hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • sincapa fısıldayan soliste sahip müzik grubu.

  gruptaki fecilik buradan geliyor olsa gerek. kız düşürcem diye bu kafar detaylı çalışmaya gerek yok lan. öyle marjinalliğin amk.

 • kubilay kaptan twitter'da bu selin yağışla olmayacağını, bu durumun normal olmadığını açıklamış.

  "1992'de itü'de bana "dolusavak"ın ne olduğunu anlatan hocamı dinlerken ondan 29 yıl sonra televizyonda dolusavağın ne olduğunu anlatacağım en son aklıma gelen şey olurdu.

  ne yazık ki bugün yollar, barajlar, binalar vb yapılar son derece düşük kaliteyle, kontrolsüz yapılıyor.

  gelelim daha önemli konuya. bakan dedi ya, hesler de mağdur durumdadır, diye.

  üstü örtülen büyük bir suç var bence:
  ezine çayı üstünde iki adet hes barajı var.
  biri bozkurt’ta diğeri ise daha uzakta. ezine’nin karadeniz’e döküldüğünü de belirtelim.

  olan şudur:

  yağmur yağar. barajın arka tarafında su birikmeye başlar. yağmur devam ettikçe birikme devam eder. artık sular baraj gövdesinin üst kotuna yaklaşmaktadır. işte bu durum için barajlarda dolusavak dediğimiz su tahliye sistemleri devreye girer.

  ancak gelin görün ki hes barajlarının büyük çoğunluğunda dolusavak yoktur, yapılmamıştır. dolusavak olmadığı için baraj gövdesinin arkasında biriken sular kapaklar açılarak serbest bırakılır.

  binlerce metre küp su büyük bir hızla, önüne gelini içine alarak karadeniz’e doğru akmaya başlar. kârlarından olacaklar diye dolusavak yapmayanların ve bunu zorunlu koşmayanların, denetlemeyenlerin nelere yol açtıklarını görüşlerinize bırakıyorum. "

 • insanı hayattan soğutan tiptir. baba denmeyi bile hak etmezler. arada arar, ayda yılda bir görür çocuğun dengesi bozulur. çocuk özler babayı göremez. hayatında bir baba figürü yoktur. özel günlerinde yanında annesi, dedesi, ananesi, dayısı vs vardır. bu babalar genelde boşanmadan önce de ilgilenmezler ama boşanma davasında vefakar, cefakar baba olurlar. dünya kadar insan olsa da o çocuğun yanında babanın boşluğunu doldurmaz. ya hiç aramayın sormayın yada adam gibi ilgilenin çocuklarınızla. büyüyor bu çocuklar. okula başlıyor, hasta oluyor, doğum günü oluyor, özel günleri oluyor yoksunuz sonra ben babayım hadi ya gerçekten mi? sizin yapmadığınızı da başkası yapınca zorunuza gitmesin hiç boşuna. sıkışınca basıp gidicem beni kimse bulamayacak. işine gelince ben babasıyım. yapmayın çocukların psikolojisi bozuluyor. ya tam yanında olun ya hiç olmayın. en azından babam yok der.

 • "türk halkına" hitap eden reklamlar arasında gelmiş geçmiş en iyi reklam olabilir.

  halka dokunan, halkın içinde bizzat kendini gördüğü ve halkın her kılcal damarından adım adım sindire sindire yürüyerek "halkla halkın kendi kelimeleriyle konuşan" bir reklam filmi olmuş.

  tebrik ediyorum emeği geçenleri.

  chp ya filli boyanın reklam departmanını komple işe alsın, ya da çalıştıkları ajansı öğrenip kendilerine verecekleri brief'te "aynen ben de bundan istiyorum" desin.

  ciddiyim.

  https://twitter.com/…boya/status/839173964161236995

 • kakanızı yapmadan önce klozetin içine katlanarak koyulacak 1-2 parça tuvalet kağıdı, icraat sırasında suyun sıçramasını %43 oranında azaltacaktır. *

 • sahip olduğunuz potansiyelin, hayat enerjisinin dört bir yandan kişilerce emildiğini, sömürüldüğünü hissetmektir.

  kafanızda milyonlarca fikir, heves; içinizde tonlarca azim varken her fırsatta aşağı çekilip vatan haini, hayırsız, dinsiz yeni nesil ilan edilebilmektir.

  en kötüsü de şanssızlığınızla birlikte zamanında dedesi işçi kontenjanından yurt dışına gitmiş diye orada yaşayabilen ama cahillikleriyle asla o imkanları hak etmediğini düşündüğünüz akrabalarınıza imrenmek, onların sana şükret demesini dinlemektir.

 • kazaysa sebebi topuklu ayakkabıdır. bunu devlet çözemez topuklu giyen bayanlar arabanızda yedek, araba kullanmak için ayakkabı bulundurun, tabi insan hayatının sizin için değeri varsa. yoksa aynen devam edin.

 • sadece bu sezon tff başkanı ve mhk başkanı istifa etti, kamoyuna somut bir açıklama yapılmadan birçok aktif hakem görevinden alındı ama bunların hiçbirisi olmamış gibi lig oynanmaya devam ediyor.

  tam olarak akp türkiyesine yakışır bir süreç.

 • hepsinin ortak özelliği cevap verdikten sonra aehıhıhı!! diye gülmeleri. peki bu gülüş neyi ifade ediyor; ben malım gülüşü bu. bildiğimiz mal beyanının sloganı hatta.