hesabın var mı? giriş yap

 • klibinin literal komedik versiyonunun mwh tarafından youtube'dan telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır.

  video malum ortamlarda ordan oraya dolaştıktan sonra tekrar youtube'a birçok kişi tarafından yüklenmiştir. ilginç bir şekilde bu videolar da milyon izlenmeye ulaşmasına rağmen telif hakkı vetosundan geçmiştir.

  videonun orjinal editörü klibin yönetmenine videoyu göndermiş ve yönetmen dahi çok beğenmiştir. fakat mwh olaya gıcık kapmış tabi biraz.

  youtube'da şu andaki en kaliteli versiyonunu buraya bırakıyorum.

  belki birileri görür de gülümser biraz :)

  edit: özellikle 00:38 - 01:25 arası gülücük garantili.

 • mantıklı bir laf. zira insan kitap okumamanın eksikliğini hissetmez, çevresindekilere hissettirir. zaten "kitap okumuyorum, eksikliğini hissetmiyorum" açıklamasında bile bu eksiklik ayan beyan ortada.

 • iyi bir insan olmanın nedenini huriye bağlayan adam. ne kadar aşağılıkça bir şey lan bu? iyi bir insan olursan huri ile birlikte olacaksın, motivasyona bak.

  - neden hayvanlara eziyet etmiyorsun?
  + çünkü hurilerle birlikte olmak istiyorum.

  bu hiç etik ve ahlaki değil. cezadan korkup yapmamakla ödül motivasyonu ile yapmak, ikisi de bence isteyerek yapmanın yanında bir hiçtir.

 • - beyler, bir kez daha üzerinden geçelim.
  - başlayın lütfen.
  - telefon görüşmeleri tapeleri?
  - ispatı yok, değiştirilmiş diyeceğiz.
  - tamam. para sayma makinesi mevzuu?
  - polis getirmiş diyeceğiz.
  - tamam. işin içinde dört bakanın olması?
  - hayır, ikisinin ilgisi olmadığı ortaya çıktı diyeceğiz.
  - tamam. kol saati, takım elbise, bavul?
  - hediye diyeceğiz.
  - tamam. 87 milyarlık soygun iddiası?
  - o meblağ çarpıtılıyor, iran'la toplam doğalgaz ticaretimizin hacmi diyeceğiz.
  - tamam. kutudaki 4.5 milyon dolar?
  - okul için yardım parası diyeceğiz.
  - tamam. geriye şu para kasaları meselesi kalıyor.
  - buldum! oğlum işyerini kapattı kasaları eve taşımış diyeceğiz.
  - süper!
  - peki ya o kasaların içindeki paralar? onlar ne olacak?
  - bahçeşehir'deki ev satışından deriz, yemeyen keriz.
  - o da süpermiş. sanırım bir eksiğimiz kalmadı.
  - kaldıysa da dış mihrak deriz geçeriz, klasik.
  - en geç yarın sabah bu soruşturma kapanır.
  - hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.

  .

 • çocukluğunda zorbalık yaşayan, boktan ailelere sahip olan ve iyi eğitim imkanı da sunulmayan (veya hiç olmazsa kendi kendine bu fırsatı yarat(a)mayan) bireyler er geç tanık olduğu dehşet manzaralarını içinde bulunduğu topluma geri yaşatır.

  bu açıdan bakarsak sert hatta gaddarca olacak ama diyebiliriz ki "yarın ananı bacını bıçaklayacak mülteci çocuklar için fazla endişeleniyorsun". maalesef ki onlara berrak zihinlerini geri kazandırmak imkansıza yakın. haşere gibi üreyip senin değerlerine kafa tutacaklar, olacak olan bu.

  bunun dışında "savaş nasıl bir vahşettir aklım almıyor" kısmına katılıyorum. sadece diyorum ki "orada kaybettikleri savaşı burada tetikleyecekler"

  buna razıysan ok, gitmesinler. ama umalım ki günün birinde bize sıkmasınlar.

 • federal yasalara göre tennessee'de üretilen straight bourbon olan viskidir. nafta'da "tennessee whiskey, which is a straight bourbon whiskey authorized to be produced only in the state of tennessee" cümlesi ile tanımlanmıştır. yani federal olarak sadece straight bourbon olması ve tennessee'de üretilmesi tennessee whiskey olması için yeterli.

  ancak eyalet yasalarına göre lincoln county process yani dinlendirilmeden önce kömür filtresinden geçmesi de tennessee whiskey olması için gerekli. bu konuda da yasada benjamin prichard's tennessee whiskey tarafından üretilen viskilere bir ayrıcalık var ve bu marka lincoln county process kullanmadan ürettiği viskileri tennessee whiskey olarak satabiliyor.

  tennessee'de üretilen her viski de tenneesee whiskey olmuyor. straight whiskey için gereklilikler en az 2 yıl meşe fıçılarında dinlendirilmiş olması ve en az %51'i aynı tahıldan olması. bourbon olduğu için de bu %51'in mısır olması gerekli oluyor. ayrıca damıtılırken en fazla %80, fıçılanırken en fazla %62.5 ve şişelenirken en az %40 alkol oranı olmalı.

  bu kurallar çerçevesinde 2 yıl dinlendirilmemiş ya da %51'i mısırdan başka bir tahıl olan viskiler tennessee whiskey olarak satılamıyor. örneğin jack daniel's çavdardan ürettiği viskileri tenneessee rye whiskey olarak satıyor. dinlendirilmemiş viskiler ise genelde tennessee moonshine olarak satılıyor.

  tennessee whiskey olayının çıkışı ise başta jack daniel's olmak üzere üreticilerin biz bourbon değiliz, bourbon üretiminde lincoln county process kullanılmıyor şeklindeki itirazları. sonuç olarak tennesse whiskey için bourbon'ın bir alt kümesidir diyebiliriz.

  (bkz: jack daniel's)
  (bkz: george dickel)
  (bkz: benjamin prichard's tennessee whiskey)
  (bkz: collier and mckeel)

 • bu da böyle bir nesil işte. çok abartmamak lazım.

  gerekli doneler:

  -bayatlamaya yüz tutmuş, istiflenmekten ezilmiş bir somun ekmeğin yarısı
  -dün akşamdan kesilmiş domatis
  -az yağlı bol sulu peynir
  -kağıt inceliğinde üç dilim salam
  -arzuya göre zeytin ezmesi, salça
  -yanına fruko ya da kahverengi cam şişede tamek
  -sandviçi oturup yemek için kapı önünde konuşlanmış meyve kasası (yandan çivi fırlayanından)