hesabın var mı? giriş yap

 • anne-baba boşanmıştır.

  baba - ben zaten anneni sevmiyordum çok.
  ben - e niye evlendiniz o zaman?!
  baba - beni soruyor mu hiç?
  ben - kim?
  baba - anan olacak kadın.
  ben - yok sormuyor.
  baba - zaten çok sevmiyordum.

  yeminle iki çocukla uğraşıyorum.

 • hiçlik makamı..

  nasreddin hoca’ya sormuşlar: “kimsin? ”
  “hiç” demiş hoca, “hiç kimseyim.”
  dudak büküp önemsemediklerini görünce sormuş: “sen kimsin? ”
  “mutasarrıf” demiş adam, kabara kabara.
  “sonra ne olacaksın? ” diye sormuş nasreddin hoca.
  “herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam...
  “daha sonra? ..” diye üstelemiş hoca.
  “vezir” demiş adam.
  “daha daha sonra ne olacaksın? ”
  “bir ihtimal sadrazam olabilirim.”
  “peki ondan sonra? ”
  artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp son makamını söylemiş: “hiç.”
  “daha niye kabarıyorsun be adam ben şimdiden senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım: ‘hiçlik makamı’nda.”

  bir de ubûdiyet makamı var, hakîkî manada olanı tabi..

 • normal bir ülkede olsa hükümet düşürecek cinsten skandaldır. ama biz tabiki muz cumhuriyeti ile yönetilen şahsım devleti olduğumuz için hiçbir şey olmayı bırakın, birkaç bağımsız gazete dışında hiçbir yerde haber olmayacaktır. bağımsız olduğunu iddia eden youtuber gazetecileri de haber yapmayacaktır.

  gelelim skandala... iktidarın “cebimizden kuruş çıkmadan yapıyoruz” diye pazarladığı osmangazi köprüsü’nde geçmeyen araçlar için verilen garantinin yanı sıra "güncel fiyat ile sözleşmede belirlenen fiyat arasındaki fark" da devlet tarafından karşılanıyor.

  • osmangazi köprüsünün 1. sınıf araçlar için 2020 yılı tek yönlü güncellenmiş resmi ücreti kdv dahil 117,90, hariç ise 109,17 tl’dir.

  • sözleşmeye göre 2020 yılında olması gereken ücret ise 247,80 tl’dir. bu durumda katkı payı 138,64 tl’dir. garanti edilen 40.000 araç için her halûkarda 138 tl tutarındaki katkı payı milli bütçeden işletmeciye ödenmektedir.

  • ayrıca, geçmeyen her araç için de sözleşmeye göre güncellenen araç başı toplam ücret de (247,80 tl) işletmeciye ödenmektedir.

  bunun nedeni ise, verilen geçiş garantisinin döviz cinsinden abd tüm kentsel tüketici fiyatları endeksine göre güncellenmesi. şimdi sorum ak yavşaklara: dolar kuru ile ilgili yorum yaptığımızda bu ülkede tl ile iş yapılıyor, dolarla hesap yapıp algı yapıyorsunuz diyorlardı ya; ne oldu lan şimdi? bu ülkenin para birimi tl değil mi? bu ülkede yapılan bir altyapı projesine geçiş garantisi veriyorsunuz, bir de bunu dolar üzerinden bir endekse göre yapıyorsunuz. yani dolar artarken, bir yandan da endeks artıyor. yemin ediyorum türev piyasası şu olayı görse diz çöker tövbe ister!

  haberin devamı

 • pek ilginç şeyler çıkabilir aralarından. benim babam mesela okul yıllarında saçı bi tuhaf uzatmış böyle ense ağırlıklı ;tam ankaragücü kalecisi modeli gibi değil ama, yani kaleci-beatles arası tuhaf bi tarz, neyse hadi bunu anlarım. ispanyol paça pantolonlar giymiş,bunu da anlarım. o dönem öyleymiş derim geçerim.

  ama be adam sen o "daldığı denizden aniden çıkan adam" pozunu nasıl verdin? neye güvendin anlamadım ki?? belli ki bi arkadaşına çektirdin bunu, allahını seversen ne dedin ya "kardeş bak şimdi ben dalıyorum,böyle birden ayaklarımla kuma vurup fırlatacam kendimi, kafayı geriye atıcam saçlar savrulsun diye,tam yarı belime kadar sudan çıkınca çekicen beni" mi dedin,nasıl ikna ettin bilmiyorum.

  ayrıca daldığın yerin boyu geçmediği belli oluyo, arkada çocuk var ahahahah.

 • karı dediğin o şişko kız bu zeka seviyesinde bir adama bakar mı acaba, seni kim ne yapsın?
  tanım: beyinsiz sıçışı.