hesabın var mı? giriş yap

 • absürt, anormal ama normal aynı zamanda. çocukluk hayali imiş, gerçekleştirmiş. ne var yani?
  sosyal hayatta ve medyada beğeni için kırk türlü maymunluktan daha elim değil.

 • hala bazı sayılara doğru diyenlere golü atmıştır.

  bütün ülkeler vatandaşlarına para yağdırırken seninki iban vermiş, salgının ilk günlerinde akp'liler tanıdıklarını karantinadan kaçırmış, ilk günlerde bile sayılar zorla verilmiş, aytaç yalman'ın ölümünü saygı öztürk açıkladı diye kabul etmek zorunda kalmışlar, ilk vakayı sağlık bakanı 11 mart diye açıklamış ancak gencecik bir hemşirenin 7 mart'ta yakalandığı anlaşılmış (maalesef keybettik kendisini :/ ) ve 15 bin umreciye ülkeye giriş izni verilmiş, umrecilere ateş düşürücü verilmiş, gelen tepkiler üzerine mansur yavaş'ın da girişimiyle ankara'da yer ayarlanmış ve o umrecilerden 5 bin tanesi karantinaya alınabilmiş. daha yine ilk günlerde malzememiz yok diyen doktorlar soruşturulmuş ve gözaltına alınmış. hatta bir doktorun meslektaşlarına karşı yaptığı açıklama yayınlanınca başına gelmeyen kalmamıştır.

  bütün bunlar daha sadece başlangıç. 10 nisan'da yaşananlar, istenilen iban, belediyelerin yardımlarının engellenmesi ve banka hesaplarının bloklanması bunları saymıyorum.

  şimdi ibb başkanı diyor ki son yılların ortalamasına bakınca istanbul'da büyük bir ölüm artışı var diyor. nasıl oluyor bu? corona salgını varken veremden mi olacaktı bu yani? işte hep dediğimiz bu zaten, benzer artış diğer şehirlerde de.

  şimdi bunların verdiği sayılara doğru diyorsunuz bir de vah yazık!

 • derneğimizde iki çeşit üye grubu var diyebiliriz.

  cnbc-e e2 eşliğinde uyuyabilen entel kesim ve "ntvspor olsun gerekirse curling olsun" diyerek fransa ligi özetleriyle uyuyabilen grup.

  geçenlerde bir araştırma yaptık, derneğimizin üyelerinin büyük bir kısmının 2. öğretim okumuş ya da nba maçlarını gözleri kapana kapana izleyenlerden oluştuğunu gördük.

  en kısa sürede toplanıp, "flash tv eşliğinde uyuyoruz" zirvesi düzenleme planlarımız var.

  edit: çokça soru aldım, ilginiz için teşekkürler. kısaca derneğimizle ilgili, katiyen aşamadığımız bir kuraldan bahsetmek istiyorum. "ben televizyon karşısında uyuyorum, olur mu?" diye gelen sorular çoğunlukta. cevap, hayır! bu derneğe üye olan ve dernek şartlarına uyan profil, tekrar etmek istiyorum, "neyse ben yatayım artık çok uykum geldi" deyip, televizyonu açan insan profilidir. tv karşısında sızan insan halimizden anlamaz, anlayamaz. tsubasa'nın dripling yaparken elips topa her vurduğunda gelen o dup dup dup sesi, bizim için ninniden ötedir, lütfen bu bilinsin.

 • "her pisliği islam'a mal etme sahtekarlığı"
  sahtekarlık demiş.

  ulan sizsiniz islama mal eden.
  bir kere göremedik siz dürüst müslümanları sokakta "gerçek islam bu değil" yürüyüşü yaparken.

  bir kere görmedik sizi ensar vakfını basarken.

  varsa yoksa bize anlatıyorsunuz. sahtekarlık işte budur. gerçek islam bu değilse, gösterin. yok biriniz bile bunlara gıkınızı çıkarmıyorsanız, tablo ortada.

 • bazen canı çok acıtan eylemdir.

  yaklaşık 1 yıl önce kaybettiğimiz canım dedemden geriye kalan eşyalardan biri de cüzdanıydı. açıp baktığımızda içerisinde 55 yıllık hayat arkadaşı babaanemin, çocuklarının ve biz torunlarının fotoğraflarını gördük. hayatı boyunca kalbine sığdırdıklarını bir de cüzdanında taşımış benim aslan dedem. nurlar içinde yatsın.

 • "ekonomi sizin de bildiğiniz gibi çok iyi gitmiyor" cümlesini doğrudan erdoğan'ın yüzüne karşı kurabilen bir gazeteci görmeyeli uzun zaman olmuştu.

 • (bkz: adam haklı beyler)

  abdulhamit'i seven güruh gerçekten de azami derece az beynini kullanabiliyor. yani; %0,001... sokak ropörtajlarından bunu çok iyi biliyoruz zaten! gerizekalılık seviyesi/abdulhamit sevgisini bir grafikle açıklayalım;

  gerizekalılık
  ^
  |............/.............................................
  |........../...............................................
  |......../.................................................
  |....../...................................................
  |..../.....................................................
  |../.......................................................
  |/_________________________________> abdulhamit sevgisi

  ha zeka seviyesi arttıkça da normal bir insana dönüştüğünüzden, gavurun ümüğünü imanla değil bilimle sıkabileceğinizi fark ettiğiniz için de yavaş yavaş davarlıktan kurtulup gerçekleri daha iyi görebiliyorsunuzdur.