hesabın var mı? giriş yap

 • berber: nasıl keselim istersin saçını
  4 yaşındaki velet: babamınki gibi olsun üstler boş, yanlar az.

 • rock'n coke'a 2015 tane impala gelecek şeklinde okuduğum haber. çok kısa bir süre de olsa sebebi neydi diye düşündüm.

 • skordan bağımsız belki de abartıyorum bilmiyorum ama bütün sporcularımız çok güzel değil mi? yani fiziksel güzellikten bahsetmiyorum, hepsinin yüzüne bakınca “ne kadar iyi bir insana benziyor” diyorum içimden istisnasız. hareketlerde, mimiklerde en ufak bir kibir, kendini beğenmişlik hissetmiyorum. birbiriyle olan iletişimlerine baktığımda o kadar samimi ki kimseyi birbirinden ayırt edemiyorum. takım olmak, aynı hedefe bütün olarak yürümek bu olsa gerek. gerçekten skordan bağımsız gurur duyuyorum. şu pazar sabahı ekstra duygulanmış bile olabilirim.

 • bugünden sonra beşiktaşın sol bek sıralaması şöyle olmalıdır.

  opare, ismail köybaşı, serdar kurtuluş, necip,
  atınç, demba ba, ben, cenk gönen, malzemeci süreyya, ramon motta.

 • 12 sayfa entry'i okumama rağmen şu sonuca varmış bulunuyorum.

  yaklaşık %70'lik bir kısım kafese konan maymunlar(bkz: organizasyonel şartlanma) deneyinde olduğu üzere, bilmeden soru soranlara saldırıyor.

  %20'lik bir kısım biliyor ancak biraz uzun ya da fazla terimsel yazdığından anlatamıyor.

  %5'lik kısım halen iyi niyetle anlamadığını belirtiyor

  %5'lik kısım iyi sade bir şekilde anlatmayı başarıyor.

  ben de son %5'lik kısımda olmayı umut ederek mümkün oldukça kısa bir şekilde size anlatmaya çalışacağım.

  türk lirası convertible yani uluslarası piyasada değişime konu olabilecek bir para birimi değildir. yani biz paramızı sadece ülkemizde kullanırız. ve ancak ülkemizdeki usd ve euro gibi paraları tl ile satın alabiliriz.
  ülkemizdeki yabancı para stoğu da sınırlı olduğundan, biz para basıp döviz talebi yarattıkça paramız döviz karşısında değersizleşecektir. böylece borçlarımızı ödemek için para basmak yeterli olmayacaktır.

  bu yüzden, turizm ve ihracat gibi, yurda döviz girişi sağlayan işlemler teşvik edilmektedir.

 • adam gelmiş, "beni kirala bari oynatmıcaksan" diyo. "tamam" diyorum, "kiralıcam seni", kiralık listesine kouyuyorum. bekle bekle teklif yok, kulüplere öneriyorum, yine teklif yok. gel zaman git zaman, bu yine geliyo, "hoca" diyo "sen sözünü tutmadın, beni kiralıcağına söz vermiştin!1".

  ulan, teklif yok teklif! napayım, sahibinden'e mi ilan vereyim "kiralık oyuncu var" diye!

 • adalar birleştiğinde hasan en iyi doğukan'la anlaşacak göreceksiniz. ikisine de yakışan odur çünkü. gerisi trışka.

  bu arada her hafta hasan'a 5 oy atacağım. kendi adıma söz veriyorum. bu ülkede artık kara cahillikten güç alan ve din tüccarlığı yapan allah-kitap-peygamber sömürücüsü yalancı terbiye fakirleri değil; kültürlü, düzgün üsluplu, saygılı, dürüst ve yüreğinde sevgi olan insanlar birşeyler kazanacak.

  böyle böyle değişecek bu cahil ülke insanlarının öncelikleri.

  debe eklemesi: yaklaşan 2. yıl dönümü şerefine #50440418

 • şu burak özçivit ile aynı yaşta olduğumu gözüme gözüme sokan lanet dizi.

  bi adamın hayatına bak bi kpss'ye hazırlanan benim... köşeme çekildim ığıl ığıl ağlayacağım...

 • kendi içinde de çeşitli standardları olan ancak genellikle dışarıdan bu pek bilinmeyen, gerçekte mevduat sahibinin anormal bir şekilde vip olduğu bankacilik turudur. elbette burada min. 10-20 milyon civarı birikimi olanlara bu hizmetin gerçek olanı sunulur.

  dünya genelinde oturmuş bazı özellikleri; herşeyden önce size özel atanmış birisi olur. daima bir telefon uzağınızdadır ve her konuda size yardımcı olur. bunların başında envai cesit bilindik concierge hizmetleri vardır.

  tüm yıl boyunca özel olarak düzenlenen ve fark yaratan ekonomi, sanat, kültür ve yaşam etkinliklerine özel davetler (ki bu davetlerde öyle her fakir giremez. kendi ozel müsterileri ve/veya yine onlar gibi ozel vip'lerin katıldığı etkinliklerdir. etkinlik genel bir etkinlikse bile size ozel loca, magara v.s. mutlaka ayarlanır), size özel bir banka ya da kredi kartı ki ciddi ciddi herkesin cebinde bulunmayan cinstendirler bunlar, genel anlamda hic bir bankacılık hizmetine ücret ödememe, özel sağlık-emeklilik-hayat sigortaları, özel banka şubeleri v.s. v.s. herşeyin özel olduğu ve bankadan bankaya bazı uygulama farklılıkları olsa da genellikle sizi mutlu etme odaklı hizmetler verilir.

  bu bankacılık türünde sizi öyle bir adam yerine koyarlar ki; olayın boku nasıl çıkarılır diye bana göstermek için arkadaşım, kendi özel temsilcisinden kendisine acil hayat kadını bulmasını (telefonda lafa -hadi bana pezoluk yap kanki- diyerek girmesi olayı koparmıştır) istedi ve aradığı bayan temsilcisi 10dk içinde telefonla geri dönerek nereye gönderelim diye sordu. şahsen ağzım açık kalarak iyi ki bu kadar param yok diye de şükrettirdi bana bu bankacılık türü!

 • temel askerdedir. ilk gün komutan gelir ve:
  -benim adım ali kırç. unutmayın kırç, arada r var. soyadımı yanlış söyleyen veya dalga geçen olursa yakarım.
  komutan ara sıra askerlere kendi soyadını sorar. en sonunda sıra temel'e gelir.
  -temel söyle bakalım benim adım ne?
  temel düşünür ama bi türlü hatırlayamaz. o sırada arkadaşı kopya verir:
  -temel olum unutma arada r var.
  -haah hatırladım komutanım. ali gört!!!

 • yaptıkları indirim insanları öyle bir çılgınlığa sürüklemiş ki dün kasa sırasında bekleyen bir kadın gözümün önünde doğum yapıyordu az kalsın. 9 ay 10 gün 3 saatlik karnıyla rimel almaya gelmiş, vay aq ben olsam çişe gitmeye üşenirim.