hesabın var mı? giriş yap

 • merkezi yerde: şu gördüğün yokuşu ciğerin el verdiğince 15 dakikada çıkarsan ordan saat başı geçen otobüsle yaklaşık 1 saat sonra şehir merkezindesin.

 • 12 saatlik hastanedeki gece nöbetinden sonra, eve gelir gelmez çocuklarına sevdiği yemeği pişirmeye üşenmeyecek kadar fedakar soğan kokulu ellerin sahibidir. aynı anda bu yemeğin yenmesini oturup uykusuzca seyreden pırıltılı, milyonlarca yıldızlı gözlerin sahibi. meleğin yer yüzünde insanda şekil almış halidir.

 • - i.melih gökçek'in sözlük yazarı olmasını engellemek.

  o da napsın hırs yapıp reklam veriyo ssg'ye. kazan-kazan ilişkisi yani. ayık olun.

 • aslında pek de anlamsız olmayan özgüvendir.doktor o özgüven sayesinde acil bir durumda patlayan beynini diğer dokulara zarar vermeden onarabilmekte, ya da doğumda sıkışan bebeği ufak bir manevrayla çıkarabilmektedir. o yüzden sakin ol ve içindeki o kompleksi yere bırak.

 • hilmi cem ideal eş adayı. hem çok yakışıklı hem çok tatlı hem başarılı ayrıca istediğin yere çekebilirsin. tam ailesiyle arasını bozup sadece eşine köle olacak tip.

 • evli insanlar için mide bulandırıcı olmayan detaylardır.
  çünkü eğer yukarıda bahsi geçen kıl, tüy, tuvalet,banyo vb. meseleler şahıs için mide bulandırıcı bir olguysa eşinizle konuşursunuz, fikrinizi belirtir, rahatsız olduğunuzu beyan edersiniz. sonuçta evli olduğunuz, beraber yaşadığınız insan sizi anlayamayacak kadar uzak değildir size. en kötü senaryoda bile 1-2 gün trip çekersiniz, ufak bir sürtüşme yaşarsınız ama en sonunda o mevzu gündeme bir kere de olsa geldiği için eşler daha dikkatli olmaya başlayacaktır.

  yok siz eşinize rahatsız olduğunuz bir şeyi söyleyemeyecek durumdaysanız, mide bulandırıcı olan evlilik değil sizin sünepeliğinizdir.

  mide bulandırıcı dediğiniz detayları dile getirip eşinizle yaşayacağınız hiç bir kavga bu tarz şeyleri söylemeyip, içinizde biriktirip, eşinizden gün gün uzaklaşmak, ondan soğumak kadar zarar vermez evliliğinize.

  rahatsızsanız "kesssene şu kılları" diyin, "yanınma osurma-sıçma" diyin.

  herif olun lan azcık. sesiniz çıksın.

 • kızın durumu: "bedelli askerlik yapanlar dünya ahiret bacımızdır!!!11!"

  yazıldıktan sonra göndermeden silinen yorumum:

  "şimdi sen bacımızdır deyince bedelli askerlik yapanları aşağılamış oluyorsun öyle mi? peki bir kadın olarak kadınlığı aşağılama aracı görmen sence daha aşağılık bir durum değil mi? aklınca bedelli askerlik yapacaklara giydiriyorsun ama lafın hası sana giriyor bilmem farkında mısın? senin gibiler yüzünden kadınlar üstlerindeki ikinci sınıf vatandaş halini atamıyorlar. kaldı ki insanlar sana mı soracak bedelli yapıp yapmayacaklarını? bedelli yapacakların hepsi ağa paşa çocuğu mu zannediyorsun? ailesinin geçimini üstlenmiş ve o askerdeyken ortada kalacak çoluk çocuk sahibi insanlar da var biliyor musun? yaptığın cinsiyetçi ve popülistçe bir şey. bu boktan cümleyi beğenen 52 kişi de senin gibi gerizekalı. güzel bulmuşsunuz birbirinizi. oksijen israfı."

  yazdıktan sonra 10 kere falan okudum ve sildim. hem yazıyı hem de kızı.

  edit: yakın çevremde veya akrabalarımda bedelli yapan yok.