hesabın var mı? giriş yap

 • tabi yapacak ulan. siz burayı özgür ve adil bir platform mu sandınız? lan ülkenin insanı ne ki internet sitesi ne olsun?

  edit : @four994 nickli arkadaşımız olayı haberleştirmiş. burada bulunsun. kendisine teşekkür ediyoruz.

  edit : link yenilendi.

 • geçen hafta karton toplayan bir amcadan duyduğum cümledir.

  gece saat 10 sıralarında halı saha maçından geliyorum. baktım yaşlıca bir amca sağda solda kalmış tek tük kartonları şişeleri topluyor. -arkasında kocaman karton arabalarıyla karton toplayan insanlara büyük saygı duyuyorum- tam eve girecekken döndüm ve "amca" dedim; "bizde bir koca poşet dolusu geri dönüştürülebilir atık var işine yarar mı, getireyim mi?" şöyle tebessümle bi baktı bana " zahmet olur oğlum yorulma!" dedi. "olur mu öyle şey amca, evim şurası hemen(5 metre ötesi) bir dakika sürmez hemen getiriyorum." dedim.

  o poşeti amcaya uzatırken tarif edilemez duygular geçiyordu içimden. ona para uzatsam eminim almazdı. ona işini yapmasında, kendini işe yarar hissetmesinde yardımcı olmuştum.

  zahmet olur oğlum, yorulma! deyişi de bu dünyanın kimlerin hatrına döndüğünü bir kez daha hatırlatmıştı bana.

 • başlık yetmedi: "iş ilanlarında maaş bilgisi zorunlu olsun kampanyası" olacaktı.

  iş ilanlarında maaş bilgisinin verilmesini zorunlu yapabilecek kampanyadır.

  ilanlarda sayfa sayfa yetkinlikler listesi yazmayı bilen işverenlerin, pozisyon için vereceği maaşları da yazması gerekli bence. ücret konusu yüzünden ciddi bir zaman/para kaybı yaşanıyor bu ülkede farkında mısınız?

  yaz oraya adam gibi ne maaş vereceksen, bir tane ilana on bin kişi başvurmasın. insan kaynaklarına da yazık, yazılı sözlü her başvuruya dönmek zorunda olanları var. o özgeçmişleri insan okuyo insan! (ik'cı değilim yanlış anlaşılmasın, arkadaşlar var ondan biliyorum)

  iş görüşmeleri para konusunda şans işine döndü artık!

  özetle, maaş konusu gizli olmamalı. ilanlara maaş bilgisi eklenmeli, hatta zorunlu olmalı.

  edit: bari maaş aralığını yazın be, eliniz mi yabışır.

 • duygularıma tercüman olan bir durum tespiti. kaşağı'yı okuduğumdan beri hala mutlu olmam gereken anlarda kötü bir şey olacakmış zannediyorum ve mutlu olamıyorum.

  şu an hala okutuyorlarsa çocuklara geçmiş olsun.

 • ne hayatlar var dedirten manken kişi.

  dün gece twitter'da gündem olunca hikayeyi önce yalan sandım ama sonra olayı ve olaya ait fotoğrafları daily mail'de görünce şok oldum.

  elif aksu, 25 yaşında türk asıllı avusturyalı bir model. ablamız instagram hesabından da anlaşılacağı üzere güzel mi güzel.

  ancak onu dün geceden beri ülkemizde popüler yapan şey güzelliğinden ziyade ibiza'da yaşadığı skandal bir olay.

  suudi asıllı ingiltere vatandaşı erkek arkadaşıyla ibiza'ya tatile giden aksu, ibiza'nın çılgın ortamına dayanamayıp alkol ve kokain kullanıyor. sonra da erkek arkadaşının ferrari dino'suna binerek bi yerlere gitmeye çalışırken kaza yapıyor.

  daha sonrasında ultra zengin erkek arkadaşının özel jetiyle kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalanıyor ve tutuklanıyor.

  şans eseri kazadan yara almadan kurtulan elif aksu'nun uyuşturucu testi tabii ki pozitif çıkıyor ancak bu noktada yine ultra zengin erkek arkadaşı devreye giriyor ve güzel kızımız kefaletle serbest bırakılıyor.

  birçoğumuzun yalnızca gta oynarken yaşayabileceği bu olayları anlatırken ben yoruldum. elif aksu hanım kızımıza geçmiş olsun diyorum.

 • ümraniyede bıçaklı saldırganı bacaklarından vurarak etkisiz hale getiren polis memuru. gerçekten çok temiz bir hamle olmuş. bıçak sallayan elemana sırtını dönmeyip nizami geri çekilme hareketi ve bu arada silahını çıkarmak her yiğidin harcı değil. bravo
  link

  - edit: ankara tıp fakültesi cebeci'de lösemi tedavisi gören hasta için acil ab rh+ aferez trombosit kana ihtiyaç vardır.
  irtibat: belgin tiryaki
  05054785349

 • bu konu hakkında fikir sahibi olduğum için birşeyler yazmak istedim.
  tek tek, aşama aşama, bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.
  bu çakallara para kaptırmak üzere olan bir kişiyi bile kurtarsak; ne âla..

  biliyorsunuz iddaa bayiinde kupon yaptıktan sonra, 5 dk içinde bu kuponu iptal edebilme imkanınız var.
  bu çakalların facebook'ta paylaştığı tutan kupon fotoğraflarının hepsi fotoğrafı çekildikten sonra iptal edilen kuponlar.
  hele bir de iddaa bayii tanıdıksa eyvah eyvah.
  oyna oyna iptal et.

  madrid barcelona maç skoru 3-2 1000 misli.
  madrid barcelona maç skoru 3-1 1000 misli
  madrid barcelona maç skoru 2-1 1000 misli

  fotoğraflarını çek, kuponları iptal et ve birkaç kupon daha yap.

  barcelona 0dan1
  fenerbahçe 0dan2 1000 misli

  barcelona 2den1
  fenerbahçe 0dan0 1000 misli

  barcelona 1den0
  fenerbahçe 2den1 1000 misli.

  fotoğraflarını çek, kuponları iptal et ve devam et..

  kuponların üzerine yazı yazanı bile gördüm.

  " turbo reiss woon"
  " ahmet abi kazandırır"

  fotoğrafını çek ve kuponu iptal et.

  madrid barcelona maçının 3-2 bittiğini varsayalım. 20 oran.

  maçtan önce sadece ben olarak facebook'a attığı tüm fotoğrafları silip,
  3-2 skoru gösteren fotoğrafı herkese açık olarak ayarlayıp görmenizi sağlıyor.
  "turbo reis woon"

  " ohaaaa adam 20bin kazanmış. maçtan saatler önce de paylaşmış. "

  inanmayın, paranızı bu çakallara kaptırmayın.

  ne yazıkki bununla da bitmiyor. bunlar az zararlı olanları.
  eğer maddi durumunuzun iyi olduğunu farkedelerse sizinle iletişimi koparmıyor ve güveninizi kazanana dek sizinle ilgileniyorlar.

  3 tane kurban bulduklarında ise operasyon başlıyor.

  kurban 1 ile telefon görüşmesi
  -ali abicim nasılsın? elimde şikeli bir maç var. sen de kazan istiyorum. 5000 tl bas 15000 tl al.
  parayı çekince 3000 tl'de bana verirsin.
  bu akşamki derbiyi fenerbahçe kazanır.

  +tamamdır paşam. eyvallah

  kurban 2 ile telefon görüşmesi
  -ömer naber kardeşim. kenarda 5000 tl paran varsa şikeli maç vericem sana. 5000 basıp 15000 alıcaksın. parayı çekince 3000 de bana ateşlersin.
  bu akşamki derbiyi galatasaray kazanır.

  + sağol abi. oynuyorum hemen

  son kurban ile telefon görüşmesi
  aynı pazarlık, aynı diyalog ve aynı yalanlar.
  -bu akşamki derbi berabere biter.

  maç size söylediği gibi biterse şanslısınız, paranızı çekin ve 3000 tl'yi kahramanımıza yollayın.

  ama diğer iki kurbandan biri iseniz; geçmiş olsun.

  -aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor. lütfen daha sonra tekrar deneyin.

 • o kadar çok karşılaştım ki bunlarla. artık görünce ben sinir krizi geçirmek üzere duruma geliyordum.

  klasik olay şu şekilde olur. gece 12-1 arasıdır aşağı yukarı. o saate kadar 200-300 arası hasta bakmissindir. içeri 112 ekibi sedye üzerinde genç bir kızla girer. yanında çok telaşlı olmayan 1-2 tiki arkadaşı da eksik olmaz.

  yaklaşırsin sedyeye doğru. bir yandan ekipler acil servisin yatağına alırken 'hastayi' bir yandan durumu sorarsın getiren ekibe. hocam konversif sanırım cümlesi o saatte en son duymak istediğiniz cümleler arasındadır ama nafile.

  yinede muayeneyi yapar gelen yakınlarından ne olduğuna dair bilgi alırsınız. olayın gereksizce 112 acili meşgul etmek olduğu anlaşılınca o sedyede 'ölü' gibi yatan genç kızımızın yanına yaklaşılır. büyükçe bir pamuğa alkol boca edilir ve ağız burun bununla kapatılır. derin derin nefes alması istenir hastanın.

  pa pam! bir mucize olur ve az önce 'ölü' gibi yatan hiçbir şeye cevap vermeyen hastamız dirilir adeta! kendine gelir. olanları anlatır.

  bizde müşahedeye alırız hanım kızımızı sakince iyice açılsın diye. yarım saat sonra tıpış tıpış gelir yanimiza ambulansla gelen gençler. noldu? deriz. biz iyiyiz gidebilir miyiz? derler. bakarsın duruma tamam dersin. çıkabilirsiniz.

  ve o an gelir. ama bizim yurt buraya geldigimize dair bir kağıt istiyor verebilir misiniz? derler.

  hay hay ne demek.(iç ses: şimdi laciverde boyadım sizi)

  muayene fişi bastırılır. üzerine büyük büyük tam acilden taburcu oldukları saati yazıp ciddi bir sorunun olmadığı not edilir. kaşe-paraf yapılır. gençlerin yüzü düşer. somurtur küfreder gibi çıkarlar acilden.

  peki niye? çünkü saat 1de taburcu olan bu gençlerin asıl amacı gece 3-4e kadar sokakta gezip tozmak. sonra yurda dönüp yeni taburcu olmuş gibi davranmaktır.

  canlarım benim memlekette bı akıllı siz misiniz?

  bunlar daha benim acilde gördüklerim. daha acil servise getirilmeden ambulansta 'tedavisi' yapılanları ambulans ekiplerimiz görüyor. allah sabır versin.

 • ben de işyerimi sgk’ya şikayet etmiştim ve bilgilerimin gizli tutulmasını istemiştim. ertesi gün “sen bizi şikayet etmişsin.” diyerek işten kovdular.

  kvkk neden işlevsiz bırakılıyor anlamıyorum. sizi ifşa ettikleri kişi sizin başınıza bir iş açsa sizin bilgilerinizi paylaşan polis görevden alınmalıdır. ama bilgiyi gizli tutması gereken memur neden “aha bu ihbar etti seni.” diye kişiyi gösterir? bizim can ve mal güvenliğimizden sorumlu meslek erbabı değil mi bu insanlar?