hesabın var mı? giriş yap

 • anadolu yakası için kadıköy oyun atölyesi'nin antre cafe'si idealdir.

  hiçbir zaman kalabalık ve gürültülü olmaz. sakin insanlar gelir gider. internet, masa kenarında priz, rahat ve kollu sandalyeler, hafif müzik, kararında aydınlatma, üstü yarı açık ısıtmalı sigara içilebilecek alan vs özelliklerinin hepsi tamdır. tek sorunu fiyatları. bu yüzden suyumuzu, krakerimizi ve çikolatamızı karşıdaki marketten alıp öyle geliyoruz, iki filtre kahveyle uzun saatler oturuyoruz.

  avrupa yakası için ise beyoğlu'ndaki türk alman kitabevi önerilebilir.

  yukarıdaki özelliklere hemen hemen aynı şekilde sahiptir. antre cafe'ye göre daha az masası vardır, ama öte yandan fiyatlar bir parça daha uygun. üstelik öğle molasında eşyalar masada bırakılarak yarım saatliğine tünel'de bir şeyler atıştırılıp gelinebilir.

 • (bkz: kölelik)
  100 yıl sonra insanlar bugünlere bakıp insanlar köle gibi çalışıyormuş diyecekler aynı bizim 100 yıl önceki duruma bakıp dediğimiz gibi.

  (2019 yılında yapılan ekleme) batılı devletler şimdiden 4 gün çalışma 3 gün tatili konuşmaya tartışmaya başladı bile.

 • papatya ve limondan kolonya elde etmeye çalışmak. bir kavanoz suyun içinde günlerce bekletilen papatya ve limon kabuklarının kolonyalaşması için alkol gerektiğinin bilinciyle evde alkol aramak, buzdolabının zulasında bulunan rakıdan kavanoza biraz damlatınca gerçekleşen renk değişimini görüp beyaz sıvının karşısına geçerek "beyaz kolonya mı olur yaağğ, ziyan oldu?" serzenişiyle hüngür hüngür ağlamak. o esnada odaya gelen annenin rakı içip ağladığımı sanarak şok geçirmesi.

 • gülmüyorlar, hayattan keyif almıyorlar, üretemiyorlar, ilerleyemiyorlar, bilimsel anlamda herhangi bir kavrayışları yok, sanatçı yetişteremiyorlar, adaletin ve insani değerlerin ne olduğuyla ilgili en ufak bir fikirleri yok, doğayla birlikte yaşayamıyorlar, yoksullar çünkü itiraz etmiyorlar ...

  tüm bunları yapamadıkları gibi, yapabilen herkesten de nefret ediyorlar: öldürüyorlar, yakıyorlar, kriminalize ediyorlar ve ağızlarında hep şu laflar: kültürümüzde yok, haram, günah, onlara benzemeyelim, kafirler gibi olmayalım vs. vs.

  yücelttikleri şeyler ise belli: cinayet, hırsızlık, katliam, yalan, ikiyüzlülük...

  bu ülkede çocuk sahibi olanlara sabırlar diliyorum.

 • aynı işyeri şortlu personelde çalıştırmıyor. cimer ilgilenir mi acaba?
  işletmenin tercihidir devlet karışamaz bu kadar basit. bunda mağduru oynayacak garip bir durumda yoktur.

  @sadecevatansever’in mesajı üzerine edit:
  mado’nun cevabı

  türbanlı bacılarım yine mi mağdur değil be ? :)

 • hani kedi de çok tatlı bir arkadaşımız da şu köpekciğin gösterdiği vefayı ve fedakarlığı hiçbiri göstermez şimdi, doğruya doğru.

  buradan kedileri biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

 • mecliste barış için bulunduğunu iddia edenlerin ülkece kabul edilmiş ortak değerler konusundaki görüşünü yansıtan saçmalık.

  elemanlar hala, marş, bayrak olayından çıkamadılar ama barış getirecekler... zaten açıklamada vurgulanan ayakta dinledik kısmıda, hani "ayağa kalktığımıza dua edin" gibi bir şey olmuş.

  yakışır.

 • kendisi hakkında negatif bir iki kelime yazıldığında hemen mesaj ışığınızın yandığı insan. anlaşılan sözlükte oldukça destekçisi var. hemen korkuyla karışık uyarıyorlar sizi. hakaret edersem beni mahkemeye verirmiş, hapis cezası alırmışım, gelirlerinin bir kısmını tazminat davalarından kazandığı paralar oluşturuyormuş bik bik bik...

  o zaman hakkında doğruları yazalım bakalım ne diyecekler? hakaret yok ama zaten hakaret olsa daha iyi. bakalım yandaşlar mesaj ışığımı yakıp beni ikaz edecekler mi?

  paranoid şizofreni hastası olması nedeniyle askerlikten muaf tutulan, kokain kullandığı gerekçesiyle hakkında dava açılan, zamanın içişleri bakanı sadettin tantan'ın çıkar amaçlı suç örgütü kurma gerekçesiyle gözaltına alınması hakkında "apo'nun yakalanması kadar önemli bir gözaltı, kendisi apo kadar tehlikeli birisidir." açıklamasını yaptığı kişidir. daha fazlasını öğrenmek isteyen ufak bir araştırma ile her bilgiye ulaşabilir. bunlar sadece bir kısmı.

  bunları yazdığım için korkunçlu, tazminatlı, hapisli mesaj gönderecek arkadaşlara selamlar.

  edit: imla.