hesabın var mı? giriş yap

 • nörolojik çeşitlilik veya nöroçeşitlilik
  "kültürel çeşitlilik ve biyolojik çeşitlilik terimlerini sosyal mirasın veya biyolojik yaşamın zengin çeşitliliğine atıfta bulunmak için kullandığımız gibi, farklı beyin türlerinin zenginliğini ifade eden bir terime ihtiyacımız var. otizmin savunucusu judy singer tarafından ortaya atılan nörolojik çeşitlilik; beyin bilimi, evrimsel psikoloji ve diğer alanlardan elde edilen son kanıtları açıklamak için doğru zamanda doğru kelimedir... beyin farklılıklarına hastalık temelli yönelimimizde tek taraflı hale geldik ve bu dengesizliği düzeltmek için olumlu tarafı keşfetmek için zaman harcamalıyız..."*
  bu yaklaşımla ableist dil ortadan kaldırılarak, her bireyin farklılığına saygı duyulması gerekliliğinin öğretilmesi amaçlanıyor.

  ayrıca (bkz: neurodiverse)

 • simdi bu yabanci kurali bugun aciklandi ya bu konu hakkinda konusmalar soyle olacaktir:

  ertem: tff'nin yeni kuralina gore 14+14 kisi olacaktir. boyle bir kuralin cikmasina yardimci olan cumhurbaskanimiza, basbakanimiza, spor bakanimiza saygilarimizi gonderiyoruz.

  rok: aynen. eski turkiye yoooookkkkkkk artik. bu kohnemis kurallar eski turkiye'de kaldi.

  sinan engin: simdi erto bu yabanci kurali ne oldu tam olarak simdi?

  ertem: 28 kisilik kadroda 14 yabanci olabilecek 11 yabanci ayni anda sahada olacak.

  sinan engin: simdi bu kural. neyse ben ondan bahsetmiyorum bahsettigim baska bir sey benim. turk milli takiminda oynatabiliyor musum bu yabancilari? onemli olan o.

  abdulkerim: 11 yabanci ayni anda oynayabiliyormuymus? ben anlamadim simdi ahmet hocam'a katiliyorum. gerci konusmadi hala ama katiliyorum.

  ahmet cakar: beyler bitti mi?

 • tipik akepe seçmeni. ne dinliyor, ne anlıyor, ne izlemek istiyor. ille de tutunduğu, inandığı her neyse, sorgulamadan körü körüne bağlı kalmakta ısrar ediyor.

 • türkiye’nin koronavirüs rakamlarını dünya sağlık örgütü normlarına uygun bir biçimde açıklamadığı için verilen notadır. çocukça faşizmini zamanla sistematikleştiren akp’nin bütün hilesinin gün yüzüne her gün çıktığını zaten çomar olmayan biri görür, ama buna destek veren almanya’ya da şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

  halkın sağlığıyla oynayanların ve halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayanların allah belasını versin.

  (bkz: bütün dünya almanın daşşaaanı yisin)

  kaynak

 • rezalet puanım 10 üzerinden 10 dur. net rezalettir. şerefsizliktir. verin ulan ibneler adamın parasını.