin içerde olması lazım, şu bu dışarda kadir niye içerde diye diye adaleti iyice zikmenin anlamı yok.

 • genç bakışta süleyman demirel konuk. abbas güçlü program sonunda katılımcının karnesini alkış yardımıyla tespit ediyor...
  şu nasıl bu nasıl alkışlar geliyor:
  - peki süleyman demirel seçime katılsa oyunuzu verir misiniz?
  * pek az alkış
  abbas efendi pis pis sırıtıyor,
  tokat gibi cevap:
  -ben daha oy istemedim ki.
  *alkış kıyamet...

 • ev almayın, komşu alın. gerçekten özür dilerim. ben ne tavsiye verebilirim ev alan adama lan. o bana versin. şş, nerden buluyosunuz o kadar parayı hacı? evet, fakirim.

 • beter olun amk dediğim olaydır. beynimizi gözlerimizi s.ktiniz heryerden fırlayan reklamlarla

  adblock programlarının mobil cihazlarda kullanmaya başlamasıyla 2015 yılında zarar katlanmış

  kaynak: pagefair adobe araştırması

  edit: çok ilginçtir etrafımda adblock'tan habersiz bir dünya insan varmış. iş yerinde muhabbetini açtım. buradakilerin üçte ikisinin adblocktan haberi yok. reklamcıların daha bunlar iyi günleri sanırım
  "yaşasın açık kaynak tarayıcı ve yazılımlar".
  araştırma metninde mobile firefox kullanıcılarının henüz sadece %16sı adblock kullanıyormuş. ben de kendime misyon edindim. gördüğüm herkese anlatıyorum nasıl kullanılacağını.

  istek üzerine edit: . firefox için kurulum linki chrome için link
  mobil cihazlar için bildiğim sadece android cihazlarda firefox kurup üzerine yukarıda verdiğim aynı linki kullanarak kurabiliyorsunuz. ios'da henüz adblock yapabilen program görmedim (jailbreak ile mümkünmüş teşekkürler @melkorize)

  not: adblock'un en önemli faydası reklam içeriğinin download edilmesini engelleyerek veri kullanımını azaltması. yani direk cebinize katkısı var. hem 3g hem de adsl'de download'un bir ücreti var sonuçta.
  bir faydası da hareketli görüntü özellikle flash animasyon içeren reklamlar işlemci gücünü sömürüyor bazı siteler yavaş bilgisayarları bile kilitliyordu.

  debedit: reklamlar olmazsa yazılımcılar nasıl para kazanacak diye özelden ve entry olarak ağlayanlar. hepinizin amk. ben de yazılımcıyım. yıllardar .net ile kurumsal çözümler, ara çözümler geliştirerek hayatımı kazanıyorum. bir gün de durup "bir site açayım içini dikkat çeken kopya içerikle doldurayım, basayım reklamı, yattığım yerden kazanayım" diye düşünmedim. böyle yapmadığım için benle dalga geçen, gününün yarısını r10da "nasıl seo'yu daha geliştirip milleti siteme çekerim diye kasan arkadaşlarım var. onların da amk. yeter lan. nette aradığım bişeyi bulmak için geçirdiğim süre sizin sayenizde 3-4 katına çıktı. reklam yapacaksanız orjinal içerik üretin. topluma bi katkı sağlayın. bi hizmet verin. bunların arasında rahatsız etmeden reklam yapmanın yeni ve yaratıcı yollarını bulun. kimse yattığı yerden para kazanamıyor. siz de adam olun işe yarayan kod yazın. kopya scriptlerle yazılımcıyım diye dolaşmayın ortalıkta.

 • adamı sevmem falan ama son derece üzücü bir durum. zaten birine üzülüp, şifa dilemek için sevmeye gerek yok. twitter'da alay eden, komiklik yapmaya çalışan insanları görünce hayattan soğudum yeminle.

  adamı sevmem dedim de, şarkılarını sevmem yoksa kendisini tanımıyorum. belki tanısam çok severim, bilinmez.

  hastalık hepimiz için, bugün şahaneyken yarın allah korusun bambaşka bir mücadelenin içinde bulabiliriz kendimizi.

  kendisine şifa ve sabır diliyorum. dalga geçen, komik olduğunu sananlara da bir parça merhamet.