hesabın var mı? giriş yap

 • evdeki kadın ve çocukların mutlu ve korkusuz olması. her an kavga çıkacak huzursuzluğunu yaşayan bilir. huzurlu ev birçoğumuz için lükstür.

  ekleme: gelen mesajlardan anladım ki, bundan muzdarip çok arkadaşımız varmış maalesef. ben doğduğum ailede böyle şeyler olduysa da kurduğum ailede çok mutlu ve huzurluyum artık.

 • açıklamasının arkasında olduğunu açıklayan sanatçı.

  helal olsun yan çizmedi, yanlış anlaşıldım filan demedi acıklamamın arkasındayım dedi.

 • dört büyük denetim firmasından bir diğeri. karşımda en fazla 3 yıl tecrübeli iki denetçi ile iş görüşmesi yapılıyor. takım çalışmasını kafaya takmışlar, üstüste gereksiz sorular...

  - takımda iş yapmak istemeyen ama yeteneği olan biri olsa nasıl motive edersiniz?
  - şöyle yaparım böyle yaparım...
  - öyle yaptınız olmuyor n'aparsınız?
  - e o zaman şöyle yaparım
  - ama bunu da yapamıyorsunuz çünkü bla bla. başka naparsınız?
  - takımdan atarım, onla mı uğraşacam işimi mi yapacam
  - bık bık bık
  - peki şöyle bir durum oldu n'aparsınız?
  - ..
  - ama öyle yaptınız işe yaramadı başka naparsınız?
  - ..
  - ama onu da yaptınız yine olmadı
  -..

  derken sinirler gerilmiştir ve bu karşı tarafa belli edilmiştir.

  - çakır bey sinirlenince ne yaparsınız?
  - kafa atarım
  - heh heh iyi ki bize sinirlenmediniz
  - sinirimi genelde belli etmem ( sonrasında southpark sessizliği)

  ve teşekkür edilip görüşme bitirilmiştir.

 • aradan dört sene geçmiş, bu gece bir bakayım dedim muhabbet aynı..

  murat bardakçı: ıhmhmmo ııhmmmsmamsf ımfmmfms namhımmhmfffssmmıhm
  erhan afyoncu: şimdi öyle diyusun da, unu da bir başka kaynakta incelerken çok enteresan bişiye denk geldim yalnız şu var
  murat bardakçı: şimdi bi mail gelmiş. okuyorum ıhmhmmıhmhmhm.. sensin o, terbiyesiz!

 • bir oldu iki oldu içimde biriktirirken üçüncüyü de görünce artık buralara bir yerlere not düşülmesi gerektiğini düşünüyorum. belki okuyan birilerinin hayatına etki eder.

  kişi 1 : kendisi kuzenim. 33 yaşında. bir başka kuzenimin nişanı için çekilecek fotoğraflarda o da yer almak istiyor. fotoğrafçı da ortaya güzel bir şeyler çıksın diye uğraşıyor. akşam kuzenimle bir araya geliyorum. bana bütün gün fotoğrafçı adamın devamlı onunla ilgilendiğini, türlü kaprislerine boyun eğdiğini ballandıra ballandıra anlatıyor. fotoğrafçı adam tabi ki ona gün boyu ''yürümüş'' kibar davranmasının başka bir açıklaması olabilir miymiş. zaten burun estetiği yaptırdığı günden beri kısmetleri çoğalmış. beynim türlü sorular düşünmekteyken ağzımdan çıkan şey ''hmmm, olur öyle'' oluyor.

  kişi 2 : arkadaşım. 25 yaşında. bir okulda öğretmenlik yapıyor. müdür yardımcısının devamlı onunla ilgilendiğini, yardım ettiğini, işini kolaylaştırdığını anlatıyor bana. zaten yapması gerekenler bunlar değil mi diye düşünüyorum içimden, o devam ediyor. resmen ''yürüyor''muş ona. sabah günaydın demeler gülümsemeler filan neler oluyor öyle. hemen sosyal medya arama taramaları yapılıyor ama o da ne adam evli ve daha minicik bir çocuğu var çok da mutlu görünüyor. e peki bu adam neden o zaman iyi dersler hoca hanım dedi ki ? bir terslik var. kızımızın duygularıyla oynandı.

  kişi 3 : arkadaşımın arkadaşı. 26 yaşında. yakışıklı garsonun neden onun sandalyesinin yanından daha sık geçtiğini sorguluyor, ''başka bir isteğiniz var mı'' sorusunun 3 saatlik oturduğu yerden kalkmama sonucu sorulduğunu düşünemiyor ve bunu ilgi göstermek olarak yorumlayıp arkadaşıma ve bana dünyanın en ciddi konusuymuş gibi anlatabiliyor.

  aslında düşündükçe aklıma başka başka olaylar da geldi fakat aşağı yukarı hepsi bu tür şeyler.
  lütfen bazı erkeklerin sadece ama sadece iyi bir insan olabileceğini unutmayın.
  herkes size ''yürümüyor''
  centilmen olan insanlar var.yapmayın etmeyin. arkanızdan güldürmeyin.
  sadece gülmüyorum, üzülüyorum da.

  debe editi : (bkz: oyuncaklar otostopta)

 • hoşlanılan kişi akla düştüğünde bir tane atılır, hemen arkasından karşılık gelir ama bu karşılık o an için fazla anlam taşımaz.

  kişiyi asıl havalara uçuracak olay, ertesi gün aynı döngünün karşıdaki kişi tarafından başlatılmasıdır.

  hey gidi hey, içimden sıcacık bi' şeyler aktı geçti lan.

 • açık ara fake videodur zira gerçek hayatta boz ayı gören bilir hemen hemen atlarla aynı hızda koşarlar ve avını uzun süre takip ederler videoda hanım kızımız 50. saniyede kaymayı bitiriyor videoyu upload ettiğine göre aklımda deli sorular ayrıca ayı saldırısı sonrası fotoları nette aratırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız...