hesabın var mı? giriş yap

 • https://twitter.com/…luk/status/1463522572243451917

  1) kifayetsiz erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. türk lirası serbest düşüşe geçti. mutfaklarımızda büyük bir yangın var. marketlerde karne uygulamaları başladı. esnafımız satacak mal bulamıyor.

  2) şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

  3) ey şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “haydi meydana” diyorum. ilk mitingimiz mersin’de!

 • bu kılıçdaroğlu nun varya yatacak yeri yok!
  deniz baykal 1, bu kılıçdaroğlu 2!
  hiç gereği yokken, gündem ekonomi olmalıyken geçmişte kalmış bir durumu açtı al buyur işte!
  istifa et,bırak artık şu chp yi, düş yakamızdan yahu!

 • haftalarca kan dökülmüş, insanlar ölmüş. hazretin derdi binalar. baktığı her yerde inşaat görüyor.
  zaten işid de terör örgütü değil toki'nin taşeron şirketi.

 • suserler tarafından unutulmaması gereken değerlerimizden olan serie a için artık kurulması elzem olan dernek.

  sheva, crespo, batistuta, maldini, nesta, cannavaro, del piero, salas, ronaldo, recoba... böyle gider bu.

  (bkz: unutma unutturma)

  edit: ulen madem bu kadar fazlaydık, bu lig niye izlenmiyor türkiye'de :( nasreddin hoca'nın kedi hikayesine dönmesin olay.*

 • lan biz daha 1 dolar verip appstoredan angry birds almaya kıyamıyoruz. herifçi oğlunun mark zuckerbergi bir tane uygulama almak için 1 milyar dolar veriyor ananas sıkayım ya.

  olaya aslında şu gözle de bakıp teselli olabiliriz, benim appstoredan bedavaya indirdiğim bu instagrama 1 milyar dolar vermiş enayiler.

 • bak şindi

  el kararı, aldığı kadar, üstünü biraz geçince gibi tabirler hiç pilav yapmamış biri için muğlak kalır.

  baldo olursa bilmemne, osmancık olursa çeyrek fazla gibi ayrımlara da gerek yok.

  dümdük pilav anlatıyorum. yok sebzelisi, yok şehriyelisi ekstra.

  ölçtüğünüz pirincin üzerine (mesela pirinç 1 bardaksa 3 bardak kadar) sıcak su koyup yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar tuz atın. minimum 20 dakika bekletin. sonra soğuk suyun altında süzgeçte yıkayın 2 3 dakika. beyaz suyu gidip şeffaflaşana kadar.

  o şimdi kenarda beklesin.

  altını ocağın en küçük gozünde ortalama açtığınız yapışmaz bir tencereye 1 çorba kaşığı dolusu tereyağ, pirincin parlak olması için de 2 çorba kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. kokusu çıkana kadar bekleyin. sonra pirinçleri atıp ocağın altını azıcık daha açıp 3 - 5 dk çevirin. içine isterseniz bir tatlı kaşığı tuz isterseniz 1buçuk tatlı kaşığı tuzot atın.

  pirinci ilk ölçtüğünüz bardakla ister sıcak ister soğuk 1.5 oranda su ekleyin. artık tavuk mu olur et mi olur musluk suyu mu olur onu ben bilmem. sudan sonra güzel bir karıştırın ki tuzu dağılsın. fokurdamaya başlayınca altını iyice kısıp kapağını kapatın ve 20 - 25 dakika bırakın öylece.

  sonra altını kapatıp kapağını açıp demlenmesi için kağıt havlu örtün, kapağı kapatın ve 20 dakika daha öylece bırakın.

  sonra da al sana tane tane pilav.

  pirinci önceden ıslatmazsanız da su miktarı 2 olacak.

  bilale anlatır gibi anlattım. daha ben ne yapayım :)

 • fotoşoplu dev iskelet fotoğrafını gördükten sonra okumayı bıraktığım yazının iddiası.

  gelen mesajlar üzerine edit: sevgili minik ridley scottçular..bu ve bunun gibi bir sürü fake fotoğraf nette geziyor zaten yıllardır. bu fotoyu kanıt olarak gösteren bir yazara da 2300 fav ödüyorsunuz.. ilginç. fareye dönüşen kızın fotosu vardı bir de.

  edit: çok uzun boylu insanların eski zamanlarda yaşadığı bilgisi geldi. incelemek lazım.