hesabın var mı? giriş yap

 • dünyanın en mantıklı işi. biri olur da "bu gömlek niye böyle siyah aman ne güzel" derse eğer lapsss diye çıkarıp şaşırtırsın herkesi. normal. evet.

 • süper sakin bir şekilde thy internet sitesine girilir. 1 hafta sonrasına business class 2 tane new york bileti bakılır. akabinde bilgisayar başından kalkılır. yavaş adımlarla kapıya doğru gidilir. apartman merdivenlerinden sakin bir şekilde inilir. 4 kat aşağıda sizi bekleyen çıkış kapısına ulaşılır. kartal'ın sokaklarına son bir bakış atıldıktan sonra "alllllaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh" diye bağırılarak sahile kadar koşulur.

  önemli not: "allllaaahhhhhhhhhhh" nidası için pi'yi şener şen alınız.

 • dünya'da batıya gittikçe eğitim, öğretim, görgü, medeniyet çoğalır, türkiye'de 1925'lere gittikçe.
  atatürk türkiye'nin batısıdır.

 • başlık: dünya kupası için şiir yazdım

  entry:
  vuvuzelam gümüşten,
  maça geldim varoştan.
  ben afrika çocuğuyum,
  30 santim doğuştan.

 • başlık: tavuk+döner+ayran 1 lira'ya yedim soruları alayım

  1. yıkanmamıştır diye yeşillik koydurtmadım. ketçap mayonez ve turşu koydurttum.

  8. 1 lira'yı yerim daha iyi amk.

 • görende turist geldiğinde bağcıları geziyor sanacak. adamlar karpuzun içini yiyor kabuğunu da bize atıyor. türkiye'de öyle koylar var ki sadece tekne ile gidiliyor. içinde türk yok.

 • türkiye'de yapılsa ve youtube kanalına koysa iyi bir kanal yönetimi neticesini hızlı almış olabilecek deneydir.

  amerika'da gösterilen running late programındaki komedyen scott (scott rogowsky) ve asistanı insanların new york metroda müstehcen ve garip kitaplar okuyanlara nasıl tepki verdiğini gözlemlemiş.

  video

 • gece gece kahkaha atmama sebep olmuş fotoğraf. o nedir öyle ya? kuğuya pide uzatılmış. ne yapacak hayvan, suya banıp yiyecek mi yani pideyi? bunu mu bekliyor gökhan zan?

 • cumhuriyetin ilanı neden 29 ekim'dir de bir başka gün değildir? ve işte tarihin 29 ekim sırrı şudur...
  fahrettin altay paşa, atatürk'ün mondros anlaşması sırasındaki çektiği azabı yakından görmüş, hatta yaşamıştı. öfkesi ve azabı vardı. büyük öfke ve üzüntüler içindeydi.
  "atatürk hep, mazlum bir millet derdi. cumhuriyet'in ilanının ardından bir zaman geçmişti. ben de hep, neden 29 ekim diye kendi kendime sormuşumdur ve bir gün çankaya'da atatürk'e bunu sorduğumda şöyle demişti: sen benim 30 ekim 1918 sonrası çektiğim azabı bilirsin. yanımdaydın. mondros 30 ekim'dir, cumhuriyet 29 ekim... işte bu da mazlum bir milletin ahıdır. sanırım ki o zaman ki devletler bunu anlamışlardır."