hesabın var mı? giriş yap

 • merkel'e olan saygımı arttırmış olay. siyasetçi dediğin duygularıyla hareket etmez. hayat adil değil. her acıtmasyon yapanı ülkeye alacak halleri yok.

 • adam nezaketen avcunu açmış dua etmiş. keşke bizimkiler de bu nezaketin altında kalmayıp karşılık olarak harakiri yapsalarmış ayıp olmuş adama.

 • mihail bulgakov'un tanınmasını sağlayan, fantastik açıdan sistem eleştirisi yapan romanı.insanların ikiyüzlülüklerini, paraya, gösterişe,şatafata ve erkeklerin kadına olan düşkünlüklerini ve bu durum karşısındaki acziyetini, dönemin baskıcı yönetimini çeşitli imgelerle okuyucuya anlatır.

 • air superiority uçağı olarak temel görevi düşman hava sahasına hakim olmak, yani düşman uçaklarını düşürmektir. bu sebeple hızlı ve manevra yeteneği yüksektir. örneğin kendisinden 10 yıl daha genç f-35'e üstünlükleri şöyle:

  - ses üstü hızı (1.5 mach)
  - 2 kat sayıda havadan havaya füze taşıyabilme.
  - daha yüksekte uçabilme (50k)
  - thrust vectoring sayesinde 2 kat daha fazla manevra yeteneği.

 • kitaplarını düşünüyorum. bir kez gittiğim konferansını, ve o konferansta "bu adamın öğrencisi olmak ne büyük şanstır" diye iç geçirdiğimi düşünüyorum. çıktığı televizyon programlarını düşünüyorum.

  bu adam şu an hapiste. melih gökçek başkentin belediye başkanı. şaban dişli, zahid akman dışarıda. kemal unakıtan muhtemelen yatakta. cleveland'dan, rabbinin gösterdiği hastaneden döndü. oğlu yumurta işlerinde ne durumda bilmiyorum. necmettin erbakan da hapiste değil. kadir topbaş istanbul büyükşehir belediye başkanı. recep tayyip edoğan türkiye'nin başbakanı. abdullah gül cumhurbaşkanı. haşim kılıç anayasa mahkemesi başkanı. hüseyin çelik milli eğitim bakanı.

  erol manisalı hapiste.

  hüseyin üzmez dışarıda, erol manisalı hapiste.

 • böyle basit konuları büyütüp milletin bir kesiminin özgürlüğünü kısıtlasınlar, sırf başörtüsü var diye eğitim haklarını kısıtlasınlar, ayrıştırılsınlar, ikinci sınıf vatandaş olarak görülsünler, nefret tohumları ekilsin. yapılan bu ayrışmanın yanlış olduğunu düşünmeye günümüzde bile algılamaya tenezzül edilmesin. çünkü neden edilsin ki? ama iktidar malum kişilere geçince bizim özgürlüğümüzü kısıtlıyorlar diye ağlaşın durun. hepiniz aynısınız. zıt kutuplarda olmanız hiçbir şey ifade etmiyor.

  (bkz: başörtüsü özgürlüğünü savunanın yandaş olarak yaftalanması)

  muhtemelen bunu yazdığım için de aktrol olarak ilan edileceğim (bkz: swh)

 • sevgilisinden çok köpeğini eve kitlemesini anlayamadım. köpeği bari sokağa salsaydın da belki yaşama şansı olurdu. köpek maması bitince koltukları mı kemirsin düşüncesiz hikmet?

 • her ne kadar gelin gerçekten kezban olsa ve damat gerilmekte haklı olsa da verdiği tepki bildiğin hödüklüktür. durun gençler daha cicim ayı başlamadan bu ne tahammülsüzlük?
  bir de sevgisizlikleri çok belli oluyor yazık gerçekten.