hesabın var mı? giriş yap

 • arkadaşlar durun benim de bir anım var.

  kaç senesiydi hatırlamıyorum. abim liseye gidiyor ben de 5. sınıf falanım herhalde. tavuk dönerin ilk çıktığı yıllar ve 1,5 lira veya 2 liradan satılıyor, bilmiyorum. o zamanlar için taşaklı bir yiyecek tavuk döner. abim liseye gidiyor ya, adam benim gözümde dünyaya açılmış. anlatıyor işte, tavuk döner diye bir şey var çok güzel bazen yiyoruz diyor, okuldan çıkınca counter strike oynamaya gidiyoruz diyor. oha hayata bak. iki öte mahalleye gitsem evimden çok uzaklaştım diye heyecandan çişimin geldiği yıllar. bir gün abim diyor, sana alıp getireyim tavuk döner. oo nasıl mutlu oluyorum. sözünü verdiği gibi tutuyor abim. eve geliyor, elinde poşet. içinde bir şeyler var! yoksa tavuk döner mi!!! lanet olsun ki abimin eve geldiği sırada misafirler var, annem kısır yapmış börek yapmış her bi' bok var ama benim aklım tavuk dönerde. hemen abimin elinden poşeti alıp yatak odasına koşuyorum ve onu orada yiyorum. o tavuk dönerin tadını hiçbir zaman unutamam. tavuklar poşetin içine düşüyor, onları elimle ağzıma atıyorum. tavuk dönerin tavuk döner olduğu yıllar işte. benim için hikayesi var şerefsizler.

 • uzun süredir cevabını bulamadığımız soru. koskoca cumhuriyet onu kuran partinin ana muhalefet olduğu dönemde ayaklar altına alınıyor, tepede bir başbakan diktatöre dönmüş, halk suriye'yle savaşmak istemiyor - o istiyor bombalar patlıyor, atatürk'e ayyaş diyor, alkolle ilgili peşpeşe yasaklar, kürtaj suç, tecavüze uğrayan kadın suçlu, okullarda ana ders islam, ösym zaten batmış, tarikatlere cevaplar dağıtılıyor, kıyafetine laf ediliyor, tüm halk karşı başbakan 3. köprüyü yapıyor, tam şu anda gezi parkında ağaç isteyen çocuklar biber gazına maruz kalıyor, gazeteciler içeride, aydınlar içeride, kahramanlar içeride hükümet apo'yu dışarı çıkarmaya çalışıyor, tc'yi kaldırmaya çalışıyor.. 10 senede bir ülke nasıl 100 sene geriler canlı canlı yaşatıyor.

  şu saydıklarıma bir bakın. beyninize format atıp yeni duyuyormuş gibi bir okuyun. her biri skandal bunların. ve %49 bu adamı destekliyorsa %51'i de nefret ediyor bu adamdan. yani bu ülkenin çoğunluğu bu adamdan nefret ediyor. biri bana söylesin chp napıyor? mesela neden herkesi örgütleyemiyor da biz atatürk'e ayyaş dendi diye taksim'de yürüyemiyoruz. illa facebookta bir avuç insan toplanmaya mı çalışacak. yahu işin değilse bile ara birkaç sivil toplum örgütünü yarın taksimde toplanın de, internetten duyurun de biz de katılacağız de. bunları allah aşkına bir söyle. biz de çıkalım ki başbakan sözünü geri alsın, en azından ben artık bu ülkeye ne yaparsam yapayım zaten ben seçilicem zaten hiçbirinin sesi çıkmayacak diyemesin. bağırmak için bekleyen insanlarız biri bizi allah aşkına toparlasın.

 • nerdeyse tüm tarayıcılara gelen güncellemeyle birçok insanın fark etmediği eklenti kontrol panelinin, gerekli izinler verilmediği sürece web sayfasını düzgün yükleyemediği durumlara sebep olabiliyor. bu genellikle, flash hala zorunlu olan sitelerde özellikle çok karşılaşabileceğiniz bir durum.

  chrome için;
  şurdaki yere tıklayarak
  ardından açılan bu panelle ulaşabilirsiniz

  izinleri bazen, bazı siteler için sormadığından ötürü, "ya noluyor neden çalışmıyor bu lan?" demeden önce burayı incelemenizi tavsiye ederim.

 • bazıları karın ağrıtandır.

  başlık: dedem savaş çıktı diye apar topar köye gitti

  dedeme dokunmatik telefon aldım, torunlarından birisi de telefona clash of clansı yüklemiş. otururken bildirim gelmiş köyünüze saldırı düzenleniyor diye, adam heyecanla apar topar ilk uçağa atlayıp köye gitti amk.

 • yapıyor bunu bazı kendini bilmezler.

  normal bir excel tablosu. sayılar, tanımlar, sütunlar, satırlar, hesaplar...

  sonra bakıyorsun, her satır ayrı renkle boyanmış. bir sürü farklı yazı tipi. bir de tablolar, grafikler eklenmiş. yıllara göre giden satış rakamları renkli renkli.

  sade yapsa, çok daha anlaşılır olacak; ama yok, pakistan kamyonuna çevirecek rahatlayacak.

 • ümit besen den beklediğimiz bir atak. atmalı şu gölü artık. millet affedilmeyenin üçüncü versiyonuna geçiyor, biz hala tek bir nikah masası na sahibiz. olmaz! kendi yaratıcılık damarları tıkandıysa alsın benden söylesin:

  dul kaldın sen seneler önce
  unutmadım ben seni ömrümce
  bekledim benim olursun diye
  girersin kapımdan gelinliğinle

  ne derlerse desinler senin için
  dul kalmış olsan da sen benimsin
  çocuğuna da çocuğum bilirim
  yeter ki sen benim ol biriciğim

  bunları derken aldım ben haberini
  gelin oluyormuşsun etti mi iki
  damat yine ben değilim başka biri
  bu şarkının ismi nikah masası iki

  nikahına beni çağır sevgilim
  istersen şahidin olurum senin
  bu adam kim diye soran olursa
  allahın piskopatı dersin sevgilim

 • agresiftir. cunku karsisindaki din, nefes alma hakkini bir lutuf olarak sunan dunyanin en agresif dinidir. alman ateisti elbette agresif degildir bir turk ateisti kadar. cunku almanya'da ne protestan kilisesi bu kadar cozutur, ne de katolik kilisesi. ayni ateist agresifligini italya'da da gorebilirsiniz. bunun sebebi de italya'nin tam gobeginde vatikan adinda mussolini tarafindan kurulmasina izin verilmis bir kanser hucresinin yer almasi ve papazlarin, kardinallerin her sene turlu rezilliklerinin ortaya cikmasidir.

  turkiye'de imamlar cikip rahatca ve de hicbir yaptirima tabi tutulmadan "6 yasindaki kizlarla evlenebilirsiniz. kadinlar dovulduklerine sukrtemeli" diyebiliyorsa sen turkiye'deki atestin seni karsisina alip sakin sakin konusmasini bekleyemezsin. sen once bir kendine ceki duzen ver de sonra karsindakinden saygi bekle.