hesabın var mı? giriş yap

 • demokratik anayasa mitingi, yer kadıköy.
  elinde megafonla biri soruyor : ne istiyoruz ? topluluk cevaplıyor : özgürlük
  tekrar soruyor : ne istiyoruz ? cevap : demokrasi vs.
  megafoncunun istek soruları bitince , kenardaki sucu bağırıyor :
  - peki yok mu su isteyen ?

 • sürekli laf sokmalı tweetler, bir yerlere mesaj verme çabaları. işini yap kardeşim. milyon dolarlar kazanıyorsun işte. daha ne cak cak tweetlerden kendini ispatlama sevdası? bu da yakında siyasete soyunur. beratı kıskandığı belli.

  36 askerimizin rusya tarafından ''yanlışlıkla'' vurulduğu ve bizim de bir hafta sonra moskova yollarını aşındırdığımız bir dönemde kimse başarıdan filan bahsetmesin.

  başlığın altına doluşan çomarlar da bir alem. birkaç yıl önce megri megri diye ağlayıp, haburdan inen şerefsizlere kırmızı halı serenler şimdi önüne geleni terörist ilan ediyor. o dönemde de türk bayrağını balkonuna asanı ergenekoncu terörist diye ilan ediyorlardı.

 • türk tarihinin en ağır yenilgilerinden bazılarına sahne olmuş savaşlar silsilesi. öyle ki savaş öncesinde adriyatik'e uzanan imparatorluk sınırları 1913 yılından itibaren meriç nehrine çekilmiş, 5 asırdan bu yana yönetilen topraklar bir kaç haftada elden çıkmıştır. balkan savaşları sonunda kaybettiğimiz topraklar , o zamanki nüfusları ve harbin genel bilançosu söyledir :

  savaştan önce balkan devletleri :

  - bulgaristan krallığı : 96.345 km2 ve 4.338.00 nüfus,
  -yunansitan krallığı : 64.859 km2 ve 3.041.000 nüfus,
  -sırbistan krallığı: 45.427 km2 ve 3.000.000 nüfus,
  -karadağ prensliği(savaştan sonra krallık oluyor) : 9.427 km2 ve 274.000 nüfus.

  aynı tarihlerde osmanlı'nın avrupa toprakları girit hariç 176.300 km2 idi ve 7.828.000 nüfusa sahipti.

  savaştan balkan devletleri şu kazançlarla çıkmışlardır :

  -bulgaristan :25.257 km2 toprak ve 984.000 nüfus,
  -yunanistan :55.919 km2 ve 1.859.000 nüfus,
  -sırbistan :41.873 km2 toprak ve 1.942.000 nüfus,
  -karadağ : 5.590 km2 toprak ve 161.000 nüfus.

  bu suretle yunanistan 120.060 km2 ve 4.400.000 nüfusa, sırbistan 87.300 km2 ve 4.942.000 nüfusa, bulgaristan 121.602 km2 toprağa ve 5.322.000 nüfusa ve son olarak karadağ 15.017 km2 toprağa ve 435.000 nüfusa erişti. ayrıca eklemem gerekirse 25.734 km2 genişliğinde ve 800.000 nüfuslu bir arnavutluk bağımsızlığını ilan ederek osmanlı devletinden ayrılmıştır.

 • istanbulda yaşamayana çok gelecektir. bunu istanbulun halini normalleştirmek için değil de amk şehrinin pahalı oluşuna vurgu olarak nitelendirebiliriz.

 • "olsun belki değişir" diye giriştiğiniz her şeyde öküz inadı göstermek. yapın bunu, pişman olmazsanız gelin bulun beni pişman edin.

 • akla hayale gelmeyen yöntemler kullanılarak ülkenin maddi manevi , gelmiş geçmiş tüm kazananımlarının yok edildiğini gördüğümüz ama sesimizi çıkaramadığımız berbat bir haberdir.
  edit : dün türkiye’nin en köklü tıp fakültelerinden birinden mezun olup uzmanlığını da bitirmiş birisinin yurt dışında denklik almasını whatsapp grubundan tebrik ettik, öncesinde oturup halimize üzülüp saydırdık , sonuç ne yıllarca burada eğitim almış kişi hiç bir ülkede kabul görmediği için onlarca sınava girip gitti. hiç bir ülkenin artık bizim hiç eğitimimize inanmamasına mı , bizim kendi ülkemize inancımız kalmamasına üzülelim , herşeye üzülüyoruz sadece üzülüyoruz.

 • evet çekinmiyorlar. osurmaya karar verip o an osuruyorlar...

  çok denk geldim bu insanlara .aşırı dikkatli ve burnu hassas bir insan olduğumdan mıdır, gece yolculuğunu sevdiğimden midir bilemem hep yakalarım (gece herkes uyuyor sanıp salıyor ipneler,ben uyur muyum lan baksana sen şu gözlere!)

  birgün star diyarbakır turizm ile silvana gidiyorum,acil gitmem lazım. tatil olduğu için uçaklarda yer yok mecbur otobuse bindim ilginç bir seyahat oldu,bu seyahatim osuruk nedir, ne kadar keskin olabilir,insan osuruk kokusu ile nasıl çift görür,kedi boku aslında güzel kokuyor olabilir mi,ense köküne saplanan keskin ağrı ne sebeplidir sorularına cevap bulduğum seyahat olmuştu.
  arkadaş osuruğun da bir şekli,bir derecesi olur. ne bileyim bu kadar keskin bir osuruk olur mu? o değil bu kadar keskin bir koku olur mu! coğrafyanın özelliği sanırım.arkadaş 4 yaşında çocuk osurur da bütün otobüs kokar mı? ne yedin sen minik şeymus? nedir derdin koçum o yaşta? oyle osurulur mu bitanem..ileride allah korusun kobay ederler adamı.

  horlayan mı ararsın, osuran mı, sümküren mi..ulan nerdeyim dedirtmiş bir seyahatti. koridorda çocuklar sıralanmış uyuyor,ayaklarımın altına bişeye çarpar gibi oldum bi baktım bir çocuk kafası! yatırmışlar koltukların altına! hay allahım..
  hani bir de bu şehirler arası otobuste ağlayan çocuklar var ya, hah onlar yoktu..bizim otobusdekiler direk anırıyordu