hesabın var mı? giriş yap

 • öncelikle amacına uygun olarak uv ışınlarına karşı gerçek koruma sağlayan cam özelliği olmalı.
  estetik açıdan erkeklerde güneş gözlüğü kaşları kapatmamalı ve alt çerçevesi abartılı şekilde havada kalmamalıdır.
  kadınlara ise dikdörtgen , uzunca gözlüklerin hiç bir şekilde yakışmadığını belirtmeliyim.

 • belki defalarca yazılmıştır fakat tekrar hatırlatmakta fayda var. en azından ben hep şu demeciyle hatırlayacağım kendisini.

  bir röportaj esnasında kendisine, en basit hazırlık maçında bile neden bu kadar çok koştuğunu, son ana kadar terlediğini soruyorlar.

  verdiği yanıt: ben fakir bir balıkçının oğluyum. babam bir kaç balık için bütün gününü harcardı. benim kazandığım paranın çok daha azı için insanlar çok ağır işlerde ve çok ağır şartlarda çalışıyor. ben 90 dakika koşmuşum çok mu?

  bu adamı en net özetleyen cümlesi budur arkadaş. helal olsun aldığın her kuruş. özleyeceğiz sarı reyiz.

 • 4. sınıf ingilizce dersinde, nedense ingiliz dili tarihi üzerine atıp tutarken, nasıl coşmuşsam artık.

  - yani çocuklar düşünün 3000 yıl önceki türkçe ile şu anki türkçe aynı mıdır?
  + hocam daha 3000 yıl olmadı ki ama.
  - nasıl yani?
  + 2012'deyiz daha.

  sfdhlşkldnjfhdf hala gülüyorum lan, keşke herkes 4. sınıf olsa, böyle şirin, eğlenceli olsak.

 • sen arayınca telefonu açmaması.

  demek ki telefon numaranı silmemiş, silse de demek numaranı hatırlıyor ki açmıyor, hatırlamasa da demek bilmediği numaraları açmayacak kadar namuslu.

 • işte tam da bu yüzden bunlardan bir bok olmaz. kardeşim sen dediysen 14:30 tam o dakikada çık ki senin vatandaşın da sınava geç kalınca beni alın diye ağlamasın. sözünüzün eri olun küçük bir şey gibi görülebilir ama balık baştan kokar

 • şöyle bir örnekle açıklayalım:
  1-0 yenseniz düşme potasından çıkacağınız ligin son maçında, hiçbir iddiası bulunmayan rakibinizden 5 gol yemişken hakemin 18 dakika uzatma işaret etmesidir majör depresyon.
  maç 5-0dır ve önünüzde daha 18 dakika vardır. top çevirseniz zaman geçmez, takımınız 9 kişi kalmıştır ve şeref golü atmanız veya 3 gol daha yemeniz arasında da bir fark yoktur. “bitse de gitsek” diildir yani majör depresyon “lütfen bitsin artık”tır. sahada öylece dolanırsınız ve hakem son düdüğünü çalmak bilmez. çaldığında artık 2. ligde olacaksınızdır. sahadan çekilmenizi engelleyen abuk kuralların içinde öylece son düdüğünü beklersiniz. bazen rakip takım 6.ya 7.ye gider, bazen tenezzül etmezler santraya gitmeye..
  taraftarlarınız ise 3. golde çoktan stadınızı yakmış ve çıkıp gitmiştir.

 • beylerde setler arası gerginlik gözlemliyorum ben de. ya da birader yanlış yapıyorsun diye başlıyo biri ve gerginlik başlıyor. bi keresinde de ben bi köşede iki kiloluk dumbellarımla masum masum kendi halimde takılırken bi beyfendi o hareket öyle değil yalnız diye seslendi, başka bi bey de beyfendi hanfendinin konsantrasyonunu neden bozuyorsunuz dedi, onlar tartışmaya devam ederken sessiz sessiz uzaklaştım ortamdan.

 • yaprak sarması diyen var lan.

  şu dünyada yaprak sarması dahi olsan seni bile sevmeyen çıkabiliyor. kahpesin dünya.

  olm kendinize gelin lan. yaprak sarmasına diz çöker kafam kadar yüzükle evlenme teklifi ederim. evi arsayı üzerine yapar, adına hutbe okuttururum. bana bir tane yaprak sarmayla gelene ben yarınlar yokmuşcasına koşarım.

  yaprak sarma insanlığın kırmızı çizgisidir. yokluğu kıtlıktır, varlığı evlere şenliktir. beni sarma kazanının içine atın lan allahsız kitapsızlar

 • bu aralar mide bulantısı yaşıyorum dedim bir ilaç yazdırayım gittim doktora dramamine yazdırdım. eczaneye gittim 15 tl dedi, ödedim. bu arada yanda suriyeli vatandaş bir torba ilaca hiçbir şey ödememişti. sonra nette ilaca baktım 1 tl 35 kuruş fiyatı. bunu yazdırmadan alsan ödeyeceğin rakam. yalnız muhteşem sağlık sistemimiz artık çoğu ilacı reçetesiz de vermiyor mesela artık hiçbir antibiyotik alamıyorsunuz, alırsanız da 10 tl olana 40 tl ödüyorsunuz. ha bir de maaşımdan her ay 200 300 tl sağlık güvencesi kesiliyor ama ben 1 tl ilaç alırken doktor muayene ücreti, ilaç %20 si falan filan verip o ilaca 15 tl ödüyorum sonra sağlıkta çağ atlıyorum. bu arada bizim maaşlardan kesilenlerle de suriyeli kardeşlerim de rahat rahat sağlık ihtiyacını gideriyor. teşekkürler akepe.

 • dünyayı ele geçirmek için sahip olmanız gereken yegane araç. artık nasıl bi' sihri var büyüsü nedir çözemedim ama dükkandan içeri girdikten bi'kaç saniye sonra, abi bana üç ekmek sekiz yumurta bi' tane kelebek makarna ve kola, diyorsunuz ve gözünüz televizyona kayıp dünya ile olan bütün ilişkini koparıyorsunuz, gözünüz ondan başka hiçbir şey görmüyor, varsa yoksa bakkal televizyonu... öyle bi' etkisi var. sırf bu yüzden yıllar oldu bakkala gitmiyorum arkadaşlar önünden bile geçmiyorum zira sesini duyunca bile bi' kalıyorum olduğum yerde... evet.