hesabın var mı? giriş yap

 • emekliye neden çalışan bakıyor anlamadım. emekli kişisi çalıştığı zaman maaşından prim kesilmiyor muydu? bu kesilen prim belli bir süre sonra emekliye verilmek üzere kesildi. yani baş edemiyorsak bu sistemi zorunlu olmaktan çıkaralım. çünkü bildiğim kadarıyla kesilen sigorta primi zorunlu.

 • üniversitenin ilk senesi. eve çıkalı çok olmamasına rağmen annemden cuma günü bir telefon aldım.

  "oğlum, babanla önce amcanlara sonrada size uğrayacağız, en geç pazartesi orada oluruz."

  telefonu kapatır kapatmaz tutuşmaya başladım. gözlerimi telefondan ayırınca halının görünmediğini fark ettim. 2 aydır kaldığım eve ilk kez bu gözle bakıyordum, yerde boş şişeler, pizza kutuları, market poşetleri...

  evi temizlerken hiç görmediğim tişörtler, çoraplar buluyorum. duşa kabine varana kadar temizledim. pazar günü olunca tüm bulaşıkları yıkayıp sarı bezi mutfağın ortasına serdim. anahtarı ilk aldığımdan daha temiz bir ev görüyordum, temizlik bitince belimin ağrısından nasıl uyuduğumu bilemeden pazartesi oldu. okula gidemedim haliyle. annem aradı,

  "bitti mi temizlik?" dedi, "bitti anne." dedikten sonra ne olduğunu anladım. kızamadım. teşekkür edip kapattım, evi 800 km öteden temizlettiği için.

 • yukarıda birinin daha yazdığı gibi orada mahsur kalıp da öldüyse en korkunç korku filminden daha ürkütücü bir ölüm olmuş demektir. düşünüyorum da ben asansörde kalıp sesimi kimseye duyuramasam, günlerce bi umutla beklesem ama kimse duymasa.. yok yok düşünmeyeyim en iyisi. sanırım birinin öldürüp cesedi oraya koyması iyi ihtimal oluyor bu durumda.

 • ağlatır... nedenini bilemeden ağlatır... hüzünden mi ağlatır kocaman bir boşluktan mı? ağlatır işte...

 • maalesef olamadığım kızdır. :((
  edit: mesaj atmasanıza lan abazalar erkeğim ben.
  erkek olduğum için o "kız" olamıyorum dedim.

 • başlık: cep telefonuma mesaj geldiğinde artık

  1. heyecanlamıyorum.

  biliyorum ki gelen avea nın ya da alışveriş yaptığım mağazaların tanıtım mesajları.

  ama toplum içinde sanki mesaj sevgilimden gelmiş gibi okurken tebessüm ediyorum.

  sanki sevgi sözcükleriyle dolu bir mesaj gelmiş gibi, karşılık yazıp, yolluyormuş gibi yapıp, yazdıklarımı tekrar siliyorum.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------

  20. delikanlı mekanı lan burası histerik goygoycular doğru ekşiye

 • tüm arabaların hızı 150 km/h olarak sabitlenmeli aslında. 150'nin üstündeki hız, kendini ve etrafı tehlikeye atmaktan başka ne işe yarıyor ki? maksat üç beş adrenalin manyağı kekonun gönlünü etmek mi? zaten bu hız çoğunlukla yasal da değil. devlet eliyle 150 km ile sınırlandır gitsin. üstüne çıkan araca da devlet el koysun!
  trafik kazalarında ciddi bir düşüş yaşanmazsa ben de bir şey bilmiyorum.