hesabın var mı? giriş yap

 • kur'an'da 42 yerde allah,elçisi ve diniyle alay etmek geçer.hüküm şu:oradan uzaklaş, orada oturma (6/en'am 68). nasıl öldürürsünüz?

 • turkiye'de kendilerinden ne once ne de sonra denenmemi$ bir $ov anlayi$i, bir taktik kurguyla program yapan ikili.. aslen cenk durmazel ve erdem uygan'dan murekkeptir.

  programlarinin ilerleyi$ plani plansizliktir ve pek hazirlik yapmadan geldikleri bellidir.. serbest du$u$, dogaclama, absurdizm konularinda ustad seviyesinde i$ yaparlar ve saglam bicimde soguk kanli adamlardir.

  ilk kez televizyon ekranlarina ciki$lari zannederim (hatta eminim) satel'de olmu$tur.. sali, per$embe ve cuma gunde iki$er saatten absurd mizansenler falan yaptilar ettiler. o siralar kent fm'de her gun 3 saat program yaptiklarini duydugumda deh$ete du$mu$tum..

  kaliteli bir hayal gucu, hizli bir hazircevaplilik formulleri olsa gerektir. bir keresinde canli yayina katilan sinirli bir izleyiciyle gecen;

  - bir saattir izliyorum sinirlerime hakim olamadim. bence programiniz cok bayagi, cok ucuz!
  - efendim biz programimizi herkes alabilsin diye ucuz yapiyoruz

  diyalogu olayi ortaya koymaktadir.

 • bunu bir gs’li olarak yazıyorum,

  muhabir direkt söz kesiyor, bunu da özür dileyerek vs yapmıyor direkt söze giriyor. türk muhabirlerinin hele bir de ellerinde üstünlük var ise nasıl empati yoksunu olabildiğini hepimiz biliyoruz bu sebeple ekmeğinin peşinde vs gibi bir durum yok.

  ali koç ise tepki vermekte haklı fakat üslubu yanlış. bu pozisyondaki insanlar oldukça nazik bir üslup ile son derece net mesajlar verebiliyor olmalı. duygu kontrolü konusunda sınıfta kalıyor.

  elde iki yanlış var diyebiliriz.

 • susan kadın sevgiliniz ise korkmayın; kocaman sarılın ve öpün ama böyle rastgele öpücükler olacak. önce sizi itelemeye çalışacaktır, sakın bırakmayın erkek adamsınız siz. sonra sakince sizin kollarınıza bırakacaktır kendisini. suratını asmasına ve susmasına neden olan şeyi böyle kedi gibi sakin sakin sanki mırlıyor gibi anlatacaktır.

  işte topukla, kaç, sus, bakma diyenleri sakın dinlemeyin. bir kadın susuyorsa kaçmak yapılması gereken son şeydir. bilginize.

 • otelinizin muazzam bir kahvaltısı var diyen italyan arkadaşa sövmekle geçmişti ilk günkü italya kahvaltım. espresso, her çeşit kruvasan, bin çeşit kadar marmelat ve reçel. kolay adapte olan bir insan olduğum ve tatlıyı sevdiğim için alıştım ikinci gün.

  yine de merak edip klasik italyan kahvaltısı hep böyle midir, diye sordum 70'lerindeki meslektaşıma. böyle derken? dedi. işte kruvasan, marmelat ve espresso böyle boktan mıydı hep geleneksel italyan kahvaltısı, dedim. yok benim gençliğimde farklıydı her şey, dedi. nasıldı, dedim. kahvaltı sadece espresso ve sigaraydı, çok güzeldi, dedi.

  sonra beatles'ın 1965 yılındaki velodromo vigorelli milan konserine gitmek için evden nasıl kaçtığını anlatmaya başladı.

  (bkz: ipek'e yardım elini uzat)

 • fizyolojinin psikolojiyle ne kadar ayrilamayacak kadar teklesmis bir iliskisi oldugunu anlatan, son donemin en etkili ve inanilmaz kesiflerden biridir. metabilissellik*e yepyeni bir boyut kazandirmistir; economy of mind hala gecerlidir evet, yani herhangi bir durumla karsilastigimizda mevcut semalarimizi cekip cikartiriz, ya da alturism yoktur derken insanin her hareketinin yine kendini geri beslemeye yonelik egosantrik eylemler oldugunu soyleyebiliriz, ama beyinde empati denen kavrama ait ozellesmis noron bulunmasi, en azindan benim icin insan sosyalizasyonuna dair bambaska bir perspektif kazandirdi. o da su: birbirimizi anlamak kaderimiz. ha genetik ve ture ait kaderimiz, ama kaderimiz. otistik ve otistik egilimli olmadikca (sadece otistiklerde yok bu ayna noronlar) birbirimizin acili yuz ifadelerini okumak istemesek de tamamen fizyolojinin etkisiyle, yani ayna noronlarin varligi sebebiyle okuyoruz, ve dahasi ayni yerden canimiz yaniyor. bir baska deyisle "abi ya, isiniz mi yok, yok acliktan olen cocuklar, yok kayiplara karisanlar" argumani ve turevleri direk olarak cope gitmistir. insan baskasinin acisina ya da mutluluguna (ve diger duygularina) kayitsiz kalamaz, fizyolojimiz bu sekilde calisiyor zira.

  bence gercekten, son zamanlarda bulunan en yararli bilimsel gelismelerden biridir.

 • dolarların euroların havada uçuştuğu anket.

  bırakın şov yapmayı mk nolur nolmaz denen durum eve dönüş parası falandır 50-100 tl yeter ortalama olarak.

  adam 50 dolar ve 25 euro demiş oldu olacak sterlin japon yeni falan da taşı kardeş döviz bürosu musun sen?

  neyse böyle düşüyordur belki kovalamaya devam edin.*

 • güven nedir sorusunu bana sorduran olay.

  böyle bir enty girmiş biriyim sikseler göndermem.

  (bkz: #50362852)

  neyse

  arkadaşım buna izin verdi adamın fırsatı yoktu kız ise ağlıyor tatil tatil diye.

  neyse kız teklif sundu kankimle gideyim o zaman başımda erkek olsun. iyi dedi oda perşembe sabahı arabayla yola çıktılar 800km. haftaya pazar dönecekler.

  adam hoşgörülü bir insan sevgilisine güveni tam izin verdi ama bana o kadar ters geldi ki bırak göndermeyi teklif bile etse baya arıza çıkartırdım sanırım.

  bana godoşluk gibi geldi ama hangi dereceden godoş bilemedim.

  tamam hoşgörülü olmak lazım ama bu biraz fazla. denize gidecekler dağa bayıra çıkacaklar otel ayarlamışlar ama macera olsun diye ilk 3 gün arabada sabahlayacaklarmış plan böyle. direk otele gitmek yok ilk 3 gün karavan tipi gezi yapacaklar 800 km yol 3 günde gidilecek. ibne 20km ortalama ile gider.

  ulan şimdi bunlar denize gidince birbirlerine güneş kremi sürmeyecekler mi lan ??????

  masonluk derecelerinin kalıbını kullanırsak

  örnek

  4.derece: gavat üstadı

  7.derece: gavat ve hakim

  9. derece: dokuzlar'ın seçilmiş gavatı

  13. derece: solomon krallığının gavatı

  14.derece: yüce üstad kutsal kubbe gavat seçilmişi

  19.derece: büyük pontif yüce gavat

  20.derece: düzenli locaların büyük saygıdeğer gavatı

  23.derece: gavat sandığı başkanı

  26.derece: iskoçyalı gavat

  27.derece: gavat tapınağının hakim amiri

  30.derece: beyaz siyah gavat şövalyesi

  32.derece: kutsal sır yüce gavat.

  şiir

  alagavat çocuktum, ufacıktım,
  top oynadım,acıktım.

  buldum yerde bir erik,
  kaptı bir alagavat.

  erik kaçtı kankasına,
  gavat bindi bir ak doğana.

  gavat, yolu şaşırdı,
  kaf dağından aşırdı.

  evet.

  tatilden döndüler ama kız oldukça mutsuzdu bizim salak yoktur birşeyi diyordu dün ortalık karışmış sabah haberim oldu.

  neyse salak sıkıştırıyor kızı dün kız hıçkıra hıçkıra ağlıyor ama birşey söyleyemiyor. kağıt kalem istiyor ve yazıyor.

  -bana dokunmasına izin verdim.

  herşeyin özeti olmuş zaten bu cümle.

  ne demek lan izin verdim vay amk.