hesabın var mı? giriş yap

 • sandığa gitmeyen şu an memnun olmadığı adaya oy vermiş sayılır kimse kıvırmasın, git istemediğin adayın karşısındaki en güçlü adaya oy ver. seçim sonrası yine eskisine ağlayacağına alternatifi görmüş olursun.

 • bugün itibariyle işten istifa etme kararımı uygulamama katkısı olmuştur.
  ulan millet cinsiyetini değiştiriyor ben iş mi değiştiremiycem dedim bi anda.
  teşekkürler nil. <3

 • yazarlarin nicklerine bakip hangi meslek grubuna dahil olduklarini tahmin etmektir.
  burada yazarin nicki meslegini ifsa da edebilir, meslegi hakkinda ipucu da verebilir. ayrica tahmin yaparken serbest cagrisim da ise yarayabilir.

  simdi tahminlerimize gecelim:

  powerofattorney: avukat ( bariz)

  fizikopat: fizikci.fizik ogrencisi de olabilir. psikoloji ile cift anadal yapma ihtimali var.

  muhammed eminoglu: imam.

  mortifera: biyolog. ( mortifera latince de olumcul anlamina geliyormus. olumcul->virus->biyoloji.) (kabul ediyorum sacma oldu.)

  feeling the blanks: ingilizce ogretmeni.

  raul gonzalez: hakan sukur tipi forvet.

 • tomalar gozumden kacti heralde, nerede tomalar? ha yok o baskasi eylem yapincaydi pardon... aynen hak hukuk adalet aynen.

 • insanlarla, yalnız kalmamak, yalnızlığın ve konuşmamanın çok bunaltıcı olmasından ötürü konuşuyor ve ilişki kuruyorum. erkek arkadaşlarımın araba ve futbol sohbetlerinden, kız arkadaşlarımın dedikodusundan vesairesinden nefret ediyorum. sadece konuşma sırası bana da gelsin diyerek onların anlattıklarını merak ediyormuş gibi yapıyorum. günlük hayatta konuşulan hiçbir şey ilgimi çekmiyor.

  insanlarla istediğim gibi konuşamadığım için, yüzde 99'unu salak, isterik veya cahil gördüğüm için, içten içe hepsini aşağılıyorum. kafamda onlarla alay ediyorum. baskıcı muhafazakar bir ailede yetişmiş olmaktan, sırf kendi çabamla bir yerlere gelmiş olmaktan, seneler önce bıraktığım inancımı; ne inançlısına ne de inançsızına gönlümce açıklayamamaktan, her şeyden bir sinir stres çıkmasından nefret ediyorum.

  yaşadığım aşkları da yalan olarak düşünüyorum. kendimi ömür boyu rol yapmak zorunda olacak lanetlenmiş bir insan olarak görüyorum. bu rol bazen o kadar içime işliyor ki, aslında ne olduğumu şaşırıyorum. hiçbir şey benim için hiçbir şey ifade etmiyor. dünyanın böyle oluşuna kızıyorum. her şeyin dilediğince konuşulabildiği, değer yargılarının olmadığı, antik yunan'ın bile ötesine geçmiş, baskısız, yönetimsiz bir toplumun hayalini kuruyorum.

 • 24 haziran seçimlerine 4 gün kala katıldığı radyo programında alışık olmadığımız şekilde vatandaş şikayetleri dinletildi. umursamaz ve muhattap almaz bir şekilde not almaya bile tenezzül etmeden dinlemesi.
  verecek bir cevap bulamayınca teessüf etmesi.
  15 yıl önce yani 2003 de evlerimizde buzdolabı ve fırın var mıydı gibi saçma sapan bir retorik soru sorması,
  emeklilik için yaşı bekleme konusuna adeta fransız kalması ve her halinden böyle bir şeyden haberdar olmadığının görülmesi,
  bu kıraathane saçmalaması,
  dün tatar böreği de vereceğiz dediği mitingin kayıtlarından tüm türkiye tarafından izlenmesine rağmen demedim öyle bir şey demesi,
  bu garabet sistemde bir koalisyon seçeneği olmadığı halde koalisyon kurarız demesi,
  açıkçası erdoğan bugün yeni biri olarak çıksa bu performansla %1 bile alamaz.
  normalde de kıvrak zekalı cevaplar verebilen biri değildi ama sanki demans belirtileri veriyor. ortamdan kopuk, donuk ve ne olup bittiğinin farkında değil gibi.