hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • müzisyenlerin yeni şeyler denemesini taktir edip, çoğunu da beğenmem.

  henüz 2 kez dinleyebildim, şimdilik taktir ediyorum. her işini diğer albümleriyle kıyaslayacağımız için işi hayli zor olsa da bir kaç parça dikkatimi özellikle çekti bile. albümü hazırlarken etkilendiği bir çok müzisyen olduğunu düşünüyorum, çok renkli bir dönemdeyiz. bir kaç tur daha dinleyelim bakalım, çok yaşa çiçek çocuk.

 • yaklaşık 3 sene önce öğrendiğim bir mail olmasına rağmen, kardeşim olacak zerzevattan bu sabah "abi doğruysa yaşadık" başlığında tekrardan önüme gelmiş efsanevi saçmalık.

  annem "dövüşürken birbirinizin kafasına vurmayın, gerizekalı olursunuz" derdi. kadıncağız, sürekli kedi-köpek gibi kavga eden iki kardeşi ayırmak, sakinleştirmek ve cezalandırmak yerine artık antrenör gibi taktik veriyordu. biraz daha kavga etmeye devam etsek ikimizden birisi olimpiyatlarda ringe çıkar, antrenör de annem olurdu. nerden bileyim kadıncağızın bu kadar haklı olabileceğini? aradaki boy farkından dolayı yumruk atsam çocuğun kafasına geliyor, tekme atsam yine kafasına geliyor. o genelde belden aşağıya çalışırken, ben siklet farklılığından dolayı sadece kafayı denk getirebiliyorum. o zamanlar çok fazla beyin hücresinin öldüğüne dair bir işaret yoktu, sadece -1'in küpüne her zaman -3 derdi. en kötü darbe, elindeki kola kutusunu taşla vurmaya çalışırken kafasını vurmamla başladı. yumurta gibi şişen alna, bir de şişlik insin diye bozuk paranın atatürk olan kısmıyla basınca, alnında atatürk'le dolaşan değişik bir insan çıktı ortaya. bu olay zincirleme bir reaksiyon başlattı piknik alanında, annemin çığlığını duyan babamın elinin tersi diye tabir ettiğimiz bölgeyle beni kendi eksenim etrafında 180 derece döndürmesi ve kardeşimin ağacın arkasından alnında logoyla ağlaması, o an bütün dinamikleri değiştirdi.

  işte o değişen dinamikler, bugün gelen bu maille iyice su yüzüne çıktı. patricia teyzeye inanan salak bir kardeş, msn'den "abi ya doğruysa" diye mesaj atıyor bir de. dur bi cevap yazayım. bir aklını başına getireyim.

 • buraları şenlendirecek açıklama.
  amerika için tamam da, henüz 12.yy'a geçmemiş ortadoğu'yu ne yaparız moruk. herifin elinden keleşle toyotasını alsan karanlık çağ amk.

 • +43'umle destek verdigim kadindir.
  25'i gecince noluyor saniyorsunuz bir anlasam !

  edit: 43 yasindayim esollari !
  43'ten 25'i cikarabilecek kadar sayisal zekam olsaydi, prefusor filan olurdum !

 • bugün synoptic sınavını verip mezuniyet için sadece stajımın kaldığı okulum. bu okulda çok şey öğrenmek mümkündür. ücreti sadece hayatının sonuna kadar mükemmel yemek yapabilmek için bile ödenebilecek bir paradır benim için. eğer akıllı olursanız okuldan çıkarken sektörde ulaşabileceğiniz bir çevre ile çıkarsınız okuldan. öğrettikleri reçeteler sektörde yok diyen arkadaşlar asıl olayın klasik tekniklerden geçtiğini kavrayamamışlar sanırım. burası mutfak için bir kickstarter ve öğrenmek sizin elinizde. türkiye sektöründe kendine has bir çevresi vardır ve iş imkanı sunar. uzun dönemi bitiren bir öğrenci le cordon bleu standart eğitimini almış birisi ile aynı seviyede gözükür city&guilds tabanında. uluslarası bir kariyer imkanı da sunar. dediğim gibi bu okul sana çok fırsat sunar. değerlendirmeyip sonra okula sövmek senin tercihin.