hesabın var mı? giriş yap

 • yıllar önce sevdiceğimle okulun kafetaryasında oturuyoruz.
  çok seviyoruz birbirimizi fakat bunu hiç söylememişiz birbirimize, o ilk benim söylememi bekliyor bende onun.

  ıvır zıvır muhabbet derken elini tuttum.

  bak dedim şimdi eline parmağımla bişey yazıcam bakalım bilebilecekmisin.

  - bilirim tabi ne varki bunda.

  + bence bilemezsin.

  - taam yaz bakalım görecez.

  avucunun içine parmağımla "seni seviyorum" yazdım.

  kim milyoner olmak ister'de son soruyu bilmiş gibi heyecanlandı sevdiceğim..

  - ahahaha biliyorum biliyorum ne yazdığını.

  + tamam söyle ne yazdım?

  - seni seviyorum!

  + neeey??

  - seni seviyorum.

  + aahhh canım benim yaaa bende seni seviyorum!

  - pisliksin biliyosun dimi..(utandı kıpkırmızı oldu)

  on yıldan fazla oldu, hala seviyoruz birbirimizi.

 • emniyet kemeri takmadığı için arabanın özellikleri çalışmıyor (radyo da buna dahil) ama bunu bile bilemeyecek kadar cahil bir kızın videosu.

  cahil de geç olum ya

 • elektrikli çorap. elektrikli battaniye gibi, giyiyorsun, ayaklarını ısıtıyor. ooh mis. buz gibi ayaklara son. üşüyorum lan!

 • ya işte bu durum bana bir garip geliyor.
  mesela 20 yaşındaki adamın ağlamasına daha çok sevinirim.
  neden mi? en azından araştırıp öğrenip sevmiş ve bunun duygusuyla ağlamış olacak.
  halbuki bu çocuğun ağlaması tamamen doğmatik bir sanrı gibi yani kabullenmişlikler üzerine kurulu bir figürü seviyor. neden sevdiği konusunda bir fikri bile yok. fikri varsa bile kendi fikri değil.
  amacım atatürk'ü değersiz kılmak değil aksine kabullenmişlikler ile değil de gerçekten bir sevgi oluşmasını istiyorum.

 • tartışmayı öğrenmek ve argüman geliştirmek için, lise hocamızın ayda bir kere yaptığı münazaralarda; yenen tarafın yenilene alenen "kafam girsin" "kolum girsin" ve "bacağım girsin" gibi medeniyet kokan hareketler yapması. bileği ıslatarak efektli şaklatmalar, hoca arkasını döner dönmez aparkatlar, "bir dahaki sefere elinize vereceğiz lan" lar.

  tartışmayı ve argüman geliştirmeyi öğrenemedik, sınıf komple hayvanadam oldu. kızlarımız, bilek şaklatmanın sırrına vakıf oldu.

 • dün arkadaşın birisi, yaşadığı dolandırıcılığı anlatmak için bir başlık açtı: (bkz: aralık 2014 yenibiris.com kaynaklı dolandırılmam)

  aslında bu başlık formata uygun değildi. sabah 08.30 sularında başlık düzeltilerek formata uygun hale getirildi. (bkz: yenibiris.com üzerinden dolandırılmak)

  bu başlıktaki bir entry debe'ye ilk sıradan girdi. yani sözlükte debe'ye bakanlar ilk olarak bu başlığı, "yenibiris.com üzerinden dolandırılmak" başlığını görüyordu. bunun üzerine saat 11.30 sularında başlıktaki "yenibiris.com" ibaresi kaldırıldı ve "iş ilanı üzerinden dolandırılmak" başlığına taşındı.

  sözlük yazarları, bu rezalete haklı olarak tepki gösterdi. hatta yenibiris.com üyeliğini iptal ettiğini, edeceğini söyleyenler oldu.

  ticari itibar düşünülerek ahbaplara kıyak maksatlı yapıldığı tahmin edilen bu başlık yönlendirmesi de pek çok yazara göre rezalet olarak değerlendirildi.

  debe edit'i: aslında debe edit'i yapmak huyum değil. normalde de yapmıyorum. sözlük yönetiminin kişisel ilişkiler nedeniyle yaptığı bu işgüzarlığa tepki olarak açtığım başlığın debe'ye girmesi güzel oldu. hatta onların debe'deki entry'de geçen "yenibiris.com" ibaresine yaptığı sansürün yine debe'de delinmesini sağladıkları için destek olan tüm yazar arkadaşlara teşekkür ederim. yaptığım ortayı güzel görüp güzel bir gole çevirmiş arkadaşlar, sağ olsunlar. kendilerini tebrik ederim.

  şimdi... böyle tepkisel açılmış bir başlığı biraz daha anlamlı ve güzel bir hale getirmek, şık bir mesajla da süslemek gerekir sanıyorum. sözlüğü güzel bir yer haline getiren iki konu var dünden beri dikkatimi çeken. bu başlıklara özellikle hassasiyetle yaklaşılması, destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  1) (bkz: bir çocuğa kitap alıyorum kampanyası)

  2) e v r a k rumuzlu arkadaşın "kadın cinayetleri" başlığında verdiği bkz'lar var. aynı zamanda badim olan bu arkadaş, kadın cinayetlerine dikkat çekmeye çalışıyor. kadın yazarlarımız başta olmak üzere bu başlıklara destek olunması, konuyla ilgili çalışmalara özenle yaklaşılması gerektiğine inanıyorum.

  (bkz: kadın cinayetleri/@e v r a k)

  bu arkadaşı badi list'e alıp takip etmenizi öneririm.

  3) (bkz: 12 aralık 2014 türkiye'de 4 kadının öldürülmesi)

 • keanu - ben seçilmişim morfius abi.

  morpheus - psikolojik bir şey varsa ne olacak? öyle zannediyorsun ama öyle değilse ne olacak? bir psikologa görün.

  keanu - bir john wick'in yüzü oluyorum, bir ben oluyorum. bir o oluyorum, bir ben oluyorum. ben olduğum zaman asker kıyafeti giymişim, havacı, asker kıyafeti, yüzbaşı.

  (bkz: keanu reeves'in mehdiliğini ilan etmesi)