hesabın var mı? giriş yap

 • acaba “çok çocuk yetiştirmemiz lazım!” diye kaloriferli odalarda, kristal yazı masalarının başında “laf ile dünyaya nizamat” verenler, bu “çok çocuk”ların halini bir gördüler mi? hayır, rızkını vermediğimiz, veremediğimiz müddetçe ne çocuk, ne nüfus istemeyiz. karnını doyuramadığımız, sıhhatini koruyamadığımız, tahsilini temin edemediğimiz her çocuk, “bu memlekete yüz milyon lazım!” diyenlerin gözüne, onları gaflet uykularından uyandırmak için sokulmuş birer parmaktır. bize yarının hastanelerini, darülacezelerini, cezaevlerini dolduracak, cahil mesleksiz, serseri yüz milyonun lüzumu yok!

  tan, 9 şubat 1944

  sabahattin ali – “markopaşa yazıları ve ötekiler”

 • küçük bir çocuğun annesinin zorlamasıyla 1'den 100'e kadar sayarken 37'den 39'a atlaması üzerine dolmuşta annesi tarafından dövülmesi.

 • şu görüntüleri izledikten sonra kızdığım tek kişi mansur yavaş.

  ya abicim neden ekmeği maliyetinden düşüğe satıp krizin vurucu etkisini göğüslüyorsun. sen sebep olmadın ki bu krize. bırak insanlar özgürce yaptığı seçimlerin bedelini ödesinler. burası sincan, %70'i düşündü taşındı seçimini bu yönde yaptı. adam 1.25 liraya ekmek almaya devam ettikçe "bakın demek ki zam falan yok, diğer her yer fırsatçı, bunlar hep dış güçlerin oyunu" deyip yoluna devam ediyor. sen unun, yağın, personelin güncel maliyetini girişe as 2 liradan sat ekmeğini insanlar bırak yüzleşsin tercihiyle.

 • "türk halkına" hitap eden reklamlar arasında gelmiş geçmiş en iyi reklam olabilir.

  halka dokunan, halkın içinde bizzat kendini gördüğü ve halkın her kılcal damarından adım adım sindire sindire yürüyerek "halkla halkın kendi kelimeleriyle konuşan" bir reklam filmi olmuş.

  tebrik ediyorum emeği geçenleri.

  chp ya filli boyanın reklam departmanını komple işe alsın, ya da çalıştıkları ajansı öğrenip kendilerine verecekleri brief'te "aynen ben de bundan istiyorum" desin.

  ciddiyim.

  https://twitter.com/…boya/status/839173964161236995

 • bu devleti yönetenlerin ayıbı. guvenilirliklerini kaybetmeleri muhalefetin suçu degil. tüik in enflasyon oranı işsizlik aciklamalari malum covid döneminde açıklanan sayılar malum. bunun gibi birçok örnek varken kimse neden inanmıyor diyemezsin
  ayrıca devlet değil akp nin açıklamaları olacak.

 • cebinize giren paraya göz dikmişlerin yönettiği ülkedir.

  üstelik arabanıza koyduğunuz benzine verdiğiniz paranın üç dört katını da bunlara ödersiniz.

  ne güzel, mis gibi ülke.