hesabın var mı? giriş yap

 • vay be! bir de şurayı hala görmeye giden var. beton görmek isteyen ankara' ya falan gitsin, en azından daha az arap görür.

 • kilosu 5 liradır başladığınızda genelde biter, bitmezse bir sonraki gün bayatlar tadı kuzu kalmaz. yiyin ulan ölmezsiniz ölünseydi biz ölürdük.

  editoviç: son gelen zamların oluşturduğu buhran bu güzel atıştırmalığın fiyatını 10 liraya çıkartmayı başardı...

 • hem ev hemde iş yerinde ki masamda birer tane beslediğim bitki türü.

  bakımının çok kolay olduğu doğrudur, ancak her canlı gibi onun da ihtiyaç duyacağı ısı, nem, toprak, su oksijen gibi sınırları vardır. ısı konusu önemli; kaktüs çöl bitkisi olduğu için unutulmamalıdır ki ısıya, sudan daha çok ihtiyaç duyar. ortalama 30-35 derecelik bir ortamda çok sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürüyor bu meret.

  neme karşı pek dayanıklı olduklarını düşünmüyorum, kapalı ortamda renkleri bile soluyor, bol oksijen alan odanız yoksa, günde bir kere de olsa camın balkonun önüne çıkarın ki, o gün ihtiyaç duyduğu oksijen alabilsin.

  saksıya koyacağınız toprak kesinlikle kuru olmalı. ayrıca saksının en üst kısmına deniz veyahut inşaat kumu koyabilirsiniz. * ayrıca saksıda kullanacağınız toprağı, ölü gömer gibi sıkı bir şekilde doldurmayın. neden derseniz; toprak sıkı olursa oksijen alamaz, ayrıca koyduğunuz su, saksının arasından geçip tabağa akamayacağı için kaktüs soğanında çürümeye neden olur. sonra buraya gelip kaktüsüm müteveffa oldu diye ağlarsınız.

  edit: eklemeyi unuttuğum bir husus var; yukarıda kaktüs ısıyı çok sever, 30-35 derecelik bir ısıya ihtiyaç duyar dedim diye, güzelim bitkiyi alıp yaz sıcağında güneşin önüne koymayın. direk güneş ışığına maruz kalırsa aşırı su kaybı yaşar. önemli olan sıcaklık seviyesini korumak.

 • başlık: yılmaz özdil gibi yazıyoruz gelin bakalım

  1.

  bugün evden çıktım...

  *

  benzin azalmış, benzin alayım dedim...

  *

  baktım, benzinci de yok memlekette...

  *

  neyse, yarım saat kadar aradım ve buldum bir tane...

  *

  yerleştirdim arabayı...

  *

  dedim: 4 litre süper...

  *

  adam yarım saatte doldurdu, memleketimin insanı işte sabah sabah böyle oluyor...

  *

  olm bu entry nerelere gidiyor toparlayamıyorum bak...

  *

  neyse, kolunu uzattı arabanın içine...

  *

  "16 lira!" dedi...

  *

  "oha, yine mi zam" diyemeden...

  *

  "zam geldi" dedi.

  *

  neyse, işte iktidarı bugün de eleştirdim...

  *

  haydi dağılın.

  17.

  türk kovboy atına binmiş

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  dıgıdık

  *

  atından inmiş.

 • başlıkta konunun ciddiyetini kavrayamayanlar var. bu baya büyük bir olay. bunu bir tık üzeri, mahkeme kararıyla pavyona falan satılmanız.

 • bu insana yüklü miktarda borç verebilir, ortak dükkan açabilir, tatile ve aynı eve çıkabilir, dolu cips paketiyle yalnız bırakabilirsiniz. öyle müstesna, öyle kadirşinas bir karakter.

  bu insandan kimseye zarar gelmez. etrafındaki insanlar için fedakarlığı enayilik raddesine kadar gelebilir. umarım iyi niyetini suistimal etmeyen kişilerle beraber olur. müsadenizle kendisinden makas alıyorum.

 • tevfik göksu: ne konuşacağımıza siz mi karar vereceksiniz?

  ekrem başkan: ben karar vereceğim tabii. ben başkanım.

  çıldırıyorum.