hesabın var mı? giriş yap

 • (bkz: bir dava partisi olan ak parti)

  ilginç...
  davanız ne sizin? kime karşı ne davanız var?

  eskiden ümmetçiydiniz, suudlarla falan hep küstünüz, ümmetçilik çöktü.
  gittiniz pkk ile müzakere ettiniz, açılım saçılım yaptınız, o da elinize yüzünüze bulaştı.
  esad ile kankaydınız, esed oldu.
  ab'ye girdik diye gündüz vakti havayi fişek attınız, şu an ab bizden nefret ediyor.

  hadi amerika'yla aranız iyi diyelim.
  bop eşbaşkanıydınız, şimdi abd sizinle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor.

  oğlum ortada bir dava varsa bu dava birdir, tektir.

  siz 50 tane davaya girdiniz, tüm davalarınız çöktü, hala ne davanız var çok merak ediyorum...

 • üniversite sınavından çıkmış, allak bullak olmuşum, annem kapıda beklemiş, konuşmuyorum, ağlıyorum... ana kız okuldan çıkıyoruz. okulun hemen yakınında park etmiş kamyonlar var, adamın biri kamyondan iniyor, bildiğin kamyon şöförü:
  adam-ne ağlıyor bu?
  annem-sınavı kötü geçmiş de. (annem de şokta sanırım)
  adam-(bana dönüp)- ağzının üzerine bir çakacağım şimdi!
  ben- ühüüüüüü. (daha yüksek ağlama sesi)
  annem-üzülme bak, adam da dövecek...

 • yapılan bir yaramazlık sonrası atakan(5,5) azarlanıyor..

  boba: aynı yaramazlığı tekrar yaparsan kulaklarından tavana asarım seni..
  atakan: aynı yaramazlığı tekrar yapamam ki..
  boba: nasıl yani? nedenmiş??
  atakan: o başka bir yaramazlık olur.. aynısı olmaz..
  boba: !!!???

  (bkz: herakleitos)

 • o değil de böylesine eski evlerin fotoğraflarına bakması bile ayrı bir keyif. resmen titanic'in battığı yıl inşa edilmiş bu ev.

  sitedeki bilgilere gelince:
  o bölgedeki evlerin 19.000 ile 26.000 dolar arasında değiştiği bilgisi var. yani emlak sitesi 22.656 dolar piyasa değeri olması lazım diyor bu evin.

  ev 1997'de 14.500 dolara satılmış.
  2001 yılında 63.000 dolara,
  2006'da 43.000 dolara,
  2007'de de 30.500 dolara tekrar satılmış,
  10 yıl sonra 2017'de yeniden satılmış,
  2018 haziran'ında 9.888 dolardan satılığa çıkarılmış ve o tarihten bu güne üç kez fiyatı indirilmiş. indirile indirile 2.888 dolara kadar düşmüş.

  yani sadece bakımsız oluşu da değil gibi değersizleşmesinin nedeni. içine zamanında para harcanmış gibi. kapıları, trabzanları, parkeleri yaptırılmış. ya komşular pek iyi değil, muhitte bir sıkıntı var ya da evde genel bir problem olabilir.

  ek: evet arkadaşlar muhtemel nedenini açıklamışlar.

 • hem sevgilisiniz hem tatile çıkıyorsunuz hem ayrı odalarda kalacaksınız. bu ne biçim iş len? zaten bir yıldır aynı oda da kalamadıysanız, o kız seni kesin terkeder yakında. *

  son çare erkeklerin en popüler yalanını kullan genco belki tutar. "aşkım valla bir şey yapmayacağız sadece sarılır yatarız."

 • ruşen çakır'la olan polemiğinde, zıvanadan çıkmış yönetmen.

  ruşen beyin tüm yayınlarını izliyorum, flu tv'de ise oöst ve boş modern sohbetleri izliyorum.

  bugün ruşen bey'in dile getirdiği eleştiriler zaten günlerdir söylenen şeylerdi, içeriğinizde bariz bir hata var bunu kaldırın. üslup olarak da sert bir yayın değildi, biz olsak yanlış bilgi bulunan bu videomuzun yayılmasına izin vermezdik gibi yaklaşımı var.
  (flu tv videonun altına not düşmüş, burada söylenen çözüm (tuzlu gargara) geçerli değildir diye.)

  ilker canikligil'in buna savunması sansür ve otoriterlik üzerine. sansür ve otorite konusunda laf söylenecek en son kişi sanırım ruşen çakır'dır. adamın yaptığı iki yayından birisi sansür ve erdoğan'ın otoriterliği üzerine.

  ama iş bir anda ilker canıklıgil'in "ne oldum" delirmesine dönüşmüş. ne ruşen çakır'ın adam olmadığı kalmış, ne yaptığı yayınların az izlenmesi.

  her şeye tamamım da, senin zaten yaptığın iş, az izlenmenden belli oluyor gibi zavallıca bir yaklaşım ve savunma nedir arkadaş ya? elinde oytun'un başka videoları da varmış da onları da koysa milyon izlenirmiş de.

  ilker bey size tavsiyem, yalın alpay'la modern insan yönelimleri, tüketim toplumu, vasat insan ve ortalamayı aramak gibi konularda bir kaç program yapın. ama kurguları bırakın başkası yapsın siz son çıkan ürünü, öğrenmek ve anlamak isteyen bir insan olarak izleyin. belki o zaman "aa sen 30 bin izleniyorsun, seni ezik youtuber" gibi sığ yorumlar yapmaktan sıyrılırsınız.

  hozoma not: şu arkadaşınız iyice sefahate düşkün katoliğe dönüşmüş, biraz kendisine çekidüzen verseniz de bogomil ahlakına geri dönse.

 • önder'in özgüveni, terbiyesi ve nezaketi beni çok etkiledi.. lafı gediğine oturtması, derdini ifade ediş tarzı ve vatanseverliği falan ilk saydığım hasletlerin ardından gelen, kadayıfın üzerine kaymak diyebileceğimiz mevzular..

  ayrıca yukarılardaki bir entride robert kolej ya da başka bir "amerikan" lisesinde okuduğu konusundaki tahmin yanlış.. önder güler bu forumda türkiye'yi temsil etmesi için gönderildiğinde eskişehir lisesi son sınıf öğrencisiymiş.. dönemin amerika birleşik devletleri başkanı ayzınavır'a* hediye etmek üzere lületaşından kendi elleriyle yonttuğu bir satranç takımı getirmiş yanında.. ve bu hediyenin sebebini izah ederken de: "çünkü sizin başkanınız da barışa, özgürlüğe ve tanrıya inanıyor, tıpkı türk halkı gibi" demiş..

  adam on sekiz yaşında kırk yıllık diplomat gibi hareket ediyor.. hayran kaldım..