hesabın var mı? giriş yap

 • şu müge anlı’nın, ailesi tarafından terkedilen çocuklari 20-30 sene sonra bulup, bir de zorla, onları terkedenlerle buluşturmaya kalkması resmen bir zulümdür.

  bugün yine aynısı yaşandı. 18 sene önce ailesi, 6 çocuğundan birini, zengin bir aileye vermiş veya satmış. bir de sözümona şart koşmuşlar “ayda 1 bize çocuğu gösterin” diye… ben o ailenin yerinde olsam “az yiyin de bakıcı tutun kendinize” derdim. neyse, aile göstermemiş tabii, aradan da 18 sene geçmiş. kızın adı sanı belli olmasına rağmen, aile “dur bir instagram’da araştırayayım” vs demeden, direkt cümbür cemaat müge anlı’ya çıkmışlar.

  kız da dogal olarak, “olmaz olsun böyle aile” diyip, konuşmak istemediğini, üniversite sınavlarına gireceğini, bunlarla uğraşmak istemediğini söylüyor. ama müge bırakır mı? “yok anneni boşver ama kardeş çok değerli, yok sen bir daha düşün…” böyle böyle yarım saat dil döktü.

  sevgili müge, insanların hayatlarına bu şekilde burnunu sokmaya ne hakkın var? tamam, kızı buldun, neden “hayır” cevabını kabul etmiyorsun? şimdi birisi tv’ye çıkıp, “müge, senin annen benim, anne dediğin kadın annen değil” dese, o aileyi bağrına basar mısın?

  valla izlerken sinirim bozuldu. sevgili tuğba, duruşunu hiç bozma. müge anlı’nın da gazına gelme. seni bulmak isteyen, sen 5 yaşındayken, 10 yaşındayken bulurdu, 18’ini beklemezdi. o kardeş edebiyatlarına da inanma. kardeşin, kan bağın olan değil, birlikte büyüdüğün kişidir. 18 sene sonra ortaya çıkan aile de kardeş de olmaz olsun.

 • kayserili dede artık ölüm döşeğindedir, tüm ailesi yanındadır ve olay gelişir;

  + oğlum burda mı?
  - burdayım baba.
  + karım burda mı?
  - burdayım hayatım.
  + torunum burda mı?
  - burdayım dede.
  + hepiniz burdasınız, dükkana kim bakıyo lan !?!?

 • iyi parti grup toplantısında, yaşadıklarını anlatmak için meral akşener tarafından kürsüye çağırılan, ailesi çin'de toplama kamplarında olan uygur türkü nursimangül abdurraşid'in tbmm konuşmasıdır.

  nursimangül abdurraşid tbmm grup kürsüsünde konuşmaya başlayınca tbmm tv yayını kesmiştir.

  konuşmanın bir bölümü şurada;
  https://streamable.com/oitgul

  yazık, ülkeyi yöneten akp ve mhp, çin'in sömürge valisi doğu perinçek'in emrine girmişler ve 20 milyon uygur türkünü yok sayıyorlar.

  saraylarda süremem, dağlarda sürdüğümü.
  bin cihana değişmem, şu öksüz türklüğümü...

  edit: nursimangül'ün konuşmasının tamamı da şurada;
  https://youtu.be/gfuwmtc3jjo?t=1110

 • kullanıcı profilinden troll olarak işaretlediğiniz yazarların sadece mesajlarını almamakla kalmıyor, yazdıkları entry'leri de görmüyorsunuz. o kişi sizin için sözlükten uçmuştan farksız oluyor. beter oluyor. bedbaht oluyor. kısmeti kapanıyor.