hesabın var mı? giriş yap

 • sinan bey ihtiyaç duydukları miktara gelmeden önce, 'şöyle pahalı, böyle masraflı' deyince yüzlerce milyon hatta belki milyar euroyu bulan bir kaynak gerekli sandım. meğer 1,5 milyon eurodan bahsediyormuş. araştırma yapmak isteyen bir bilim insanını düşürdüğünüz şu durumdan utanın ilkel çomarlar.

 • (bkz: vergilerimizin gittiği yer)

  ulan 4 tane kedim var. ben harcadığımı üç kuruşun hesabını yapıp, bana bir şey olursa sokağa falan atılmasınlar hayatlarının sonuna kadar bakılsınlar diye fon ayırıyorum, karı yardımla 7.'nin üzerine 8.'yi doğuruyor ve benim maaşımın üçte biri böyle parazitler soylarını devam ettirebilsin diye kesiliyor.

 • ayılardan korunmak için ölü taklidi yapmanın işe yaramayacağını gösteren olay.

  hani ayılar ölülere dokunmazdı olm? üşenmemiş mezarı kazıp yemiş bir de ayı.

 • ege ve akdenizin bitki örtüsünün maki olması.

  içine edeyim böyle bilginin ben, 25 sene oldu aklımdan çıkmıyor arkadaş.

  hayır bir de daha kötüsü var, yıllarca duyduk duyduk bunu ama maki nedir hiç görmedik ki gerçekte. sadece kısa ve bodur dendi durdu bize. sonra okul bitti hayata atıldık. yolda giderken arabadan bakıp ulan maki bu herhalde ya, sonuçta buranın bitki örtüsü maki. herhalde bu abi diyip durdum kaç sene boyunca.

  ya da başka muhabbetler esnasında maki abi o maki işte o ağaç falan dedim. halbuki büyük bi çam ağacının filiziymiş o gösterdiğim megerse. o bilgiyi hep gerçek hayatımda kullanmaya çalıştım. işime yarasın istedim. olmadı bir türlü.