hesabın var mı? giriş yap

 • türkiye'nin ırzına geçen fetocuların evete deli gibi bastığı referandum. akp'liler bazı gerizekalı solcuları ve ülkücüleri de kenan evreni yargılayacağız diyerek evete bastırdı.

  çok net söylüyorum türkiye'nin cumhuriyetinin tüm değerlerini ayaklar altına alan o gün evet veren kansızların bugün pişman olduğu ama işin işten geçmesine sebep olan referandumdur.

  o gün 22 yaşımda hayır demiştim. benim gibi hayır diyen %42 şerefli namuslu türk vatandaşlarına selam olsun.

 • biz vatandaş olarak o 239 milyarı ödeseydik, bu ödenmeyen para merkez bankasında basılmasaydı daha az zararımız olurdu.

  vergi gelirinden vazgeçtiniz de nasıl sübvanse ettiniz durumu? para basarak.

  enflasyon bir de bu sebepten patladı.

 • trtnin yayınladığı duygusal öğeler barındıran bir belgeseldir.

  bu kadar dürüst,çalışkan, hoşgörülü ve yardımsever bir aile olmalarına rağmen maddi olarak çektikleri zorluk, bu dünyanın adaletinin olmadığının bir göstergesi.

  belgeseli şiddetle tavsiye ediyorum.

  insanlar birbirine karşı saygılı ve sevgili olursa eğer, 2 dinin tek bir hanede doğal bir şekilde yaşanmasının hiçbir kötü yani olmadığını gösterdiler bize. resmen günümüz terörizmine, ayrılıklara, savaşlara cevap niteliğinde bir duruş sergilediler.

  harikasınız. gerçekten harikasınız. sizden insanların öğrenmeleri gereken çok şey var. umarım en kısa zamanda maddi manevi yeterli tatmine ulaşırsınız.

  ve son olarak bir youtube kullancısından alıntı
  “almanya 3.5 milyon türke bakabiliyorken, türkiye tek bir almana bakamadı”

  söyleyeceklerim bu kadar.

 • diyarbakır'daki bir newrozda izleyenlere "denizin çocuklarından dağların çocuklarına selam getirdim" diyen unutulmayacak laz müzisyen. vefatından bir gün sonra harbiye açıkhava tiyatrosu'ndaki 5000 kişilik cenaze töreninde sahneye çıkan mkm*'li bir kürt sanatçı da dağların çocuklarından denizin çocuğuna selam getirmiştir ve böylece en kutsal emanetlerden birisi olan selam, dostlarının huzurunda sahibine ulaşmıştır.

  edit: bu entry'nin yazılma sebebi kazım'ın dağlar diyarına kadar ulaşan ve oradakilerin gönüllerinde taht kurabilen ilk karadenizli müzisyen olmasıdır. ama hikmetinden sual olunmayan okur-yazar kitle tarafından kötülenmeye layık görülmüştür. zaten alkış bekleyen bir anekdot değildir de, kötülemek neden anlamak zor...

 • şahsi görüşüm sözlüğün en uzun en anlaşılmaz yazan yazarı. hiç bir entry'sini sonuna kadar okuyamadım. çok merak ediyorum bazılarını. filmi çıksın izleyeceğim.

 • evdeki orgu dışarı atarsam
  hafta sonları içen kocayı da dışarı atarsam
  faizle aldığımız evi de satarsam...

  ortada ev mev kalmayacağı için yine melekleri ağırlayamayacağım durumdur, üzüldüm bak şimdi.

 • koltuğu indirirken arkasındaki kişiden izin alma nezaketinde bile bulunmayan birine kaldırır mısın ne demek? belli ki nezaketten incelikten anlamıyor. kaldır ulan koltuğu ayı iki büklüm kaldım burada görmüyor musun hıyar demeliydi.

 • fatih altaylı'nın bugünkü yazısı.

  yazıdan bağımsız şu kısımda saydıklarını sadece bugünkü başlıklara bakarak bile görebilirsiniz: "fetö'cüler, sorosçu liberaller, fondaşlar, sol liberaller, fırdöndüler, entel görünmeye çalışan cahiller, islamcılar, doğucular, laiklik karşıtları, anti türkler ve hayatı çağa tanıklıktan ibaret gören tarihçi taifesi."

  (bkz: suriyelileri gondermek isteyenler sosyalist olamaz)
  (bkz: 7 mayis 2022 hulusi akarin siginmaci yorumu)
  (bkz: 15 temmuzu suriyeliler sayesinde kazandik)
  (bkz: canan kaftancioglunun siginmacilar yorumu)

  yazının son kısmını ise hiçbir zaman unutmamak gerekiyor;

  "bunu bir kenara not edin.
  bu göç dalgası durdurulmaz ve gelenlerin en az yarısı geri yollanamaz ise türkiye cumhuriyeti devleti tahmininizden çok daha kısa süre içinde çöker.
  çünkü başta bu coğrafya olmak üzere, tüm büyük göçler altlarında kalan devletleri yıkmıştır.
  iki roma dahil.
  “biz de göçle geldik” cümlesi doğrudur.
  o zaman sorarlar “doğu roma’yı da siz mi yıktınız?” diye.
  yanıt malumdur.
  yukarıda paydaşlarını saydığım koalisyonun da amacı budur."