hesabın var mı? giriş yap

 • başlığı görünce insan bekliyor ki baba evinden çıkıp üniversiteye gitmiş, türlü imkansızlıklar içinde okumuş ve kendi ayakları üzerinde duran özgür bir kadın olsun. “ben başardım kızlar” diyerek okumak isteyen tüm kızlara seslensin. benimki de laf işte.

 • öncelikle (bkz: entelektüel)

  türkiye'de en yüksek 4. tiraja sahip olan gazetenin yapmaması gereken bir hatayı içeren haber.

  haberin içeriğine gelirsek, türkiye'deki mevcut iktidarın ve onun tabanının bakış açısına yönelik yapılmış popülist bir açıklama. aydınları ötekileştirerek halk çocuğu imajı çizmeye devam edin bakalım. "ne yapsak da bu halkın kültür seviyesini bir nebze yükseltsek" demek yerine "ne yapsak da cehaleti yüceltip aydınları kibirli göstersek" demeye devam edin. bu taktik son 14 yıldır çok tuttu, nasiplenmeyen kalmasın.

  debedit : (bkz: cansel buse kınalı)

 • başlık: cep telefonuma mesaj geldiğinde artık

  1. heyecanlamıyorum.

  biliyorum ki gelen avea nın ya da alışveriş yaptığım mağazaların tanıtım mesajları.

  ama toplum içinde sanki mesaj sevgilimden gelmiş gibi okurken tebessüm ediyorum.

  sanki sevgi sözcükleriyle dolu bir mesaj gelmiş gibi, karşılık yazıp, yolluyormuş gibi yapıp, yazdıklarımı tekrar siliyorum.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------

  20. delikanlı mekanı lan burası histerik goygoycular doğru ekşiye

 • sabah işe gelirken yolda 2 çocuk el etti. durdum. gidecekleri yer benim yolumun üstüymüş, 12-13 yaşlarında ya varlar ya yoklar. biri urfalı, adı onur; diğeri çankırılı, adı fazlı.
  "gelin" dedim. koşa koşa neşeli bir şekilde arabaya bindiler. işe gidiyorlar. yolda muhabbete başladık.
  restoranda garson! olarak çalışıyorlarmış. çocuklar başka bir hizmette çalışıyorlar ama utandıkları için mi garson demeyi seçtiler kestiremedim. ben yine de her ihtimale karşı görevimi yapıp restorana, düzene, sisteme sıkı bir sövdüm.
  - "iş başı kaçta?"
  - "08:30 abi."
  - "paydos saat kaçta?"
  - "12"
  - "öğlen 12 mi olm?"
  - "yok abi, gece 12"
  - "olm 12 çok değil mi yavv."
  - "bu iyi abi, bundan önce başka yerde çalışıyorduk gece 2'yi buluyordu, hele bir de bayram arifesinde gece 3'ü 4'ü bulduğu oluyordu abi."

  çocuklar en az 15 saat çalışıp gece 12'de eve geliyorlar ve buna iyi diyorlar. hem de günlük 25 lira için. kahır mı etsem yoksa benden neşeli oldukları için imrensem mi bilemedim.

 • arkadaşlar berat beyden açıklama geldi, barcelona hiç olmadığı kadar iyi durumdaymış.