hesabın var mı? giriş yap

 • "%90 polyester %10 elastan"

  hayvanlar için işe yarar bir şeyler yapmak isteyenler, böyle soytarılıklarla "hayvanseverlik" kavramını alay konusu haline getirmek yerine "boğaziçi üniversitesi'ndeki sakat köpek" için yapabilecekleri bir şey olup olmadığına baksın lütfen. (başlığa girip "up" yazmanın kimseye bir yararı yok. sahiplenebilecek, köpeğin bakımı ile ilgilenebilecek, maddi destek sağlayabilecekseniz ya da bunları yapabilecek birilerini tanıyorsanız, başlığı açan ile iletişime geçin)

 • günlüğü milyon dolar olan oteller bir süre zarar etse de birşey olmaz zamanında aldıkları fahiş fiyatlardan karşılarlar zararı kaldı ki zarar eden sadece oteller değil bütün dünya zararda

 • sözlükteki yeni üniversite mezunlarını göreceğiniz başlıktır.

  ilk tasoların üzerinde sevimli kahramanlar vardı. tasolar üçe ayrılırdı. normal, süper ve mega diye. kalınlarından dolayı bu isimleri alıyordu. hatta değer olarak 1, 2 ve 5 değerleri biçilirdi. mega olan ayrıca pembeydi.

  sporcu kartlarından arta kalan vakitlerde oynanırdı. çevreye yapılan yeni binaların mermerli duvarlarında oynamak gerekirdi başka düz yer yoktu.

  çöküş sebebi ise beybileyd kuşağıdır. yok kenarı bilmem neli tasolar yapıldı. kimsenin aşina olmadığı karakterlerle süslendi.

  digimon'la duffy duck bir olabilir mi amk?

 • efkan ala iğrenç bir adam.

  "o adamın kapısını kırıp evine girip alacaksın" demiş bir adam kendisi, az önce çıkıp basın toplantısında hak ve hukuktan bahsetti. hatta "seçim bürosu basmış" olan bu herif demokrasiden, halkın kararına saygıdan, sandıklara sahip çıkacağından falan bahsediyor.

  utanmadan "ingiltere gibi büyük ülkelerde böyle dinlemeler olsa ne olurdu" diye de soruyor.
  seçmenlerin bilmez belki ama yeni türkiye'den 40 yıl önce amerika'da watergate skandalı var. 1972'de başlayan skandalın sonunda nixon amerikan başkanı olarak tarihin ilk istifa eden başkanı olarak anılıyor. sonra da adı "düzenbaz nixon" olarak kalıyor.

  nixon bu soruşturma süresinde savcıyı görevden almaya çalışıyor ama amerikan adaleti buna izin vermiyor.

  aynı olayın bir benzeri türkiye'de 21. yüzyılın ilk çeyreğinde yaşanıyor. çalınan paranın, yapılan yolsuzluğun haddi hesabı yok. hırsız oğlu hırsızları korumak için yerinden sürülen ve görevden alınan savcı-hakim-memur sayısı 700'ün üzerinde.

  tapelerde "gidip o kapıyı kırıp alacaksın adamı" diyen herif savcı onaylı dinlemelere hukuksuz deyip, "başbakan tercümanlarını terör örgütü mensubu olarak" gösterilmesine taş vuruyor. bu ülkede genelkurmay başkanı terörist olarak yargılanmadı mı?

  bunların yanı sıra bahsettiği suç savcı onaylı dinlemelerde ortaya çıkan gerçekler korkunç.

  başbakan ve ailesi çete gibi ülkeyi soymuş, türkiye tarihinin en büyük yolsuzluğu yapılmış, bahsedilen rakamın etki değeri 80 milyar dolar, ülkenin istihbarat şefi vatan hainliği ile suçlanıyor, belediye başkanlarının yaptığı imar usülsüzlüklerinin haddi hesabı yok ama hasbam o kadar suçun içinde "bizi dinlediler" kısmına takılmış.

  bi gözünü kapatıp düşün bakalım şu yukarıdaki olaylar ingiltere'de, amerika'da, fransa'da olsa ne olurdu? bu adamlara para ve çıkar için oy verenleri anlıyorum ancak fanatiklikle oy verenler nasıl bir gönül körlüğü içinde, anlayamıyorum.

  sen şu suçların hesabını ver de sonra usülsüz dinlemelerin hesabını alırız.

  allah hepinizin belasını versin.

  lig başlasa da kurtulsak şu politikadan.

 • ortakoye tavla oynamaya goturup 5:0 kazanip tavlayi koltugunun altina vermek.

  (gerci simdi mutlu bir evliligim ve iki yasinda bir kizim var ama olsun yapmayin yine de)

 • - kac ki$i basvuruyorsunuz?
  - ben ve alti cocugum
  - kocanizin yanina mi?
  - evet, beyim orda i$ci
  - statusu nedir $u anda
  - kebapci
  - hayir, yasal statusu ne - vatandasligi mi var, multeci mi, ne?
  - kacak
  - ne zaman gitti oraya?
  - onalti sene oldu
  - ne zaman gordunuz kendisini en son?
  - gittiginden beri hic gormedim
  - haberlestiniz mi peki hic?
  - hayir
  - orada oldugunu nereden biliyorsunuz o zaman?
  - benim butun kardeslerim de orada, onlar soyledi
  - bu cocuklarin hepsi de 16 yasindan kucuk. babalari kim?
  - ne demek kim - kocam tabii
  - nasil oluyor peki han'fendi; kocanizi gormemissiniz 16 senedir?
  - ee?
  - bu cocuklar nasil oldu?
  - ayip oluyor ama
  - e bi anlatin o zaman da olmasin
  - kocamin cocuklari, ne demek kimin, kocamin elbet
  - 16 yildir gorusmediginiz bir adamdan nasil 6 tane 16 yasin altinda cocugunuz var?
  - orda kocamin avkatindan mektup var
  - alakasi ne bunun simdi?
  - bilmiyorum
  - anladim...

 • milletin ölüm haberinin "şunu gömmüştür", "bunu gömmüştür" diye başlığından alınan oyuncu.

  bu arada başlığına gelmişken,

  adam öğretmeni oynuyor, öğretmen oluyor, ailesine düşkün baba'yı oynuyor, o oluyor. çirkef bir adam oynuyor, "çirkef" oluyor.

  büyük şizofren olduğunu düşünüyorum. yoksa bu kadar karakterden karaktere geçiş olmaz.

  mesela kenan imirzalıoğlu kendini çok geliştirdi yeaa ya, ulan adam yıllardır miroğlu'nu oynuyor. hangi role geçse miroğlu'nun bıyık bırakmış halinden öteye geçemiyor.

  ama münir özkul öylemi. salak milyonerler filminde çoluğu çocuğu olmayan, karısıyla bir evde yaşayan , sahaflarda kitapçı adamı öyle bir oynuyor ki bir an münir'in esas mesleği kitapçılık da, oyunculuğu ek iş yapıyor sanarsın.

  bu arada hababam sınıfında kalp krizi geçirdiğinde, yaşar usta ile oda bastığında, aynı yaşar usta bahçede gaz verirken ağlatandır. açar açar izlerim o ormandaki konuşmasını en zor durumumda gaza gelirim.