hesabın var mı? giriş yap

 • "yukarıdaki" ile kastedilen allah değil yani konvansiyonel anlamdaki allah degil bilginiz olsun.

 • zengin piçi fantezisi. ulan ben ondan 1 tane alabilmek için, mermer yalıyordum. oyuncağıyla oynat bari di mi, piç seni.

 • "bakın ben avukatım benim vaktimi almayın beni sıradan vatandaşla karıştırmayın verdiğim parayı faiziyle alırım" dan sonrasını okumadığım başlık, sıradan bir vatandaş oldum olalı ben böyle rezalet görmedim.

 • boydan boya çıtçıtlı eşofman altı.

  nba'de oyuncular oyuna girerken, zaman kaybı olmasın diye birden çıkarılabilen bu eşofman altlarını kullanırlar. tek el hareketiyle kurtulup arkalarına bakmadan fırlatırlar. geride bir ibrikçi toplar bunları, bir kenara yığar. buna hep özendim, tanrı şahidim olsun ki iyi bir basketbolcu olmak için her şeyi yaptım. elime geçen parayı malzemeye yatırdım. bir ay boyunca stajdan aldığım parayı, şu an üzerimde olan allah'ın belası yandan çıtçıtlı bu eşofmana yatırdım kaç sene önce. spotların altında sahaya çıkarken yirmi bin kişinin adımı haykıracağını düşünüyordum ama öyle olmadı. diğer eşofman altlarım kirlide olduğundan son çare olarak, yatarken bu eşofman altını giydim. sabah uyandığımda, vahşi bir hayvan tarafından saldırıya uğramış gibiydim. o çıtçıtlar, yatakta her döndüğümde açılmış, dönmüş ve savrulmuştu. eşofmanın neresi önü neresi arkası belli olmadığından, belden aşağısı 180 derece dönmüş; içine şeytan giren kızdan hiçbir farkım yoktu. nefret ede ede tüm çıtçıtları kapattım. yürüyebilecek kıvama gelmiştim. dolaptan pantolonumu çıkardım, eşofmanı ise tek el hareketiyle çektim aldım üzerimden. yirmi bin kişinin önünde yapıp kalabalığı coşturmak varken, gözlerim yarı uykulu, söve söve işe gittim.

 • popüler müziği sevmiyormuş rock ve alternatif müzik daha iyi diyor popçular iki cıstak açıyor meşhur oluyor cidden yetenekli müzisyenler hakettiğini alamıyor diyen kişi.. tamam iyi demişsin güzel de kızım bunlar alişanın programında mı denir lan.

 • bilal erdoğan'ın paraları sıfırlamak için internet bankacılığından amcasına eft yapacakken ödemeyi yanlışlıkla imf'ye geçmesi olayı. sonra bankayı falan arayıp, araya tanıdık koyup yanlışlık oldu dese de adamlar parayı almışken geri göndermemişler doğal olarak. tayyip ise olayı duyduktan sonra sinir krizleri geçirip bilal'e temiz bir dayak atsa da ertesi gün krizi fırsata çevirip "imf'ye borcumuz kalmadı" diye oy istemeye başlamış. bilal mi? hala ne olup bittiğinin farkında değil.

 • 1) planın yoksa saldırı yapmaya kalkışma. nereden vuracağını, nasıl savunacağını, neleri feda edip neleri edemeyeceğini bilmediğin halde saldırıyorsan kaybetmeye mahkumsun.
  2) sadece savunma seni her zaman kurtaramaz. savunabildiğin kadar saldırabilmelisin de. yoksa sadece bir yere kadar kendini korumayı başarabilirsin, kazanmayı değil.
  3) elindeki hiçbir kozu küçümseme. sahip olduğun en önemsiz kuvvetlerle bile rakibini tamamen yıkabilirsin.
  4) bir adım atmadan önce bin defa düşün. tek bir adımın binlerce olasılığa kapı açabileceğini unutma.
  5) yaptığın her a planını destekleyen, atağının tehlikede boğulmasını engelleyecek bir b planın hep olsun. rakibin yaptığın a atağını yerle bir ederse sen de onu b atağınla tekrar bozguna uğratabilmelisin.

  ve son olarak:
  6) sahip olduğun rengin hiçbir önemi yoktur,sen oynamayı bildiğin sürece.

  ekleme: berbat satranç oynarım

 • bu kadın yıllar önce çok talihsiz bir olay yaşadı ve yıllarca onu unutmaya çalıştı belkide hala unutmaya çalışıyor.
  bir zamanlar yaşadığı kötü bir olayı sürekli buraya servis etmek espiriler kasmak...

  bakın beyler bayanlar hayat her zaman size güzel anılar vermez herşey elinizde değildir çünkü.bir gün süslenip dışarıya çıkıyorsunuz ve yolda yürürken bir araba çarpıyor o kazada ayağınızı ve elinizi kaybediyorsunuz olur mu olur.
  aradan yıllar geçiyor ve siz bu kazayı unutuyorsunuz ama düşmanınız ( düşman bile yapmaz) o kazayla ilgili sürekli espiri yapmaya çalışıyor sizce nasıl hissedersiniz?
  biraz empati yapın .

 • nedeni basit. çünkü üçlü prizi fişe takmadan önce zaten 1 adet prizin var. üçlüyü takınca toplamda 3 adet prizin oluyor. 3-1=2

  işte bunlar hep kapitalizm. şimdi dağılabilirsiniz.

  edit: resmen inanamıyorum. sabah üçlü priz gördüm toplantı odasında, ofise çıkarıyım mı lazım olur mu diye düşündüm, sonra dedim ki zaten sadece +2 faydası oluyor, dur dedim bunun geyiğini yapıyım. pazartesi sendromu ışığında bu başlığı açtım ama millet amma kasmış! bir sürü matematiksel işlemler, özel mesajdan giydirenler, başka işin mi yok'çular, vb.

  3-1=2 = üçlü prizin faydası. buna da yanlış diyenler olmuş. he dostum he 3'lü prizin faydası 3 evet.

  3'lü prizden önce sadece 1 adet cihaz prize takılıydı.
  3'lü prizden sonra 3 adet cihaz prize takılı olabiliyor.
  yani ek olarak 2 yeni cihaz takabiliyorsun.
  sana faydası ek 2 priz.
  ama adı 3'lü priz.
  ve bu komik.