hesabın var mı? giriş yap

 • yorumcuların gerçek kimliklerini buldukları yöntem. "kahve bardaklarının içinde ne var?" sorusunun cevabını bulmamıza yardımcı olabilecek muhteşem bir çözüm.

  şuradan devam ederken hızı 0.5'e getirin. el hareketlerine falan da dikkat.*

  şu bölüm de çok fena ahmet çakar ve rok resitali.

  hızı galiba sadece chrome'da değiştirebiliyoruz.

  önemli edit: artofshredding adlı yazar da şurada değinmiş benden önce.

 • türü ne olursa olsun, en uygunu dişi kedilerdir. erkek kedilerin gözü dışarıda oluyor. ayrıca dışarı çıkamazlarsa, hırslarını evdeki oyuncak ayılardan çıkartıyorlar.

 • türkçeye çevirenin iq'sunun tek haneli olduğu kesin olan test.

  "yarasa ile top" derken ne alaka diye düşündüm sonra bat'in hem yarasa hem topa vurulan sopa olduğu aklıma geldi

  trajikomik

  edit : haha ntv sakinleri ekşiyi takip ediyorlar herhalde. ilk soru başlık açıldığında "bir yarasa ile topun toplam fiyatı" şeklindeydi. şimdi baktım bir sopa ve top olarak düzeltmişler

 • ülkenin her kurumu gibi esnaflık kurumu da yozlaşmış ve dolandırıcılığa dönüşmüştür. kuyumcuya gidersin kazıklar, telefoncuya gidersin kazıklar, emlakçıya gidersin kazıklar, taksiye binersin kazıklar... bu liste böyle uzayıp gider. nerede milleti dolandırmayı, haksızlık yapmayı marifet sanan varsa esnaf oluyor.

  edit: imla. ayrıca bir kelimesini rencide edici buldukları için değiştiriyorum. işbu entry söylenen eylemleri gerçekleştirenler kastedilerek yazılmıştır. herhangi bir kişi ve kurumu hedef almamıştır.

  edit 2: ben de bir anımı paylaşayım. bizim burada pazar kurulduğunda pazarın az ötesine, hemen bizim evin önüne bir adam tezgah açar. mallarını örtü koyup yere sarar. benim de bir seyyar üçlü prize ihtiyacım oldu. 100 metre yukarıda market var ama sıcakta üşeniyorum gitmeye. o nedenle bu satıcıdan alayım dedim hazır evimin önünde.
  efendim 1 tane üçlü prizi var. bir şeffaf paketin içinde. bir karton bandaja sarılı. bilmediğim bir marka yazıyor kartonun üstünde. metresi keçeli kalemle 3 yazılmış, altta başka bir rakam var ama belli oluyor kenarından. adam başka bir markanın karton kağıdını almış bu prize koymuş, metresi de farklı olduğu için keçeli kalemle değişmiş sonra da paketlemiş. benden 20 lira istedi. indirim istedim, başladı hemen yok "ben bunu yerine koyamıyorum", "sattığımı yerine koyamıyorum" falan konuşmaya. kazıklandığımı anladığım halde verdim 20 lirayı. adama parayı çıkarıyorum hala konuşuyor. aldı parayı hala konuşuyor. be kardeşim, sus artık! tamam kazıkladın beni hala niye dırdır ediyorsun değil mi? arkada suv aracın var, açmışsın arka bagajını, eşyaların bir kısmını oraya koymuşsun görüyoruz. hala ne fakir edebiyatı yapıyorsun değil mi?
  eve geldim, açtım pakedi. prizin üzerinde hiçbir marka yok. yazan tek şey voltaj, başka hiçbir şey yok. o kadar dandik birşey ki anlatamam. sırf işimin görülmesi için, üşendiğim için tamam demiştim zaten.

 • evet doğru bildiniz, akp döneminde gerçekleşmiş bir über fantastik olay daha.

  http://m.haberler.com/…gacini-dikti-8079413-haberi/

  izmir'in ödemiş ilçesinden sökülerek antalya'ya getirilen "945 yaşındaki" türkiye'nin en yaşlı zeytin ağacı bugün cumhurbaşkanı erdoğan'ın katılımıyla expo fuar alanına dikildi. törende cb şöyle bir konuşma yaptı;
  "bir ağaç. inşallah burada da tutacağına inanıyoruz ve 2015 botanik bahçesinin en önemli zenginliklerinden olacak. tarihi bugüne, bugünü de yarınlara ulaştıracak. ya allah bismillah diyerek biz de toprağımızı atalım arkasından da cansuyunu."

  bakın şu ifade çok enterasan " inşallah burada da tutacağına inanıyoruz.."

  ya tutmazsa ha! ya tutmazsa yazık değil mi on asır ömür yaşamış bi ağaca?

  şemsiye ile güvercin sevmek başlığında bir yazar arkadaş yaşanan garabeti çok güzel özetlemişti, " bu eylemle, memlekette rahatını bozmadığı bir canlı kalmamıştır" demişti. maalesef yanılmış.
  rahatını bozmadığı yaşlı bir zeytin ağacı kalmıştı ve bugün onun da rahatı bozuldu ya cidden yazık, çok yazık.

  edit: quincey morris gemlik'te otoyol inşaatı için katledilen zeytin ağaçlarınının caps'ini gönderdi.

  http://i66.tinypic.com/34yp7j9.png

  dediğine göre bu kıyım yüzünden çok yakında gemlik zeytini de yok olacakmış!

  edit2: kuru alti pilav da mesajı attı, izniyle paylaşıyorum;

  " sadece gemlik'te değil gebze orhangazi izmir otoyolu sebebiyle orhangazi'de de sadece otoyol inşaatı için 60 bin zeytin ağacı katledildi. sanayi ve yapı imarına açıldıktan sonra bunun birkaç katı fazla ağaç daha katledilecek. gemlik orhangazi mudanya ve iznik türkiye'de en kaliteli sofralık zeytinin yetiştiği yerler. bu otoyol sebebiyle iki ilçede ciddi kıyım yapıldı ve yapılmaya devam ediyor."

  edit3: bir mesaj da felisky'dan geldi;

  " izmir-karaburun otobanı: istanbul-izmir otoyolunu yapan firmaya eşantiyon olarak acele ile yaptırıldı. maksat erdoğan ailesine ait rüzgar tribünlerini taşıyacak tırların geçebileceği şekilde virajsız bir yol elde etmekti. sadece tırların 1 defalık tribün nakli için gereken mesafeye kadar yapılıp bırakılıverdi. 2 yıllık inşaatta yapılan kontrolsüz kesim ile yüzlerce ağaç ve kullanılan ölçüsüz patlayıcılar ile sayısız hayvan öldü, ayrıca da bölgede patlama sonucu harap olmuş tarihi yapılar var."

  limondanhallice'nin uyarısı üzerine not: rüzgar tribünü değil rüzgar türbini imiş.