hesabın var mı? giriş yap

 • ışınlanma, atomların ayrılıp, aynı düzende bambaşka bi yerde birleştirilmesi işlemidir. bazı teorisyenlere göre, bilinç bu sayede taşınamaz. yani ışınlanma, aslında kullanan kişiyi öldürür, aynı hatıralara ve beyin kimyasına sahip varlığın klonunu ışınlandığı noktada oluşturur.

  yani siz değil de, bir başkası kullandığında, aslında bir sorun yokmuş gibi gözükebilir. çünkü başkalarının bilincini fark etmek yapabildiğimiz bir şey değil, başkaları bizim için, belirli davranışlarla davranan, ''biz olmayanlar'' olarak tanımlar beynimiz. bu davranışların kalıbı ve ışınlanan kişinin hatıraları değişmeyeceği için, yaptığınız sosyal interaksiyonlarda bir değişme olmayacak. eğer, ışınlanan kişiye gidip, ''sen hala sen misin?'' diye sorulursa da kendisinin kendisi olduğu konusunda hiç şüphesi olmadığını söylecektir.

  ancak, eğer ışınlanan biz isek, kendi bilincimizin bizi biz yaptığını ve farkındalığımızın farkında olduğumuzu düşünürsek, ışınlanma bunu bize geri vermeyebilir. atomlarımıza ayrılıp, aynı sıralamada başka bir yerde tekrar birleştiğimizde, aslında biz ölmüş olacağız ve biz karanlığa karışmış iken, aynı vücuda, sese, davranış biçimine, hareketlere, espri anlayışına, duygulara, dünya görüşüne sahip başka birisi, ışınlandığımız yerde, biz gibi davranacak ve yerimize geçecek.

  kişisel olarak, eğer wormhole lar falan kullanılmayacaksa, ışınlanma bulunsa bile bu tedirginliklerimden dolayı kullanmayacağım. insan beyninin ve bilincinin tüm sırlarına ulaşılmadan da kullanılmasının büyük krizlere yol açacağını düşünüyorum.

 • http://m.t24.com.tr/…rkiyede-ilk-kez-goruldu,280428

  1874 yılından sonra ilk kez ülkemizde görülen kuş türü, uçan penguen.

  sulak alanların kuruması ve doğal kaynakların tahrip edilmesi kuşların anadolu'ya küsmelerine neden olmuştu.

  bir an önce yola koyulmalarinda fayda var bence. çünkü insanlarımız doğuştan avcılığa meraklı "kutuplardan uçan penguen mi ne gelmiş, gidah vurah..."diyebilirler.

 • 1 saat ders anlattırıp 8 tl ücret verecekler. haberde 1000 liraya kadar diyor. evine gitmeyip 7 gün okulda yatıp kalksan bile bir ayda alamazsın o parayı. öğretmen düşmanlığı o kadar mı kör etti gözünüzü.8 tl ne? ben özel ders versem 100 tl alıyorum bir saate. devlet bana 8 tl veriyor. öğretmenlerin %90 'ı bu uygulamaya soğuk bakıyor, kendi okulumda kabul etme niyeti görmüyorum kimsede. zaten ne olduğu hala belli değil tam. biz bir şey bilmiyoruz.

  cumartesi günü 2 saat ders vermek için günümü niye piç edeyim? 16 lira kazancağım. gidiş geliş bana zaten 20 lira benzin parası var her gün.

  bilmediğiniz konularda atıp tutmayın kendinize küfrettirmeyin.

  ayrıca dershane öğretmeninin devlet öğretmeninden iyi olduğunu kim söyleyebilir? devlet öğretmenini niye bu kadar küçük görüyorsunuz ?yeni atanan devlet öğretmenleri zehir gibi. o kpss'yi kazanıp atanmak kolay mı ? derhsane öğretmeni dediğin zaten o sınavı geçemeyip üç kuruş kazanıp hem öğrenci hem özel kurum müdürü tarafından ezilen kişi. zamanında ben de 2 sene çalıştım ordan biliyorum.

  edit: verdikleri para 8 değil 50 olsa ben yine kendi öğrencime kurs açmam, ders anlatmam ayrı bir şekilde. benim anlattığım ders zaten fazlasıyla yeterli. hem teog için hem genel olarak. kendi öğrencime ayrı bir şekilde ders anlatmayı etik bulmuyorum hem.

  hani okulda çok fazla şube vardır aynı sınıfın. başka öğretmenlerin öğrencilerine ders anlatılabilir. her yiğidin yoğurt yemesi farklı. fakat benim okulumda tek şube var zaten her sınıfta. bize lazım değil bu sistem.

  hem eğitimin gidişatı zaten özelleştirilmeye doğru gidiyor. yavaş yavaş cemaati bitiriyoruz adı altında hem idareciler hem toptan milli eğitim sistemi değişiyor. eğitim sistemimiz zaten boktan. bu günleri de arayacağız merak etmeyin. gericilik almış başını gitmiş.

  edit 2 : lan oğlum ekşide öğretmen lobisi çok kuvvetli hakikaten ya. ayağınızı denk alın lan, alırız aklınızı.*

  edit 3: çok fazla destek mesajı geldi.

  ekşi sözlükteki tüm öğretmenlere, öğretmen çocuklarına ve öğretmenlerden nefret etmeyen herkese teşekkürler.

  ak-saray'ın 1000 odalı kibir yuvası tartışılmayıp da öğretmenlerin almayacağı para insanların gözüne batıyorsa sonumuz iyi değil. algı yöneten insanlar başarılı olmuş demektir.

  2 sene sonra gelen edit: kurs ücretlerini iki katına çıkarmışlardı geçen sene.

 • tanımasak finlandiya, isviçre cumhurbaşkanının seçimlere dair tarafsız açıklaması derim. o derece objektif. evet.

 • - hiç ummadığınız anda tanımadığınız bi kadın size çiçek verse ne yaparsınız ?
  - kadın ney ?
  - avrat yani..
  - oğul veririm ona... tohum ekerim...

 • "ülkeyi adam gibi yönetip, insanların yaşamak isteyecekleri bir yer haline getiremedik, sıçıp sıvadık; o zaman neden millet kaçamasın diye bir de ayağına pranga takmıyoruz" beyanı.
  afferin, çok güzel düşünmüşsün tayyipciğim!